Uefa dreigt met uitsluiting Albanië

© SC

De Uefa dreigt ermee om Albanië uit te sluiten van internationale wedstrijden indien de regering van het land de onafhankelijkheid van de voetbalbond niet kan garanderen. De Europese voetbalbond krijgt hierin de steun van de Fifa.

Volgens de Fifa en de Uefa intimideert en onderdrukt Albanië de voetbalbond AFA. Zo hebben beide partijen een geschil over de reclame-inkomsten van de voetbalbond. Daarnaast werden de statuten van de AFA door een rechtbank als ongeldig verklaard.

Albanië is in het kwalificatietoernooi voor het EK 2008 ingedeeld in een groep met onder meer Nederland. Begin juli werd de Griekse bond door de Fifa om dezelfde reden geschorst, maar enkele dagen later werd de schorsing ingetrokken nadat de Grieks overheid de wetgeving had aangepast. [AN]    

Meer nieuws