Word fan! 7

Seizoen 2018 - 2019 Beker van Schotland


11/08 16:00 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot 3-1 Banks O' Dee Banks O' Dee
11/08 16:00 Coldstream Coldstream 4-2 St Cuthbert Wanderers St Cuthbert Wanderers
11/08 16:00 Golspie Sutherland Golspie Sutherland 1-4 Burntisland Shipyard Burntisland Shipyard
11/08 16:00 Hawick Royal Albert Hawick Royal Albert 0-5 Bonnyrigg Rose Athletic Bonnyrigg Rose Athletic
11/08 16:00 Preston Athletic Preston Athletic 3-1 Glasgow University Glasgow University
11/08 16:00 Threave Rovers Threave Rovers 0-3 Beith Beith
01/09 15:30 Preston Athletic Preston Athletic 0-2 Linlithgow Rose Linlithgow Rose
01/09 16:00 Girvan FC Girvan FC 0-1 Burntisland Shipyard Burntisland Shipyard
01/09 16:00 Beith Beith 3-2 Lothian Hutchison Lothian Hutchison
01/09 16:00 Newton Stewart FC Newton Stewart FC 0-3 Coldstream Coldstream
01/09 16:00 Bonnyrigg Rose Athletic Bonnyrigg Rose Athletic 3-0 Shortlees Shortlees
01/09 16:00 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot 10-0 Wigtown & Bladnoch FC Wigtown & Bladnoch FC
12/03 20:45 Rangers FC Rangers FC 0-2 Aberdeen Aberdeen
12/03 20:45 Hearts Hearts 2-1 Partick Thistle Partick Thistle
 Ronde 1
21/09 21:00 Inverurie Loco Works Inverurie Loco Works 3-4 Fraserburgh Fraserburgh
22/09 16:00 Huntly Huntly 1-4 East Stirlingshire East Stirlingshire
22/09 16:00 Deveronvale Deveronvale 2-1 Bonnyrigg Rose Athletic Bonnyrigg Rose Athletic
22/09 16:00 Strathspey Thistle Strathspey Thistle 0-2 Coldstream Coldstream
22/09 16:00 Wick Academy Wick Academy 1-2 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot
22/09 16:00 Whitehill Welfare Whitehill Welfare 1-0 Edinburgh University Edinburgh University
22/09 16:00 Rothes Rothes 4-0 Clachnacuddin Clachnacuddin
22/09 16:00 Dalbeattie Star Dalbeattie Star 0-0 Kelty Hearts Kelty Hearts
22/09 16:00 Gretna 2008 Gretna 2008 3-2 Vale of Leithen Vale of Leithen
22/09 16:00 Linlithgow Rose Linlithgow Rose 3-0 Fort William Fort William
22/09 16:00 Burntisland Shipyard Burntisland Shipyard 1-4 Cumbernauld Colts Cumbernauld Colts
22/09 16:00 Forres Mechanics Forres Mechanics 2-2 Civil Service Strollers Civil Service Strollers
22/09 16:00 Nairn County Nairn County 1-3 Beith Beith
22/09 16:00 Edusport Academy Edusport Academy 3-1 Buckie Thistle Buckie Thistle
22/09 16:00 Gala Fairydean Gala Fairydean 6-0 Lossiemouth Lossiemouth
22/09 16:00 Brora Rangers Brora Rangers 4-3 Turriff United Turriff United
23/09 16:00 Stirling University Stirling University 2-1 Keith Keith
 Ronde 1 (R)
29/09 16:00 Kelty Hearts Kelty Hearts 3-1 Dalbeattie Star Dalbeattie Star
29/09 16:00 Civil Service Strollers Civil Service Strollers 2-1 Forres Mechanics Forres Mechanics
 Ronde 2
20/10 16:00 Peterhead Peterhead 3-2 Kelty Hearts Kelty Hearts
20/10 16:00 Edinburgh City Edinburgh City 1-0 Civil Service Strollers Civil Service Strollers
20/10 16:00 Berwick Rangers Berwick Rangers 3-1 Gretna 2008 Gretna 2008
20/10 16:00 Gala Fairydean Gala Fairydean 2-0 East Stirlingshire East Stirlingshire
20/10 16:00 Albion Rovers Albion Rovers 0-2 Formartine United Formartine United
20/10 16:00 East Kilbride East Kilbride 3-1 Spartans Spartans
20/10 16:00 Beith Beith 4-0 Linlithgow Rose Linlithgow Rose
20/10 16:00 Cove Rangers Cove Rangers 1-1 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot
20/10 16:00 Cowdenbeath Cowdenbeath 2-1 Clyde Clyde
20/10 16:00 Rothes Rothes 0-1 Annan Athletic Annan Athletic
20/10 16:00 Stirling Albion Stirling Albion 1-2 Queen's Park Queen's Park
20/10 16:00 Cumbernauld Colts Cumbernauld Colts 1-4 BSC Glasgow BSC Glasgow
20/10 16:00 Edusport Academy Edusport Academy 1-2 Fraserburgh Fraserburgh
20/10 16:00 Elgin City Elgin City 2-0 Whitehill Welfare Whitehill Welfare
20/10 16:00 Brora Rangers Brora Rangers 6-0 Coldstream Coldstream
20/10 16:00 Deveronvale Deveronvale 1-2 Stirling University Stirling University
 Ronde 2 (R)
27/10 15:30 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot 2-1 Cove Rangers Cove Rangers
 Ronde 3
24/11 14:30 Beith Beith 0-3 Ayr United Ayr United
24/11 16:00 Fraserburgh Fraserburgh 0-1 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot
24/11 16:00 Stirling University Stirling University 0-4 Elgin City Elgin City
24/11 16:00 Stenhousemuir Stenhousemuir 4-2 Falkirk Falkirk
24/11 16:00 Queen's Park Queen's Park 0-3 Raith Rovers Raith Rovers
24/11 16:00 Queen of the South Queen of the South 4-1 Formartine United Formartine United
24/11 16:00 Montrose Montrose 0-0 Annan Athletic Annan Athletic
24/11 16:00 Greenock Morton FC Greenock Morton FC 1-1 Peterhead Peterhead
24/11 16:00 Alloa Athletic Alloa Athletic 3-0 Brechin City Brechin City
24/11 16:00 Arbroath Arbroath 0-1 Stranraer Stranraer
24/11 16:00 Berwick Rangers Berwick Rangers 1-2 East Fife East Fife
24/11 16:00 Cowdenbeath Cowdenbeath 1-0 Brora Rangers Brora Rangers
24/11 16:00 East Kilbride East Kilbride 1-0 Gala Fairydean Gala Fairydean
24/11 16:00 Forfar Athletic Forfar Athletic 2-0 BSC Glasgow BSC Glasgow
24/11 16:00 Airdrie United Airdrie United 3-0 Dumbarton Dumbarton
25/11 16:00 Edinburgh City Edinburgh City 1-1 Inverness C.T. Inverness C.T.
 Ronde 3 (R)
27/11 20:45 Annan Athletic Annan Athletic 3-4 Montrose Montrose
27/11 20:45 Peterhead Peterhead 0-3 Greenock Morton FC Greenock Morton FC
04/12 20:45 Inverness C.T. Inverness C.T. 6-1 Edinburgh City Edinburgh City
 Ronde 4
19/01 13:15 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot 1-0 Ayr United Ayr United
19/01 16:00 Inverness C.T. Inverness C.T. 4-0 East Kilbride East Kilbride
19/01 16:00 Montrose Montrose 0-4 Dundee United Dundee United
19/01 16:00 East Fife East Fife 2-1 Greenock Morton FC Greenock Morton FC
19/01 16:00 Partick Thistle Partick Thistle 4-1 Stranraer Stranraer
19/01 16:00 Kilmarnock Kilmarnock 2-0 Forfar Athletic Forfar Athletic
19/01 16:00 Raith Rovers Raith Rovers 3-0 Dunfermline Dunfermline
19/01 16:00 Motherwell Motherwell 1-2 Ross County FC Ross County FC
19/01 16:00 Dundee Dundee 1-1 Queen of the South Queen of the South
19/01 16:00 St Johnstone FC St Johnstone FC 2-0 Hamilton Academical Hamilton Academical
19/01 16:00 Aberdeen Aberdeen 1-1 Stenhousemuir Stenhousemuir
19/01 16:00 Hibernian Hibernian 4-0 Elgin City Elgin City
19/01 16:00 Saint Mirren Saint Mirren 3-2 Alloa Athletic Alloa Athletic
19/01 18:15 Celtic Glasgow Celtic Glasgow 3-0 Airdrie United Airdrie United
20/01 15:30 Hearts Hearts 1-0 Livingston Livingston
30/01 20:45 Cowdenbeath Cowdenbeath 1-3 Rangers FC Rangers FC
 Ronde 4 (R)
29/01 20:30 Stenhousemuir Stenhousemuir 1-4 Aberdeen Aberdeen
29/01 20:45 Queen of the South Queen of the South 3-0 Dundee Dundee
 Ronde 5
09/02 16:00 Hibernian Hibernian 3-1 Raith Rovers Raith Rovers
09/02 16:00 Saint Mirren Saint Mirren 1-2 Dundee United Dundee United
09/02 16:00 East Fife East Fife 0-1 Partick Thistle Partick Thistle
09/02 18:15 Kilmarnock Kilmarnock 0-0 Rangers FC Rangers FC
10/02 14:30 Celtic Glasgow Celtic Glasgow 5-0 St Johnstone FC St Johnstone FC
10/02 16:00 Hearts Hearts 4-0 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot
10/02 16:30 Aberdeen Aberdeen 4-1 Queen of the South Queen of the South
11/02 20:15 Ross County FC Ross County FC 2-2 Inverness C.T. Inverness C.T.
 Ronde 5 (R)
19/02 20:45 Inverness C.T. Inverness C.T. P2-2 Ross County FC Ross County FC
20/02 20:45 Rangers FC Rangers FC 5-0 Kilmarnock Kilmarnock
 Kwart Finales
02/03 18:15 Hibernian Hibernian 0-2 Celtic Glasgow Celtic Glasgow
03/03 14:30 Aberdeen Aberdeen 1-1 Rangers FC Rangers FC
03/03 16:30 Dundee United Dundee United 1-2 Inverness C.T. Inverness C.T.
04/03 20:05 Partick Thistle Partick Thistle 1-1 Hearts Hearts
 Halve Finales
13/04 13:15 Hearts Hearts 3-0 Inverness C.T. Inverness C.T.
14/04 15:00 Aberdeen Aberdeen 0-3 Celtic Glasgow Celtic Glasgow
 Finale
25/05 16:00 Hearts Hearts 1-2 Celtic Glasgow Celtic Glasgow