Morgen

Jupiler Pro League Jupiler Pro League
Cercle Brugge Cercle Brugge 16:00 KV Mechelen KV Mechelen
OH Leuven OH Leuven 18:15 Union SG Union SG
Standard Standard 20:45 KAA Gent KAA Gent
2e klasse 2e klasse
Lierse Kempenzonen Lierse Kempenzonen 16:00 Francs  Borains Francs Borains
SK Deinze SK Deinze 20:00 RSCA Futures RSCA Futures
Lommel SK Lommel SK 20:00 Luik FC Luik FC
Premier League Premier League
Brentford Brentford 16:00 Chelsea Chelsea
Burnley Burnley 16:00 Bournemouth Bournemouth
Everton Everton 16:00 West Ham Utd West Ham Utd
Fulham Fulham 16:00 Brighton Brighton
Luton Town Luton Town 16:00 Aston Villa Aston Villa
Manchester City Manchester City 16:00 Manchester United Manchester United
Newcastle United Newcastle United 16:00 Wolverhampton Wolverhampton
Nottingham Forest Nottingham Forest 16:00 Liverpool FC Liverpool FC
Sheffield United Sheffield United 16:00 Arsenal Arsenal
Tottenham Tottenham 16:00 Crystal Palace Crystal Palace
La Liga La Liga
Sevilla Sevilla 14:00 Real Sociedad Real Sociedad
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 16:15 Cádiz CF Cádiz CF
Getafe Getafe 18:30 UD Las Palmas UD Las Palmas
Valencia CF Valencia CF 21:00 Real Madrid Real Madrid
Bundesliga Bundesliga
1. FSV Mainz 05 1. FSV Mainz 05 15:30 Bor. Mönchengladbach Bor. Mönchengladbach
Union Berlin Union Berlin 15:30 Borussia Dortmund Borussia Dortmund
VfL Bochum VfL Bochum 15:30 RB Leipzig RB Leipzig
1. FC Heidenheim 1. FC Heidenheim 15:30 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt
Darmstadt 98 Darmstadt 98 15:30 FC Augsburg FC Augsburg
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 18:30 VFB Stuttgart VFB Stuttgart
Serie A Serie A
Udinese Udinese 15:00 Salernitana Salernitana
Monza Monza 18:00 AS Roma AS Roma
Torino Torino 20:45 Fiorentina Fiorentina
Nederlandse Eredivisie Nederlandse Eredivisie
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 18:45 RKC RKC
Vitesse Vitesse 20:00 FC Twente FC Twente
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 21:00 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
Scottish Premier League Scottish Premier League
Saint Mirren Saint Mirren 16:00 Aberdeen Aberdeen
St Johnstone FC St Johnstone FC 16:00 Livingston Livingston
Rangers FC Rangers FC 16:00 Motherwell Motherwell
Hibernian Hibernian 16:00 Ross County FC Ross County FC
Dundee Dundee 16:00 Kilmarnock Kilmarnock
SĂĽper Lig SĂĽper Lig
Rizespor Rizespor 14:00 Kayserispor Kayserispor
Major League Soccer
Real Salt Lake Real Salt Lake 20:00 Los Angeles FC Los Angeles FC
Minnesota United Minnesota United 20:00 Columbus Crew Columbus Crew
Inter Miami CF Inter Miami CF 22:30 Orlando City Orlando City
OekraĂŻense Premier League OekraĂŻense Premier League
Obolon-Brovar Obolon-Brovar 16:00 Dnipro Dnipropetrovsk Dnipro Dnipropetrovsk
Vorskla Poltava Vorskla Poltava 16:00 Veres Rivne Veres Rivne
FC Minaj FC Minaj 16:00 Metalist Kharkov Metalist Kharkov
Polissya Zhytomyr Polissya Zhytomyr 16:00 Cherkasi Cherkasi
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 16:00 Kryvbas Kryvbas
Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 16:00 Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky
Dinamo Kiev Dinamo Kiev 16:00 Chornomorets Chornomorets
PFC Olexandria PFC Olexandria 16:00 Zorja Loehansk Zorja Loehansk
Super League Super League
Servette Servette 18:00 Sankt Gallen Sankt Gallen
FC Stade Lausanne-Ouchy FC Stade Lausanne-Ouchy 18:00 Grasshoppers Grasshoppers
FC Basel FC Basel 20:30 Lausanne Sports Lausanne Sports
First League First League
Sigma Olomouc Sigma Olomouc 15:00 Bohemians 1905 Bohemians 1905
Mladá Boleslav Mladá Boleslav 15:00 Ceske Budejovice Ceske Budejovice
FK Pardubice FK Pardubice 15:00 Viktoria Plzen Viktoria Plzen
Jablonec 97 Jablonec 97 15:00 Hradec Králové Hradec Králové
MFK Karviná MFK Karviná 15:00 Slovácko Slovácko
Parva liga
Hebar Hebar 19:00 Levski Sofia Levski Sofia
Arda Kardzhali Arda Kardzhali 19:00 Pirin Blagoevgrad Pirin Blagoevgrad
Liga I
Hermannstadt Hermannstadt 16:00 Otelul Galati Otelul Galati
Politehnica Ia?i Politehnica Ia?i 16:00 Dinamo Boekarest Dinamo Boekarest
UTA Arad UTA Arad 16:00 U Craiova 1948 U Craiova 1948
CS U Craiova CS U Craiova 16:00 Rapid BucureĹźti Rapid BucureĹźti
FCSB FCSB 16:00 Petrolul Ploie?ti Petrolul Ploie?ti
ACS Sepsi OSK Sfantul Gheorghe ACS Sepsi OSK Sfantul Gheorghe 16:00 SC FC Voluntari SA SC FC Voluntari SA
Universitatea Cluj Universitatea Cluj 16:00 FC Boto?ani FC Boto?ani
Viitorul Constanta Viitorul Constanta 16:00 CFR Cluj CFR Cluj
Super Liga
Novi Pazar Novi Pazar 16:00 Mladost Lu?ani Mladost Lu?ani
FK VoĹľdovac FK VoĹľdovac 16:00 Spartak Subotica Spartak Subotica
Cukaricki Cukaricki 16:00 Napredak Kruševac Napredak Kruševac
Ba?ka Topola Ba?ka Topola 16:00 Rode Ster Belgrado Rode Ster Belgrado
Partizan Belgrado Partizan Belgrado 16:00 Zeleznicar Pancevo Zeleznicar Pancevo
Javor Javor 16:00 Vojvodina FK Vojvodina FK
Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki 1923 Kragujevac 16:00 FK IMT Beograd FK IMT Beograd
Radnicki Nis Radnicki Nis 16:00 Radnik Surdulica Radnik Surdulica
Ligat Ha'Al
Maccabi Netanya Maccabi Netanya 14:00 Hapoel Haifa Hapoel Haifa
Hapoel Petah Tikva Hapoel Petah Tikva 19:00 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
The Championship The Championship
Huddersfield Town Huddersfield Town 13:30 Leeds United Leeds United
Norwich City Norwich City 16:00 Sunderland Sunderland
Millwall Millwall 16:00 Watford Watford
Leicester City Leicester City 16:00 QPR QPR
Birmingham City Birmingham City 16:00 Southampton Southampton
Plymouth Argyle Plymouth Argyle 16:00 Ipswich Town Ipswich Town
Preston North End Preston North End 16:00 Hull City Hull City
Rotherham United Rotherham United 16:00 Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday
West Bromwich West Bromwich 16:00 Coventry City Coventry City
Stoke City Stoke City 16:00 Middlesbrough Middlesbrough
Swansea Swansea 16:00 Blackburn Blackburn
Bristol City Bristol City 16:00 Cardiff City Cardiff City
2. Bundesliga 2. Bundesliga
Hannover 96 Hannover 96 13:00 Fortuna DĂĽsseldorf Fortuna DĂĽsseldorf
Hansa Rostock Hansa Rostock 13:00 Kaiserslautern Kaiserslautern
1.FC NĂĽrnberg 1.FC NĂĽrnberg 13:00 Eintracht Braunschweig Eintracht Braunschweig
Karlsruher SC Karlsruher SC 20:30 Greuther FĂĽrth Greuther FĂĽrth
Ligue 2 Ligue 2
Paris FC Paris FC 17:00 Saint-Etienne Saint-Etienne
Guingamp Guingamp 17:00 Troyes Troyes
Laval Laval 17:00 Amiens Amiens
Bastia Bastia 17:00 Grenoble Grenoble
Rodez Rodez 17:00 Bordeaux Bordeaux
Dunkerque Dunkerque 19:00 Concarneau Concarneau
Auxerre Auxerre 19:00 Valenciennes Valenciennes
Pau Pau 19:00 Caen Caen
Annecy FC Annecy FC 19:00 Quevilly Quevilly
Serie B Serie B
Sudtirol Sudtirol 14:00 Lecco Lecco
Ternana Ternana 14:00 Parma Parma
Brescia Brescia 14:00 Palermo Palermo
Cosenza Cosenza 16:15 Catanzaro Catanzaro
Segunda Division Segunda Division
Burgos CF Burgos CF 21:00 F.C. Cartagena F.C. Cartagena
Scottish Championship Scottish Championship
Dunfermline Dunfermline 16:00 Ayr United Ayr United
Airdrieonians Airdrieonians 16:00 Queen's Park Queen's Park
Greenock Morton FC Greenock Morton FC 16:00 Inverness C.T. Inverness C.T.
Partick Thistle Partick Thistle 16:00 Dundee United Dundee United