Mag Beveren alsnog Europa in?

© SC

Het ziet ernaar uit dat Beveren alsnog naar Europa mag gaan. Ondanks het feit dat de club het zowel sportief als financieel erg moeilijk heeft. 

Momenteel staat België eerste op de ranking voor fair play van de Uefa. Indien dat op het einde van het seizoen nog zo is, dan krijgt ons land een extra Uefa-bekerticket. Dat extra ticket gaat dan naar de sportiefste ploeg in onze competitie. Op dit moment is dat Beveren, nochtans pas vijftiende in de klassering.

"Zelfs als het degradeert, mag Beveren in de huidige omstandigheden Europa in', aldus Profliga-voorzitter Jean-Marie Philips in het Nieuwsblad. Beveren zal wel nog hevige concurrentie krijgen van Anderlecht, Westerlo, Roeselare en Genk. Ook die teams staan bovenaan de lijst van de fair play.

Die lijst wordt overigens opgesteld op basis van het aantal gele en rode kaarten en de waardering die de scheidsrechter telkens na de wedstrijd geeft.  [AN]

Voor meer info over de fair play ranking van de Uefa, klik hier.

Meer nieuws