Alom gerespecteerd: Vincent Kompany troeft iedereen af en pakt individuele prijs

© photonews

Het zijn mooie tijden voor Vincent Kompany. Dit weekend zette hij de Duitse Supercup naar zijn hand met Bayern München tegen Borussia Dortmund en ondertussen heeft hij ook een individuele prijs gepakt om in de kast te zetten. De Belg werd verkozen tot 'Coach van het Jaar'.

Vincent Kompany heeft er een boerenjaar opzitten bij Bayern München en dat heeft hem nu ook de nodige prijzen opgeleverd. Naast de halve finale van de Champions League en de belangrijkste prijzen met Bayern in Duitsland mag hij zich nu ook Coach van het Jaar noemen.

Vincent Kompany, die de 'dubbel' won, kwam als overtuigende winnaar uit de bus bij de verkiezing tot Trainer van het Jaar bij Kicker. Met 314 stemmen – op een totaal van 653 geldige stemmen – liet hij de winnaar van vorig jaar, Schuster (87), en Sebastian Hoeneß van Stuttgart (53) ver achter zich.

De voetbalfilosofie van Vincent Kompany maakt het verschil bij Bayern München

"Het is mede dankzij Kompany’s voetbalfilosofie dat de club uit München in eigen land onverslaanbaar bleek en slechts een haar verwijderd was van de finale van de Champions League", aldus Kicker in haar juryrapport. 

"Daarnaast draagt ​​ook de empathische en sympathieke uitstraling van de welbespraakte Belg bij aan de populariteit van de Duitse koploper." Kompany was niet de enige die in de prijzen viel, want ook Harry Kane mocht een individuele prijs bijschrijven.

Ook Harry Kane valt in de prijzen namens Bayern München

De Engelsman wint deze prijs voor de eerste keer en vergaart daarbij 272 stemmen. Net als vorig jaar eindigt Michael Olise tweede, ondanks een indrukwekkend aantal van 203 stemmen. In totaal namen dit jaar 659 leden van de Vereniging van Duitse Sportjournalisten (VDS) deel. 

Aanvaller Deniz Undav van VfB Stuttgart (en het nationale elftal) eindigt op de derde plaats bij de spelers (61 stemmen), gevolgd door Joshua Kimmich (21) en doelman Oliver Baumann (14). De prijzen worden uitgereikt volgend weekend, wanneer de Bundesliga begint met een duel van Bayern München in eigen huis tegen Stuttgart.

Meer nieuws