VAR-controverse overschaduwt Brugse derby: verdeelde reacties bij Cercle na ingetrokken penalty

© photonews

Club Brugge hield tegen Cercle Brugge zijn perfecte rapport overeind met een nipte 1-0-zege. Toch kreeg de Brugse derby vooral na afloop nog een stevige nasleep. Een ingetrokken strafschop voor Cercle zorgde voor de nodige discussie.

Blauw-zwart had het meeste balbezit en was voor rust de dominante ploeg, al creëerde Club niet meteen een overvloed aan grote kansen. Cercle stond georganiseerd en gaf weinig ruimte weg. Tot Carlos Forbs en Nicolo Tresoldi toch een gaatje vonden. Forbs bediende zijn Duitse ploegmaat, die koelbloedig voor de 1-0 zorgde.

VAR grijpt in na penalty voor Cercle

In de tweede helft nam de Vereniging meer grip op de wedstrijd. Na zeventig minuten leek Cercle dan toch de uitgelezen kans te krijgen op de gelijkmaker. Nicolas Laforge wees naar de stip nadat de bal van dichtbij tegen de arm van Brandon Mechele was geschoten.

De arm van de Club-verdediger bevond zich wel degelijk weg van zijn lichaam, waardoor Laforge de strafschop gaf. VAR Lawrence Visser was echter niet overtuigd en stuurde de scheidsrechter naar het scherm.

© photonews

Na een lange controle draaide Laforge zijn beslissing uiteindelijk terug. De reden daarvoor was een lichte trekfout van Steve Ngoura op Mechele in de aanloop naar het handspel. Op de beschikbare beelden was die overtreding echter bijzonder moeilijk waar te nemen. De discussie was dan ook snel geboren.

Coucke: "Ik vind hem persoonlijk te licht"

Bij Cercle viel de beslissing duidelijk niet in goede aarde. Doelman Gaetan Coucke had de beelden achteraf bekeken en vond de oorspronkelijke strafschop al niet overtuigend.

"Ik heb de beelden gezien en ik vind hem persoonlijk te licht. Maar als je hem als scheidsrechter fluit, mag je er niet op terugkomen."

Friis houdt zich op de vlakte

Ook Cercle-trainer Lars Friis had zijn bedenkingen bij de veelbesproken fase. De Deen wilde zich echter niet wagen aan een uitgebreid oordeel over de arbitrage.

"Ik denk dat de beelden van tijdens de match duidelijk zijn. Ik ga geen commentaar geven op de scheidsrechter."

Friis wilde vooral onthouden dat zijn ploeg tot het einde bleef knokken. Ondanks de nederlaag zag hij voldoende positieve elementen.

“We hebben gevochten tot het einde. Ik ben teleurgesteld, maar ook trots. Deze prestatie geeft wel vertrouwen voor de toekomst.”

Met amper 2 op 9 is het voor de Vereniging noodzakelijk om snel punten te pakken. Met thuiswedstrijden tegen promovendus Lommel en KAA Gent krijgt Cercle daar alvast twee uitstekende kansen toe.

Meer nieuws