Morgen

Play-off 1 Play-off 1
Club Brugge Club Brugge 18:30 Antwerp Antwerp
Play-off 2 Play-off 2
KV Oostende KV Oostende 13:30 KAA Gent KAA Gent
KV Mechelen KV Mechelen 16:00 Standard Standard
Premier League Premier League
Crystal Palace Crystal Palace 13:00 Aston Villa Aston Villa
Tottenham Tottenham 15:05 Wolverhampton Wolverhampton
West Bromwich West Bromwich 17:30 Liverpool FC Liverpool FC
Everton Everton 20:00 Sheffield United Sheffield United
Primera Division Primera Division
Alaves Alaves 18:30 Granada Granada
Athletic de Bilbao Athletic de Bilbao 18:30 Real Madrid Real Madrid
Atlético Madrid Atlético Madrid 18:30 Osasuna Osasuna
Barcelona Barcelona 18:30 Celta De Vigo Celta De Vigo
Real Betis Real Betis 18:30 Huesca Huesca
Getafe Getafe 18:30 Levante Levante
Cádiz CF Cádiz CF 18:30 Elche CF Elche CF
Real Sociedad Real Sociedad 18:30 Valladolid Valladolid
Valencia CF Valencia CF 18:30 SD Eibar SD Eibar
Villarreal Villarreal 18:30 Sevilla Sevilla
Bundesliga Bundesliga
1. FSV Mainz 05 1. FSV Mainz 05 18:00 Borussia Dortmund Borussia Dortmund
RB Leipzig RB Leipzig 20:30 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
Serie A Serie A
Fiorentina Fiorentina 12:30 Napoli Napoli
Benevento Benevento 15:00 Crotone Crotone
Udinese Udinese 15:00 Sampdoria Sampdoria
Parma Parma 18:00 Sassuolo Sassuolo
AC Milan AC Milan 20:45 Cagliari Cagliari
Nederlandse Eredivisie Nederlandse Eredivisie
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 14:30 Heracles Heracles
FC Twente FC Twente 14:30 ADO Den Haag ADO Den Haag
Utrecht Utrecht 14:30 PSV PSV
Feyenoord Feyenoord 14:30 RKC RKC
Zwolle Zwolle 14:30 FC Groningen FC Groningen
Heerenveen Heerenveen 14:30 Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
Vitesse Vitesse 14:30 Ajax Ajax
VVV-Venlo VVV-Venlo 14:30 Emmen Emmen
Willem II Willem II 14:30 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Ligue 1 Ligue 1
Bordeaux Bordeaux 21:00 RC Lens RC Lens
Dijon Dijon 21:00 Nantes Nantes
Lille OSC Lille OSC 21:00 Saint-Etienne Saint-Etienne
Lorient Lorient 21:00 Metz Metz
Marseille Marseille 21:00 Angers Angers
Monaco Monaco 21:00 Rennes Rennes
Montpellier Montpellier 21:00 Stade Brestois Stade Brestois
Nice Nice 21:00 Strasbourg Strasbourg
Nîmes Olympique Nîmes Olympique 21:00 Lyon Lyon
PSG PSG 21:00 Reims Reims
Primeira Liga Primeira Liga
FC Famalicao FC Famalicao 16:00 Nacional Nacional
Belenenses Belenenses 18:00 CD Santa Clara CD Santa Clara
Mari­timo Funchal Mari­timo Funchal 21:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
Scottish Premier League Scottish Premier League
Hamilton Academical Hamilton Academical 13:00 Kilmarnock Kilmarnock
Motherwell Motherwell 13:00 Ross County FC Ross County FC
Saint Mirren Saint Mirren 13:00 Dundee United Dundee United
Russische Premier League Russische Premier League
Tambov Tambov 15:00 Zenit St Petersburg Zenit St Petersburg
Lokomotiv Moskou Lokomotiv Moskou 15:00 Ural Ural
Dinamo Moskou Dinamo Moskou 15:00 CSKA Moskou CSKA Moskou
Terek Grozny Terek Grozny 15:00 Spartak Moskou Spartak Moskou
Rostov FK Rostov FK 15:00 Krasnodar Krasnodar
Rubin Kazan Rubin Kazan 15:00 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Ufa Ufa 15:00 Arsenal Tula Arsenal Tula
Khimki FC Khimki FC 15:00 FK Sochi FK Sochi
2. Bundesliga 2. Bundesliga
Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 15:30 Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
1.FC Nürnberg 1.FC Nürnberg 15:30 VfL Bochum VfL Bochum
Karlsruher SC Karlsruher SC 15:30 Holstein Kiel Holstein Kiel
FC St. Pauli FC St. Pauli 15:30 Hannover 96 Hannover 96
VFL Osnabrück VFL Osnabrück 15:30 Hamburger SV Hamburger SV
Sandhausen Sandhausen 15:30 Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Darmstadt 98 Darmstadt 98 15:30 1. FC Heidenheim 1. FC Heidenheim
Paderborn 07 Paderborn 07 15:30 Greuther Fürth Greuther Fürth
Segunda Division Segunda Division
Almeria Almeria 17:00 Albacete Albacete
Castellón Castellón 0-0 Ponferradina Ponferradina Rust
Girona FC Girona FC 17:00 Sporting Gijon Sporting Gijon
Espanyol Barcelona Espanyol Barcelona 0-2 F.C. Cartagena F.C. Cartagena Einde
Fuenlabrada Fuenlabrada 17:00 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
UD Las Palmas UD Las Palmas 17:00 Real Zaragoza Real Zaragoza
Real Oviedo Real Oviedo 17:00 Malaga Malaga
Real Mallorca Real Mallorca 17:00 AD Alcorcon AD Alcorcon
Lugo Lugo 17:00 Mirandés Mirandés
CD Leganés CD Leganés 17:00 UD Logroñés UD Logroñés
Segunda Liga Segunda Liga
Casa Pia AC Casa Pia AC 17:00 Varzim Varzim
Aca.Coimbra Aca.Coimbra 17:00 Benfica Benfica
Chaves Chaves 3-1 Leixões Leixões Einde
CD Mafra CD Mafra 17:00 Arouca Arouca
Sporting Covilhã Sporting Covilhã 17:00 Estoril Estoril
Porto Porto 17:00 Feirense Feirense
Vilafranquense Vilafranquense 0-0 CD Cova Piedade CD Cova Piedade Rust
Oliveirense Oliveirense 2-1 Academico Viseu FC Academico Viseu FC Einde