Word fan! 1

Seizoen 2016 - 2017 II Divisao


04/06 16:00 Oliveirense Oliveirense 0-2 Real SC Real SC
 Speeldag 1
20/08 12:00 SC Praiense SC Praiense 3-2 Alcanenense Alcanenense
20/08 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 3-0 Gafetense Gafetense
20/08 18:00 Loures Loures 1-0 Atlético Malveira Atlético Malveira
20/08 18:00 GD Braganca GD Braganca 4-0 Ponte da Barca Ponte da Barca
21/08 16:00 CD Operario CD Operario 1-3 Fátima Fátima
21/08 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-1 CF Canical CF Canical
21/08 17:00 Ideal Ideal 3-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
21/08 18:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 0-1 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
21/08 18:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-1 Gondomar Gondomar
21/08 18:00 Estarreja Estarreja 0-1 Salgueiros Salgueiros
21/08 18:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
21/08 18:00 Sousense Sousense 1-2 Oliveirense Oliveirense
21/08 18:00 Anadia FC Anadia FC 2-2 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
21/08 18:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 3-1 Gouveia Gouveia
21/08 18:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 1-3 Lusitano FCV Lusitano FCV
21/08 18:00 RD Agueda RD Agueda 0-2 Gafanha Gafanha
21/08 18:00 Tourizense Tourizense 1-1 Mortágua Mortágua
21/08 18:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-1 Real SC Real SC
21/08 18:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 0-2 Casa Pia AC Casa Pia AC
21/08 18:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-2 SU Sintrense SU Sintrense
21/08 18:00 FC Barreirense FC Barreirense 0-3 Sacavenense Sacavenense
21/08 18:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 2-2 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
21/08 18:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-1 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
21/08 18:00 Moura Moura 1-0 Almancilense Almancilense
21/08 18:00 SC Farense SC Farense 1-0 Armacenenses Armacenenses
21/08 18:00 Louletano DC Louletano DC 1-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
21/08 18:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-0 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
21/08 18:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 2-1 SC Mirandela SC Mirandela
21/08 18:00 Torcatense Torcatense 0-0 AD Limianos AD Limianos
21/08 18:00 Montalegre Montalegre 2-4 Merelinense FC Merelinense FC
21/08 18:00 Amarante FC Amarante FC 1-0 AD Camacha AD Camacha
21/08 18:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
21/08 18:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 3-0 Trofense Trofense
21/08 18:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-1 AR São Martinho AR São Martinho
21/08 18:00 Carapinheirense Carapinheirense 1-0 União de Leiria União de Leiria
21/08 18:00 Oleiros Oleiros 0-1 Sertanense FC Sertanense FC
21/08 18:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-1 Vilafranquense Vilafranquense
21/08 18:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 1-3 Caldas SC Caldas SC
05/10 12:00 CD Mafra CD Mafra 3-0 SC Angrense SC Angrense
21/12 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 3-7 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
12/02 16:00 GD Braganca GD Braganca 3-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
12/02 16:00 Montalegre Montalegre 2-2 Torcatense Torcatense
12/02 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 3-1 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
12/02 16:00 Oliveirense Oliveirense 1-0 Gafanha Gafanha
12/02 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 3-0 AD Oliveirense AD Oliveirense
12/02 16:00 Amarante FC Amarante FC 1-1 Merelinense FC Merelinense FC
12/02 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 1-1 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
12/02 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 2-1 Almancilense Almancilense
12/02 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 2-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
12/02 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-1 Moura Moura
12/02 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
12/02 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
12/02 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 2-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
12/02 16:00 Loures Loures 3-0 Armacenenses Armacenenses
12/02 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-1 Vilafranquense Vilafranquense
12/02 16:00 Alcanenense Alcanenense 2-1 CD Mafra CD Mafra
12/02 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 1-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
12/02 16:00 Oleiros Oleiros 4-1 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
12/02 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-0 SC Lusitania SC Lusitania
12/02 16:00 Gafetense Gafetense 2-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
12/02 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 0-1 União de Leiria União de Leiria
12/02 16:00 Anadia FC Anadia FC 4-2 Estarreja Estarreja
12/02 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 4-0 Gouveia Gouveia
12/02 16:00 Mortágua Mortágua 1-1 Gondomar Gondomar
12/02 16:00 RD Agueda RD Agueda 3-0 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
12/02 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 0-0 CD Cinfaes CD Cinfaes
12/02 16:00 Sousense Sousense 1-1 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
12/02 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 4-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
12/02 16:00 Tourizense Tourizense 1-3 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
12/02 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 2-0 AD Limianos AD Limianos
12/02 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
12/02 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 0-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
12/02 16:00 Trofense Trofense 3-0 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
12/02 16:00 Sacavenense Sacavenense 3-0 SC Praiense SC Praiense
12/02 16:00 Real SC Real SC 0-0 SCU Torreense SCU Torreense
12/02 16:00 Fátima Fátima 2-0 CD Operario CD Operario
12/02 16:00 SC Farense SC Farense 2-1 Louletano DC Louletano DC
12/02 17:00 CF Canical CF Canical 0-0 AD Camacha AD Camacha
12/02 17:00 Ideal Ideal 3-1 SC Angrense SC Angrense
02/04 18:45 Salgueiros Salgueiros 0-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
 Speeldag 2
27/08 18:00 Salgueiros Salgueiros 3-2 Sousense Sousense
27/08 18:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-0 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
27/08 18:00 Vilafranquense Vilafranquense 0-2 SC Praiense SC Praiense
28/08 16:00 CF Canical CF Canical 0-0 Amarante FC Amarante FC
28/08 17:00 Oliveirense Oliveirense 1-1 FC Cesarense FC Cesarense
28/08 17:00 AD Camacha AD Camacha 5-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
28/08 18:00 Gondomar Gondomar 0-3 Estarreja Estarreja
28/08 18:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 0-2 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
28/08 18:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-0 CD Cinfaes CD Cinfaes
28/08 18:00 Gouveia Gouveia 1-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
28/08 18:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 3-2 Tourizense Tourizense
28/08 18:00 Mortágua Mortágua 0-0 RD Agueda RD Agueda
28/08 18:00 Gafanha Gafanha 1-2 Anadia FC Anadia FC
28/08 18:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 3-2 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
28/08 18:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 0-0 FC Barreirense FC Barreirense
28/08 18:00 Real SC Real SC 1-2 Loures Loures
28/08 18:00 Sacavenense Sacavenense 0-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
28/08 18:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
28/08 18:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 1-0 Viana Alentejo Viana Alentejo
28/08 18:00 Almancilense Almancilense 2-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
28/08 18:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-0 SC Farense SC Farense
28/08 18:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-3 Moura Moura
28/08 18:00 Armacenenses Armacenenses 0-3 Louletano DC Louletano DC
28/08 18:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-2 GD Braganca GD Braganca
28/08 18:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 2-2 Montalegre Montalegre
28/08 18:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 0-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
28/08 18:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-0 Torcatense Torcatense
28/08 18:00 AD Limianos AD Limianos 1-3 AD Oliveirense AD Oliveirense
28/08 18:00 Trofense Trofense 1-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
28/08 18:00 AR São Martinho AR São Martinho 2-3 Martimo Funchal Martimo Funchal
28/08 18:00 Fátima Fátima 3-2 Oleiros Oleiros
28/08 18:00 Sertanense FC Sertanense FC 5-1 Ideal Ideal
28/08 18:00 União de Leiria União de Leiria 0-1 CD Operario CD Operario
28/08 18:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 2-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
28/08 18:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 3-0 Carapinheirense Carapinheirense
28/08 18:00 Alcanenense Alcanenense 2-0 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
28/08 18:00 Gafetense Gafetense 1-0 CD Mafra CD Mafra
05/10 16:00 Caldas SC Caldas SC 3-0 SC Lusitania SC Lusitania
26/10 17:00 SC Angrense SC Angrense 0-2 SCU Torreense SCU Torreense
27/11 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 0-1 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
19/02 12:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-1 Oliveirense Oliveirense
19/02 12:00 Estarreja Estarreja 1-1 FC Cesarense FC Cesarense
19/02 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-2 Montalegre Montalegre
19/02 16:00 Torcatense Torcatense 1-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
19/02 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 3-0 CF Canical CF Canical
19/02 16:00 Gafanha Gafanha 1-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
19/02 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-3 Amarante FC Amarante FC
19/02 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-0 Salgueiros Salgueiros
19/02 16:00 Almancilense Almancilense 2-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
19/02 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 2-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
19/02 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 2-1 Atlético Malveira Atlético Malveira
19/02 16:00 Moura Moura 0-0 FC Barreirense FC Barreirense
19/02 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-0 Casa Pia AC Casa Pia AC
19/02 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-5 Loures Loures
19/02 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 3-0 Viana Alentejo Viana Alentejo
19/02 16:00 Armacenenses Armacenenses 2-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
19/02 16:00 CD Mafra CD Mafra 1-0 Carapinheirense Carapinheirense
19/02 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-2 Oleiros Oleiros
19/02 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 3-1 Alcanenense Alcanenense
19/02 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 1-2 Caldas SC Caldas SC
19/02 16:00 SC Angrense SC Angrense 1-0 Gafetense Gafetense
19/02 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 7-1 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
19/02 16:00 União de Leiria União de Leiria 2-1 Sertanense FC Sertanense FC
19/02 16:00 Gouveia Gouveia 0-3 Mortágua Mortágua
19/02 16:00 Gondomar Gondomar 2-0 RD Agueda RD Agueda
19/02 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 0-1 Anadia FC Anadia FC
19/02 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 1-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
19/02 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 2-1 Tourizense Tourizense
19/02 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 2-0 Sousense Sousense
19/02 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-2 AD Nogueirense AD Nogueirense
19/02 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 5-2 Ponte da Barca Ponte da Barca
19/02 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-1 Trofense Trofense
19/02 16:00 AD Limianos AD Limianos 2-2 AR São Martinho AR São Martinho
19/02 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
19/02 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 0-0 Fátima Fátima
19/02 16:00 SC Praiense SC Praiense 2-1 Real SC Real SC
19/02 16:00 Louletano DC Louletano DC 0-0 Sacavenense Sacavenense
19/02 17:00 AD Camacha AD Camacha 1-1 GD Braganca GD Braganca
19/02 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 0-0 Ideal Ideal
19/02 17:00 CD Operario CD Operario 1-1 SC Farense SC Farense
 Speeldag 3
10/09 18:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-3 Merelinense FC Merelinense FC
11/09 16:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-1 Trofense Trofense
11/09 17:00 AD Camacha AD Camacha 0-1 CF Canical CF Canical
11/09 17:00 SC Praiense SC Praiense 3-1 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
11/09 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 0-3 Alcanenense Alcanenense
11/09 18:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 3-0 Estarreja Estarreja
11/09 18:00 Sousense Sousense 2-1 Gondomar Gondomar
11/09 18:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 0-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
11/09 18:00 FC Cesarense FC Cesarense 0-1 Salgueiros Salgueiros
11/09 18:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 2-1 Oliveirense Oliveirense
11/09 18:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 0-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
11/09 18:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 0-1 Gafanha Gafanha
11/09 18:00 RD Agueda RD Agueda 0-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
11/09 18:00 Anadia FC Anadia FC 1-0 Mortágua Mortágua
11/09 18:00 Loures Loures 1-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
11/09 18:00 FC Barreirense FC Barreirense 2-2 Atlético Malveira Atlético Malveira
11/09 18:00 Real SC Real SC 1-0 SU Sintrense SU Sintrense
11/09 18:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-2 Casa Pia AC Casa Pia AC
11/09 18:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-0 Sacavenense Sacavenense
11/09 18:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 4-3 Almancilense Almancilense
11/09 18:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-2 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
11/09 18:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 1-4 SC Farense SC Farense
11/09 18:00 Moura Moura 0-1 Armacenenses Armacenenses
11/09 18:00 Louletano DC Louletano DC 1-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
11/09 18:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 2-3 GD Braganca GD Braganca
11/09 18:00 Montalegre Montalegre 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
11/09 18:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 5-2 AD Limianos AD Limianos
11/09 18:00 Torcatense Torcatense 2-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
11/09 18:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 1-1 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
11/09 18:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-0 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
11/09 18:00 Amarante FC Amarante FC 1-0 AR São Martinho AR São Martinho
11/09 18:00 União de Leiria União de Leiria 1-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
11/09 18:00 Carapinheirense Carapinheirense 0-2 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
11/09 18:00 Vilafranquense Vilafranquense 2-0 SC Angrense SC Angrense
11/09 18:00 CD Mafra CD Mafra 2-1 Caldas SC Caldas SC
11/09 18:00 SCU Torreense SCU Torreense 3-0 Gafetense Gafetense
11/09 18:30 Tourizense Tourizense 3-4 Gouveia Gouveia
24/09 17:00 CD Operario CD Operario 3-0 Oleiros Oleiros
20/11 17:00 Ideal Ideal 3-1 Fátima Fátima
04/12 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 1-3 Sertanense FC Sertanense FC
26/02 16:00 GD Braganca GD Braganca 3-1 Montalegre Montalegre
26/02 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 8-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
26/02 16:00 CF Canical CF Canical 2-3 Torcatense Torcatense
26/02 16:00 Oliveirense Oliveirense 2-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
26/02 16:00 Amarante FC Amarante FC 1-1 Gafanha Gafanha
26/02 16:00 Salgueiros Salgueiros 3-2 AD Oliveirense AD Oliveirense
26/02 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 1-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
26/02 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-0 Almancilense Almancilense
26/02 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 1-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
26/02 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 0-0 Moura Moura
26/02 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 1-4 Casa Pia AC Casa Pia AC
26/02 16:00 Loures Loures 1-1 SU Sintrense SU Sintrense
26/02 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-1 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
26/02 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 3-2 Armacenenses Armacenenses
26/02 16:00 Alcanenense Alcanenense 0-0 Carapinheirense Carapinheirense
26/02 16:00 Oleiros Oleiros 0-1 CD Mafra CD Mafra
26/02 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
26/02 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 3-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
26/02 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 0-2 SC Angrense SC Angrense
26/02 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
26/02 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 2-1 Mortágua Mortágua
26/02 16:00 RD Agueda RD Agueda 3-0 Gouveia Gouveia
26/02 16:00 Anadia FC Anadia FC 2-0 Gondomar Gondomar
26/02 16:00 Estarreja Estarreja 2-1 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
26/02 16:00 Sousense Sousense 1-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
26/02 16:00 Tourizense Tourizense 1-0 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
26/02 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 1-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
26/02 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 1-3 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
26/02 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 2-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
26/02 16:00 Trofense Trofense 1-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
26/02 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
26/02 16:00 AD Limianos AD Limianos 1-2 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
26/02 16:00 Real SC Real SC 0-1 Fátima Fátima
26/02 16:00 SC Farense SC Farense 0-1 SCU Torreense SCU Torreense
26/02 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-1 CD Operario CD Operario
26/02 16:00 SC Praiense SC Praiense 1-0 Louletano DC Louletano DC
26/02 17:00 AD Camacha AD Camacha 1-2 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
26/02 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 0-2 Merelinense FC Merelinense FC
26/02 17:00 Ideal Ideal 1-0 Gafetense Gafetense
26/02 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 1-1 União de Leiria União de Leiria
 Speeldag 4
18/09 16:00 CF Canical CF Canical 3-1 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
18/09 17:00 Oliveirense Oliveirense 2-0 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
18/09 17:00 SC Angrense SC Angrense 1-2 SC Praiense SC Praiense
18/09 18:00 Gondomar Gondomar 1-0 FC Cesarense FC Cesarense
18/09 18:00 Estarreja Estarreja 1-2 Sousense Sousense
18/09 18:00 Salgueiros Salgueiros 1-0 CD Cinfaes CD Cinfaes
18/09 18:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
18/09 18:00 Gouveia Gouveia 0-4 RD Agueda RD Agueda
18/09 18:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 2-0 Tourizense Tourizense
18/09 18:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-0 Anadia FC Anadia FC
18/09 18:00 Mortágua Mortágua 2-0 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
18/09 18:00 Gafanha Gafanha 1-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
18/09 18:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 1-2 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
18/09 18:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 1-1 FC Barreirense FC Barreirense
18/09 18:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 3-2 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
18/09 18:00 Sacavenense Sacavenense 0-1 Real SC Real SC
18/09 18:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-0 Loures Loures
18/09 18:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-0 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
18/09 18:00 Almancilense Almancilense 3-0 Viana Alentejo Viana Alentejo
18/09 18:00 Armacenenses Armacenenses 4-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
18/09 18:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 0-0 Moura Moura
18/09 18:00 SC Farense SC Farense 1-0 Louletano DC Louletano DC
18/09 18:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-0 Torcatense Torcatense
18/09 18:00 GD Braganca GD Braganca 2-0 Montalegre Montalegre
18/09 18:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 0-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
18/09 18:00 Merelinense FC Merelinense FC 0-0 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
18/09 18:00 AD Limianos AD Limianos 2-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
18/09 18:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
18/09 18:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 2-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
18/09 18:00 Trofense Trofense 0-0 Amarante FC Amarante FC
18/09 18:00 AR São Martinho AR São Martinho 2-1 AD Camacha AD Camacha
18/09 18:00 Fátima Fátima 8-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
18/09 18:00 Oleiros Oleiros 0-1 Ideal Ideal
18/09 18:00 Sertanense FC Sertanense FC 3-0 Carapinheirense Carapinheirense
18/09 18:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 0-1 União de Leiria União de Leiria
18/09 18:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-2 CD Operario CD Operario
18/09 18:00 Alcanenense Alcanenense 1-2 CD Mafra CD Mafra
18/09 18:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 1-0 SC Lusitania SC Lusitania
18/09 18:00 Caldas SC Caldas SC 0-2 SCU Torreense SCU Torreense
18/09 18:00 Gafetense Gafetense 1-0 Vilafranquense Vilafranquense
04/03 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-0 AD Limianos AD Limianos
05/03 16:00 Montalegre Montalegre 3-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
05/03 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-2 CF Canical CF Canical
05/03 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 1-0 GD Braganca GD Braganca
05/03 16:00 Torcatense Torcatense 2-2 AD Camacha AD Camacha
05/03 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 3-0 Amarante FC Amarante FC
05/03 16:00 Gafanha Gafanha 0-1 Salgueiros Salgueiros
05/03 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-0 Oliveirense Oliveirense
05/03 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-3 Martimo Funchal Martimo Funchal
05/03 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
05/03 16:00 Almancilense Almancilense 0-0 FC Barreirense FC Barreirense
05/03 16:00 Moura Moura 1-1 Atlético Malveira Atlético Malveira
05/03 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 1-2 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
05/03 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 3-1 Loures Loures
05/03 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
05/03 16:00 Armacenenses Armacenenses 3-0 Viana Alentejo Viana Alentejo
05/03 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-2 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
05/03 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 1-0 Oleiros Oleiros
05/03 16:00 CD Mafra CD Mafra 3-2 Caldas SC Caldas SC
05/03 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 1-0 Alcanenense Alcanenense
05/03 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Vilafranquense Vilafranquense
05/03 16:00 Gafetense Gafetense 2-1 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
05/03 16:00 União de Leiria União de Leiria 2-1 Ideal Ideal
05/03 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-1 SC Lusitania SC Lusitania
05/03 16:00 Mortágua Mortágua 1-1 RD Agueda RD Agueda
05/03 16:00 Gouveia Gouveia 0-2 Anadia FC Anadia FC
05/03 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 1-2 FC Cesarense FC Cesarense
05/03 16:00 Gondomar Gondomar 1-0 Estarreja Estarreja
05/03 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-0 Tourizense Tourizense
05/03 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 0-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
05/03 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-0 Sousense Sousense
05/03 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 0-1 CD Cinfaes CD Cinfaes
05/03 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 1-2 Trofense Trofense
05/03 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
05/03 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 0-6 AR São Martinho AR São Martinho
05/03 16:00 Fátima Fátima 0-2 SC Farense SC Farense
05/03 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 2-0 Sacavenense Sacavenense
05/03 16:00 Louletano DC Louletano DC 2-2 Real SC Real SC
05/03 17:00 SC Angrense SC Angrense 1-2 Sertanense FC Sertanense FC
05/03 17:00 CD Operario CD Operario 0-0 SC Praiense SC Praiense
 Speeldag 5
01/10 16:00 CF Canical CF Canical 1-0 AR São Martinho AR São Martinho
01/10 16:00 CD Mafra CD Mafra 4-0 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
02/10 12:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-0 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
02/10 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-1 Sousense Sousense
02/10 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-1 Estarreja Estarreja
02/10 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-0 Oliveirense Oliveirense
02/10 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 2-1 Gondomar Gondomar
02/10 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 0-4 Salgueiros Salgueiros
02/10 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 3-2 Tourizense Tourizense
02/10 16:00 RD Agueda RD Agueda 3-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
02/10 16:00 Gafanha Gafanha 3-2 Mortágua Mortágua
02/10 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-1 Gouveia Gouveia
02/10 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 0-2 Lusitano FCV Lusitano FCV
02/10 16:00 Loures Loures 1-1 FC Barreirense FC Barreirense
02/10 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 6-1 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
02/10 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-1 Sacavenense Sacavenense
02/10 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 2-0 Atlético Malveira Atlético Malveira
02/10 16:00 Real SC Real SC 2-0 Casa Pia AC Casa Pia AC
02/10 16:00 Almancilense Almancilense 3-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
02/10 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 2-0 Armacenenses Armacenenses
02/10 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 1-1 Louletano DC Louletano DC
02/10 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
02/10 16:00 Moura Moura 0-0 SC Farense SC Farense
02/10 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-0 Montalegre Montalegre
02/10 16:00 Torcatense Torcatense 3-1 GD Braganca GD Braganca
02/10 16:00 AD Limianos AD Limianos 0-0 Merelinense FC Merelinense FC
02/10 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-1 SC Mirandela SC Mirandela
02/10 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 2-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
02/10 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-3 Pedras Rubras Pedras Rubras
02/10 16:00 Amarante FC Amarante FC 0-0 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
02/10 16:00 AD Camacha AD Camacha 2-1 Trofense Trofense
02/10 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 3-3 Oleiros Oleiros
02/10 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 5-2 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
02/10 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 4-0 Fátima Fátima
02/10 16:00 União de Leiria União de Leiria 2-3 Sertanense FC Sertanense FC
02/10 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 2-1 Alcanenense Alcanenense
02/10 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 0-0 Caldas SC Caldas SC
02/10 17:00 CD Operario CD Operario 2-1 Ideal Ideal
02/10 17:00 SC Praiense SC Praiense 2-0 SC Lusitania SC Lusitania
02/10 17:00 SC Angrense SC Angrense 1-1 Gafetense Gafetense
12/03 16:00 GD Braganca GD Braganca 0-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
12/03 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 2-0 Torcatense Torcatense
12/03 16:00 Salgueiros Salgueiros 2-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
12/03 16:00 Oliveirense Oliveirense 2-1 Amarante FC Amarante FC
12/03 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
12/03 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 2-2 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
12/03 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 0-0 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
12/03 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 0-0 Almancilense Almancilense
12/03 16:00 Moura Moura 2-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
12/03 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-3 Casa Pia AC Casa Pia AC
12/03 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 0-2 Loures Loures
12/03 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-0 SU Sintrense SU Sintrense
12/03 16:00 Armacenenses Armacenenses 0-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
12/03 16:00 Caldas SC Caldas SC 0-0 Carapinheirense Carapinheirense
12/03 16:00 Alcanenense Alcanenense 3-0 Oleiros Oleiros
12/03 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 0-0 CD Mafra CD Mafra
12/03 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 2-4 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
12/03 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-0 Gafetense Gafetense
12/03 16:00 União de Leiria União de Leiria 0-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
12/03 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-0 Mortágua Mortágua
12/03 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 2-2 RD Agueda RD Agueda
12/03 16:00 Estarreja Estarreja 0-1 Gouveia Gouveia
12/03 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 1-1 Gondomar Gondomar
12/03 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 3-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
12/03 16:00 Sousense Sousense 1-2 Tourizense Tourizense
12/03 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 1-0 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
12/03 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-1 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
12/03 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
12/03 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-0 Trofense Trofense
12/03 16:00 AD Limianos AD Limianos 2-2 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
12/03 16:00 Sacavenense Sacavenense 2-0 Fátima Fátima
12/03 16:00 Real SC Real SC 1-0 SC Farense SC Farense
12/03 16:00 SC Praiense SC Praiense 1-0 SCU Torreense SCU Torreense
12/03 16:00 Louletano DC Louletano DC 2-0 CD Operario CD Operario
12/03 17:00 CF Canical CF Canical 1-2 Montalegre Montalegre
12/03 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-0 Gafanha Gafanha
12/03 17:00 Ideal Ideal 1-2 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
12/03 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 1-1 SC Angrense SC Angrense
29/03 16:00 AD Camacha AD Camacha 4-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
30/04 17:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 0-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
 Speeldag 6
09/10 16:00 Estarreja Estarreja 2-0 CD Cinfaes CD Cinfaes
09/10 16:00 Sousense Sousense 1-0 FC Cesarense FC Cesarense
09/10 16:00 Gondomar Gondomar 0-0 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
09/10 16:00 Salgueiros Salgueiros 2-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
09/10 16:00 Oliveirense Oliveirense 0-2 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
09/10 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 1-1 Anadia FC Anadia FC
09/10 16:00 Tourizense Tourizense 3-1 RD Agueda RD Agueda
09/10 16:00 Gouveia Gouveia 4-0 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
09/10 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 2-3 Gafanha Gafanha
09/10 16:00 Mortágua Mortágua 2-2 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
09/10 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 0-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
09/10 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 0-1 Real SC Real SC
09/10 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 2-2 SU Sintrense SU Sintrense
09/10 16:00 Sacavenense Sacavenense 2-0 Loures Loures
09/10 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-3 Almancilense Almancilense
09/10 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-1 Viana Alentejo Viana Alentejo
09/10 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 2-5 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
09/10 16:00 SC Farense SC Farense 1-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
09/10 16:00 Louletano DC Louletano DC 1-0 Moura Moura
09/10 16:00 GD Braganca GD Braganca 4-3 AD Oliveirense AD Oliveirense
09/10 16:00 Montalegre Montalegre 1-2 Torcatense Torcatense
09/10 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 0-1 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
09/10 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 3-3 AD Limianos AD Limianos
09/10 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 4-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
09/10 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 2-4 Amarante FC Amarante FC
09/10 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
09/10 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 3-1 AD Camacha AD Camacha
09/10 16:00 Trofense Trofense 2-0 CF Canical CF Canical
09/10 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 5-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
09/10 16:00 Oleiros Oleiros 2-1 Carapinheirense Carapinheirense
09/10 16:00 Fátima Fátima 1-0 União de Leiria União de Leiria
09/10 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
09/10 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-2 CD Operario CD Operario
09/10 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 0-2 SCU Torreense SCU Torreense
09/10 16:00 Alcanenense Alcanenense 0-0 Vilafranquense Vilafranquense
09/10 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 SC Angrense SC Angrense
09/10 16:00 Gafetense Gafetense 2-4 SC Praiense SC Praiense
09/10 17:00 Ideal Ideal 5-1 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
09/10 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 0-3 CD Mafra CD Mafra
08/01 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 0-3 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
18/03 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 1-2 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
18/03 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 0-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
19/03 16:00 Montalegre Montalegre 1-0 AD Camacha AD Camacha
19/03 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-2 CF Canical CF Canical
19/03 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-3 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
19/03 16:00 GD Braganca GD Braganca 1-0 Torcatense Torcatense
19/03 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 1-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
19/03 16:00 Amarante FC Amarante FC 0-0 Salgueiros Salgueiros
19/03 16:00 Gafanha Gafanha 1-0 Merelinense FC Merelinense FC
19/03 16:00 Oliveirense Oliveirense 3-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
19/03 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 2-1 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
19/03 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 2-1 FC Barreirense FC Barreirense
19/03 16:00 Almancilense Almancilense 1-1 Moura Moura
19/03 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 0-2 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
19/03 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 3-3 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
19/03 16:00 Loures Loures 1-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
19/03 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-2 Armacenenses Armacenenses
19/03 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 3-3 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
19/03 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 2-0 Vilafranquense Vilafranquense
19/03 16:00 Oleiros Oleiros 2-1 Caldas SC Caldas SC
19/03 16:00 CD Mafra CD Mafra 14-1 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
19/03 16:00 Alcanenense Alcanenense 2-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
19/03 16:00 Gafetense Gafetense 0-3 SC Lusitania SC Lusitania
19/03 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 0-1 Sertanense FC Sertanense FC
19/03 16:00 Mortágua Mortágua 1-1 Estarreja Estarreja
19/03 16:00 RD Agueda RD Agueda 1-0 Anadia FC Anadia FC
19/03 16:00 Gouveia Gouveia 0-3 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
19/03 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 0-0 Gondomar Gondomar
19/03 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-2 CD Cinfaes CD Cinfaes
19/03 16:00 Tourizense Tourizense 1-2 AD Nogueirense AD Nogueirense
19/03 16:00 Sousense Sousense 0-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
19/03 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 1-2 AD Limianos AD Limianos
19/03 16:00 Trofense Trofense 0-0 SC Mirandela SC Mirandela
19/03 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-1 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
19/03 16:00 Fátima Fátima 2-1 SC Praiense SC Praiense
19/03 16:00 SC Farense SC Farense 0-0 Sacavenense Sacavenense
19/03 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 3-0 Louletano DC Louletano DC
19/03 16:00 Real SC Real SC 1-0 CD Operario CD Operario
19/03 17:00 SC Angrense SC Angrense 1-2 União de Leiria União de Leiria
19/03 17:00 Ideal Ideal 3-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
 Speeldag 7
23/10 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 1-3 Sousense Sousense
23/10 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 3-1 FC Cesarense FC Cesarense
23/10 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 1-1 Estarreja Estarreja
23/10 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-1 Gondomar Gondomar
23/10 16:00 Oliveirense Oliveirense 1-0 Salgueiros Salgueiros
23/10 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-0 Tourizense Tourizense
23/10 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 0-3 RD Agueda RD Agueda
23/10 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 1-1 AD Nogueirense AD Nogueirense
23/10 16:00 Gafanha Gafanha 2-1 Gouveia Gouveia
23/10 16:00 Mortágua Mortágua 3-2 Lusitano FCV Lusitano FCV
23/10 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-0 FC Barreirense FC Barreirense
23/10 16:00 Loures Loures 2-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
23/10 16:00 Real SC Real SC 3-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
23/10 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 5-1 Atlético Malveira Atlético Malveira
23/10 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-0 Casa Pia AC Casa Pia AC
23/10 16:00 Almancilense Almancilense 1-2 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
23/10 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 0-3 SC Farense SC Farense
23/10 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 5-2 Armacenenses Armacenenses
23/10 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-4 Louletano DC Louletano DC
23/10 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 1-1 Moura Moura
23/10 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-0 Montalegre Montalegre
23/10 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-1 Torcatense Torcatense
23/10 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 4-1 GD Braganca GD Braganca
23/10 16:00 AD Limianos AD Limianos 2-2 SC Mirandela SC Mirandela
23/10 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 5-0 Ponte da Barca Ponte da Barca
23/10 16:00 Amarante FC Amarante FC 2-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
23/10 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 1-3 Martimo Funchal Martimo Funchal
23/10 16:00 AD Camacha AD Camacha 0-1 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
23/10 16:00 CF Canical CF Canical 0-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
23/10 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 4-2 Trofense Trofense
23/10 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 0-3 Ideal Ideal
23/10 16:00 União de Leiria União de Leiria 3-0 Oleiros Oleiros
23/10 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 2-1 Fátima Fátima
23/10 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-0 Sertanense FC Sertanense FC
23/10 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 2-0 SC Lusitania SC Lusitania
23/10 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 4-0 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
23/10 16:00 Gafetense Gafetense 2-1 Caldas SC Caldas SC
23/10 17:00 CD Operario CD Operario 4-1 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
23/10 17:00 SC Angrense SC Angrense 0-3 Alcanenense Alcanenense
02/11 16:00 SC Praiense SC Praiense 2-1 CD Mafra CD Mafra
26/03 16:00 CF Canical CF Canical 2-1 GD Braganca GD Braganca
26/03 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 3-0 Montalegre Montalegre
26/03 16:00 Torcatense Torcatense 9-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
26/03 16:00 Salgueiros Salgueiros 1-1 Oliveirense Oliveirense
26/03 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-1 Lusitano FCV Lusitano FCV
26/03 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 3-2 Gafanha Gafanha
26/03 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 1-0 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
26/03 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 3-4 Atlético Malveira Atlético Malveira
26/03 16:00 Moura Moura 2-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
26/03 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 2-2 Almancilense Almancilense
26/03 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-1 Loures Loures
26/03 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 4-0 Viana Alentejo Viana Alentejo
26/03 16:00 Armacenenses Armacenenses 2-3 Casa Pia AC Casa Pia AC
26/03 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
26/03 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 2-2 Oleiros Oleiros
26/03 16:00 Caldas SC Caldas SC 1-0 Alcanenense Alcanenense
26/03 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 2-5 Carapinheirense Carapinheirense
26/03 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 0-1 CD Mafra CD Mafra
26/03 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-1 Ideal Ideal
26/03 16:00 União de Leiria União de Leiria 2-0 Gafetense Gafetense
26/03 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 2-1 SC Angrense SC Angrense
26/03 16:00 Estarreja Estarreja 1-0 RD Agueda RD Agueda
26/03 16:00 Anadia FC Anadia FC 0-1 FC Cesarense FC Cesarense
26/03 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 3-4 Mortágua Mortágua
26/03 16:00 Gondomar Gondomar 3-1 Gouveia Gouveia
26/03 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 2-2 Tourizense Tourizense
26/03 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 1-0 Sousense Sousense
26/03 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
26/03 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 3-2 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
26/03 16:00 AD Limianos AD Limianos 1-0 Trofense Trofense
26/03 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 AR São Martinho AR São Martinho
26/03 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 3-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
26/03 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 0-3 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
26/03 16:00 SC Praiense SC Praiense 2-2 SC Farense SC Farense
26/03 16:00 Sacavenense Sacavenense 0-2 Real SC Real SC
26/03 16:00 Louletano DC Louletano DC 1-2 Fátima Fátima
26/03 17:00 AD Camacha AD Camacha 0-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
26/03 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-1 Amarante FC Amarante FC
26/03 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 4-1 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
26/03 17:00 CD Operario CD Operario 1-0 SCU Torreense SCU Torreense
 Speeldag 8
29/10 16:00 Louletano DC Louletano DC 4-2 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
30/10 12:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-0 Amarante FC Amarante FC
30/10 16:00 Sousense Sousense 1-1 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
30/10 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-2 CD Cinfaes CD Cinfaes
30/10 16:00 Estarreja Estarreja 3-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
30/10 16:00 Gondomar Gondomar 5-1 Oliveirense Oliveirense
30/10 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 0-0 Salgueiros Salgueiros
30/10 16:00 Tourizense Tourizense 4-0 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
30/10 16:00 RD Agueda RD Agueda 1-3 Anadia FC Anadia FC
30/10 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 0-0 Gafanha Gafanha
30/10 16:00 Gouveia Gouveia 0-0 Mortágua Mortágua
30/10 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 1-3 Lusitano FCV Lusitano FCV
30/10 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 0-1 Real SC Real SC
30/10 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
30/10 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 1-3 SU Sintrense SU Sintrense
30/10 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 0-1 Sacavenense Sacavenense
30/10 16:00 Loures Loures 1-0 Casa Pia AC Casa Pia AC
30/10 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
30/10 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 0-2 Armacenenses Armacenenses
30/10 16:00 SC Farense SC Farense 0-1 Almancilense Almancilense
30/10 16:00 Moura Moura 3-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
30/10 16:00 Montalegre Montalegre 2-1 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
30/10 16:00 Torcatense Torcatense 0-3 AD Oliveirense AD Oliveirense
30/10 16:00 GD Braganca GD Braganca 6-1 AD Limianos AD Limianos
30/10 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-3 Merelinense FC Merelinense FC
30/10 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 4-2 Ponte da Barca Ponte da Barca
30/10 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-2 AD Camacha AD Camacha
30/10 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 3-1 CF Canical CF Canical
30/10 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-1 AR São Martinho AR São Martinho
30/10 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-5 Trofense Trofense
30/10 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 0-4 Carapinheirense Carapinheirense
30/10 16:00 Oleiros Oleiros 0-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
30/10 16:00 Fátima Fátima 2-2 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
30/10 16:00 CD Operario CD Operario 0-1 Sertanense FC Sertanense FC
30/10 16:00 CD Mafra CD Mafra 3-0 SCU Torreense SCU Torreense
30/10 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 0-3 SC Angrense SC Angrense
30/10 16:00 Alcanenense Alcanenense 4-1 Gafetense Gafetense
30/10 17:00 Ideal Ideal 0-1 União de Leiria União de Leiria
30/10 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 0-0 Vilafranquense Vilafranquense
30/10 17:00 SC Praiense SC Praiense 2-1 Caldas SC Caldas SC
12/02 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-1 Salgueiros Salgueiros
01/04 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-0 Ponte da Barca Ponte da Barca
02/04 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-8 GD Braganca GD Braganca
02/04 16:00 Torcatense Torcatense 1-2 Montalegre Montalegre
02/04 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 3-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
02/04 16:00 Gafanha Gafanha 2-0 Oliveirense Oliveirense
02/04 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
02/04 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-1 Amarante FC Amarante FC
02/04 16:00 Almancilense Almancilense 2-1 Atlético Malveira Atlético Malveira
02/04 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 2-3 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
02/04 16:00 Moura Moura 1-0 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
02/04 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 2-0 FC Barreirense FC Barreirense
02/04 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 3-1 Viana Alentejo Viana Alentejo
02/04 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 2-4 Casa Pia AC Casa Pia AC
02/04 16:00 Armacenenses Armacenenses 0-3 Loures Loures
02/04 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 3-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
02/04 16:00 CD Mafra CD Mafra 2-0 Alcanenense Alcanenense
02/04 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Carapinheirense Carapinheirense
02/04 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 0-2 Oleiros Oleiros
02/04 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 2-0 Caldas SC Caldas SC
02/04 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 2-1 Gafetense Gafetense
02/04 16:00 União de Leiria União de Leiria 2-1 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
02/04 16:00 Gouveia Gouveia 2-4 FC Cesarense FC Cesarense
02/04 16:00 Gondomar Gondomar 2-0 Mortágua Mortágua
02/04 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 0-1 RD Agueda RD Agueda
02/04 16:00 Estarreja Estarreja 1-3 Anadia FC Anadia FC
02/04 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 2-3 Sousense Sousense
02/04 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 1-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
02/04 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-1 Tourizense Tourizense
02/04 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 1-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
02/04 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-4 AR São Martinho AR São Martinho
02/04 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 1-0 Trofense Trofense
02/04 16:00 AD Limianos AD Limianos 0-2 SC Mirandela SC Mirandela
02/04 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 0-2 Real SC Real SC
02/04 16:00 Louletano DC Louletano DC 2-2 SC Farense SC Farense
02/04 16:00 SC Praiense SC Praiense 1-0 Sacavenense Sacavenense
02/04 17:00 AD Camacha AD Camacha 5-0 CF Canical CF Canical
02/04 17:00 SC Angrense SC Angrense 5-0 Ideal Ideal
02/04 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 2-2 Sertanense FC Sertanense FC
02/04 17:00 CD Operario CD Operario 0-4 Fátima Fátima
 Speeldag 9
06/11 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 1-0 FC Cesarense FC Cesarense
06/11 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-1 Sousense Sousense
06/11 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 2-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
06/11 16:00 Oliveirense Oliveirense 2-5 Estarreja Estarreja
06/11 16:00 Salgueiros Salgueiros 0-0 Gondomar Gondomar
06/11 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 1-3 RD Agueda RD Agueda
06/11 16:00 Gafanha Gafanha 1-2 Tourizense Tourizense
06/11 16:00 Anadia FC Anadia FC 5-1 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
06/11 16:00 Mortágua Mortágua 4-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
06/11 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 2-0 Gouveia Gouveia
06/11 16:00 Real SC Real SC 1-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
06/11 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 3-1 FC Barreirense FC Barreirense
06/11 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-2 Loures Loures
06/11 16:00 Sacavenense Sacavenense 5-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
06/11 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 5-0 Atlético Malveira Atlético Malveira
06/11 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 0-1 SC Farense SC Farense
06/11 16:00 Almancilense Almancilense 2-3 Louletano DC Louletano DC
06/11 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-3 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
06/11 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 2-2 Moura Moura
06/11 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-1 Viana Alentejo Viana Alentejo
06/11 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 2-0 Torcatense Torcatense
06/11 16:00 AD Limianos AD Limianos 1-2 Montalegre Montalegre
06/11 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 4-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
06/11 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 3-0 GD Braganca GD Braganca
06/11 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 0-0 SC Mirandela SC Mirandela
06/11 16:00 CF Canical CF Canical 0-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
06/11 16:00 Amarante FC Amarante FC 5-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
06/11 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 0-0 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
06/11 16:00 Trofense Trofense 1-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
06/11 16:00 União de Leiria União de Leiria 6-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
06/11 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 4-0 Ideal Ideal
06/11 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 1-2 CD Operario CD Operario
06/11 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Oleiros Oleiros
06/11 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-1 Fátima Fátima
06/11 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 0-0 CD Mafra CD Mafra
06/11 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 0-0 SC Praiense SC Praiense
06/11 16:00 Gafetense Gafetense 3-1 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
06/11 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 Alcanenense Alcanenense
06/11 17:00 AD Camacha AD Camacha 0-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
06/11 17:00 SC Angrense SC Angrense 1-3 SC Lusitania SC Lusitania
08/04 17:00 Trofense Trofense 1-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
09/04 16:00 Ideal Ideal 1-0 SC Lusitania SC Lusitania
09/04 16:30 GD Braganca GD Braganca 0-2 AD Camacha AD Camacha
09/04 17:00 Montalegre Montalegre 7-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
09/04 17:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 2-1 Torcatense Torcatense
09/04 17:00 CF Canical CF Canical 1-1 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
09/04 17:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 2-1 Gafanha Gafanha
09/04 17:00 Amarante FC Amarante FC 1-2 AD Oliveirense AD Oliveirense
09/04 17:00 Salgueiros Salgueiros 1-0 Merelinense FC Merelinense FC
09/04 17:00 Oliveirense Oliveirense 1-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
09/04 17:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-2 Almancilense Almancilense
09/04 17:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 3-3 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
09/04 17:00 FC Barreirense FC Barreirense 1-1 Moura Moura
09/04 17:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 4-1 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
09/04 17:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 0-0 SU Sintrense SU Sintrense
09/04 17:00 Loures Loures 1-1 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
09/04 17:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-1 Armacenenses Armacenenses
09/04 17:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 2-7 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
09/04 17:00 Carapinheirense Carapinheirense 1-1 CD Mafra CD Mafra
09/04 17:00 Oleiros Oleiros 0-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
09/04 17:00 Caldas SC Caldas SC 3-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
09/04 17:00 Alcanenense Alcanenense 2-1 Vilafranquense Vilafranquense
09/04 17:00 Gafetense Gafetense 0-1 SC Angrense SC Angrense
09/04 17:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 0-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
09/04 17:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-1 União de Leiria União de Leiria
09/04 17:00 Mortágua Mortágua 0-0 Gouveia Gouveia
09/04 17:00 RD Agueda RD Agueda 3-0 Gondomar Gondomar
09/04 17:00 Anadia FC Anadia FC 3-2 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
09/04 17:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-4 Estarreja Estarreja
09/04 17:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-1 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
09/04 17:00 Tourizense Tourizense 3-1 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
09/04 17:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 1-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
09/04 17:00 Sousense Sousense 1-1 CD Cinfaes CD Cinfaes
09/04 17:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 0-2 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
09/04 17:00 SC Mirandela SC Mirandela 0-2 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
09/04 17:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-1 AD Limianos AD Limianos
09/04 17:00 Fátima Fátima 2-3 SCU Torreense SCU Torreense
09/04 17:00 SC Farense SC Farense 4-1 CD Operario CD Operario
09/04 17:00 Sacavenense Sacavenense 1-1 Louletano DC Louletano DC
09/04 17:00 Real SC Real SC 1-1 SC Praiense SC Praiense
 Speeldag 10
21/08 18:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 5-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
12/11 16:00 Salgueiros Salgueiros 2-2 Estarreja Estarreja
12/11 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 4-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
12/11 16:00 Alcanenense Alcanenense 0-0 SC Praiense SC Praiense
13/11 16:00 Gondomar Gondomar 4-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
13/11 16:00 Oliveirense Oliveirense 2-0 Sousense Sousense
13/11 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 1-2 CD Cinfaes CD Cinfaes
13/11 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-2 FC Cesarense FC Cesarense
13/11 16:00 Gouveia Gouveia 3-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
13/11 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 3-2 AD Nogueirense AD Nogueirense
13/11 16:00 Mortágua Mortágua 4-2 Tourizense Tourizense
13/11 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 0-4 Anadia FC Anadia FC
13/11 16:00 Gafanha Gafanha 1-1 RD Agueda RD Agueda
13/11 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 1-2 Loures Loures
13/11 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 8-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
13/11 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-0 FC Barreirense FC Barreirense
13/11 16:00 Real SC Real SC 1-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
13/11 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 2-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
13/11 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 1-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
13/11 16:00 Almancilense Almancilense 0-1 Moura Moura
13/11 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-2 Louletano DC Louletano DC
13/11 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-2 Viana Alentejo Viana Alentejo
13/11 16:00 Armacenenses Armacenenses 0-2 SC Farense SC Farense
13/11 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 3-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
13/11 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 2-1 GD Braganca GD Braganca
13/11 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-0 Montalegre Montalegre
13/11 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 1-2 AD Oliveirense AD Oliveirense
13/11 16:00 AD Limianos AD Limianos 0-1 Torcatense Torcatense
13/11 16:00 Trofense Trofense 4-1 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
13/11 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 2-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
13/11 16:00 AD Camacha AD Camacha 1-1 Amarante FC Amarante FC
13/11 16:00 Fátima Fátima 1-0 CD Operario CD Operario
13/11 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 2-1 Oleiros Oleiros
13/11 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-2 Ideal Ideal
13/11 16:00 União de Leiria União de Leiria 2-0 Carapinheirense Carapinheirense
13/11 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
13/11 16:00 Gafetense Gafetense 1-3 SC Lusitania SC Lusitania
13/11 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 0-1 SCU Torreense SCU Torreense
13/11 17:00 CF Canical CF Canical 1-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
13/11 17:00 SC Angrense SC Angrense 0-3 CD Mafra CD Mafra
14/04 17:00 CD Mafra CD Mafra 2-0 Oleiros Oleiros
14/04 17:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 2-1 AR São Martinho AR São Martinho
15/04 16:30 Gouveia Gouveia 3-1 RD Agueda RD Agueda
15/04 17:00 Montalegre Montalegre 2-1 GD Braganca GD Braganca
15/04 17:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 1-3 Pedras Rubras Pedras Rubras
15/04 17:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 4-0 AD Camacha AD Camacha
15/04 17:00 Torcatense Torcatense 3-0 CF Canical CF Canical
15/04 17:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-0 Oliveirense Oliveirense
15/04 17:00 Gafanha Gafanha 1-3 Amarante FC Amarante FC
15/04 17:00 Merelinense FC Merelinense FC 3-2 Martimo Funchal Martimo Funchal
15/04 17:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-3 Salgueiros Salgueiros
15/04 17:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-0 Atlético Malveira Atlético Malveira
15/04 17:00 Almancilense Almancilense 1-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
15/04 17:00 Moura Moura 0-1 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
15/04 17:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 1-1 FC Barreirense FC Barreirense
15/04 17:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 5-1 Viana Alentejo Viana Alentejo
15/04 17:00 SU Sintrense SU Sintrense 2-1 Loures Loures
15/04 17:00 Armacenenses Armacenenses 2-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
15/04 17:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
15/04 17:00 Carapinheirense Carapinheirense 0-2 Alcanenense Alcanenense
15/04 17:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 0-3 Vilafranquense Vilafranquense
15/04 17:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 2-1 Caldas SC Caldas SC
15/04 17:00 Gafetense Gafetense 3-4 Ideal Ideal
15/04 17:00 SC Angrense SC Angrense 4-0 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
15/04 17:00 União de Leiria União de Leiria 1-0 SC Lusitania SC Lusitania
15/04 17:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
15/04 17:00 Mortágua Mortágua 4-3 FC Cesarense FC Cesarense
15/04 17:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 2-1 Estarreja Estarreja
15/04 17:00 Gondomar Gondomar 2-2 Anadia FC Anadia FC
15/04 17:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-4 Sousense Sousense
15/04 17:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 2-2 Tourizense Tourizense
15/04 17:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-0 CD Cinfaes CD Cinfaes
15/04 17:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 1-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
15/04 17:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 3-1 Trofense Trofense
15/04 17:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 2-1 AD Limianos AD Limianos
15/04 17:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
15/04 17:00 Fátima Fátima 1-2 Real SC Real SC
15/04 17:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-1 SC Farense SC Farense
15/04 17:00 Louletano DC Louletano DC 0-2 SC Praiense SC Praiense
15/04 17:00 CD Operario CD Operario 0-0 Sacavenense Sacavenense
 Speeldag 11
28/08 18:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 0-1 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
27/11 12:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-0 AR São Martinho AR São Martinho
27/11 16:00 Sousense Sousense 1-0 Salgueiros Salgueiros
27/11 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-1 Oliveirense Oliveirense
27/11 16:00 Estarreja Estarreja 1-3 Gondomar Gondomar
27/11 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 1-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
27/11 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 4-2 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
27/11 16:00 Tourizense Tourizense 2-5 Lusitano FCV Lusitano FCV
27/11 16:00 RD Agueda RD Agueda 2-2 Mortágua Mortágua
27/11 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 3-1 Gouveia Gouveia
27/11 16:00 Anadia FC Anadia FC 0-1 Gafanha Gafanha
27/11 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 0-1 Casa Pia AC Casa Pia AC
27/11 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-0 Sacavenense Sacavenense
27/11 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 1-1 Atlético Malveira Atlético Malveira
27/11 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
27/11 16:00 Loures Loures 0-1 Real SC Real SC
27/11 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 2-1 Almancilense Almancilense
27/11 16:00 Moura Moura 2-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
27/11 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 3-3 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
27/11 16:00 Louletano DC Louletano DC 2-1 Armacenenses Armacenenses
27/11 16:00 SC Farense SC Farense 0-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
27/11 16:00 Montalegre Montalegre 2-0 Ponte da Barca Ponte da Barca
27/11 16:00 Torcatense Torcatense 0-2 Merelinense FC Merelinense FC
27/11 16:00 GD Braganca GD Braganca 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
27/11 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 3-1 AD Limianos AD Limianos
27/11 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-1 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
27/11 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-4 Trofense Trofense
27/11 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 0-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
27/11 16:00 Amarante FC Amarante FC 4-1 CF Canical CF Canical
27/11 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-3 AD Camacha AD Camacha
27/11 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 1-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
27/11 16:00 Oleiros Oleiros 0-2 Fátima Fátima
27/11 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 0-3 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
27/11 16:00 CD Mafra CD Mafra 3-0 Gafetense Gafetense
27/11 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 2-4 Alcanenense Alcanenense
27/11 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 4-1 SC Angrense SC Angrense
27/11 17:00 Ideal Ideal 1-0 Sertanense FC Sertanense FC
27/11 17:00 CD Operario CD Operario 0-1 União de Leiria União de Leiria
27/11 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 1-0 Caldas SC Caldas SC
27/11 17:00 SC Praiense SC Praiense 3-1 Vilafranquense Vilafranquense
22/04 17:00 Salgueiros Salgueiros 0-0 Gafanha Gafanha
22/04 17:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 1-2 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
23/04 16:00 Ideal Ideal 1-2 União de Leiria União de Leiria
23/04 16:00 SC Praiense SC Praiense 2-0 CD Operario CD Operario
23/04 17:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-0 Montalegre Montalegre
23/04 17:00 CF Canical CF Canical 3-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
23/04 17:00 GD Braganca GD Braganca 1-2 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
23/04 17:00 AD Camacha AD Camacha 2-1 Torcatense Torcatense
23/04 17:00 Amarante FC Amarante FC 2-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
23/04 17:00 Oliveirense Oliveirense 2-1 Merelinense FC Merelinense FC
23/04 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 5-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
23/04 17:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 2-2 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
23/04 17:00 FC Barreirense FC Barreirense 4-2 Almancilense Almancilense
23/04 17:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 0-2 Moura Moura
23/04 17:00 Loures Loures 2-0 Casa Pia AC Casa Pia AC
23/04 17:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
23/04 17:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 1-2 Armacenenses Armacenenses
23/04 17:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 5-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
23/04 17:00 Oleiros Oleiros 2-1 Carapinheirense Carapinheirense
23/04 17:00 Caldas SC Caldas SC 2-1 CD Mafra CD Mafra
23/04 17:00 Alcanenense Alcanenense 9-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
23/04 17:00 Vilafranquense Vilafranquense 3-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
23/04 17:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 3-0 Gafetense Gafetense
23/04 17:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-1 SC Angrense SC Angrense
23/04 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 1-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
23/04 17:00 RD Agueda RD Agueda 1-2 Mortágua Mortágua
23/04 17:00 Anadia FC Anadia FC 2-2 Gouveia Gouveia
23/04 17:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-0 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
23/04 17:00 Estarreja Estarreja 0-2 Gondomar Gondomar
23/04 17:00 Tourizense Tourizense 0-3 SC Coimbroes SC Coimbroes
23/04 17:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 0-1 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
23/04 17:00 Sousense Sousense 2-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
23/04 17:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 1-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
23/04 17:00 Trofense Trofense 3-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
23/04 17:00 SC Mirandela SC Mirandela 3-2 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
23/04 17:00 AR São Martinho AR São Martinho 6-1 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
23/04 17:00 AD Limianos AD Limianos 0-0 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
23/04 17:00 SC Farense SC Farense 3-1 Fátima Fátima
23/04 17:00 Sacavenense Sacavenense 2-0 SCU Torreense SCU Torreense
23/04 17:00 Real SC Real SC 2-0 Louletano DC Louletano DC
 Speeldag 12
11/09 18:00 Sertanense FC Sertanense FC 3-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
04/12 16:00 Gondomar Gondomar 1-1 Sousense Sousense
04/12 16:00 Salgueiros Salgueiros 1-0 FC Cesarense FC Cesarense
04/12 16:00 Estarreja Estarreja 1-3 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
04/12 16:00 Oliveirense Oliveirense 1-0 CD Cinfaes CD Cinfaes
04/12 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-0 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
04/12 16:00 Gouveia Gouveia 3-0 Tourizense Tourizense
04/12 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 1-2 RD Agueda RD Agueda
04/12 16:00 AD Nogueirense AD Nogueirense 1-0 FC Pampilhosa FC Pampilhosa
04/12 16:00 Mortágua Mortágua 0-0 Anadia FC Anadia FC
04/12 16:00 Gafanha Gafanha 1-0 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol
04/12 16:00 Atlético Malveira Atlético Malveira 1-1 FC Barreirense FC Barreirense
04/12 16:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 2-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
04/12 16:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 0-2 Loures Loures
04/12 16:00 Sacavenense Sacavenense 3-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
04/12 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-2 Real SC Real SC
04/12 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
04/12 16:00 Almancilense Almancilense 1-0 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
04/12 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-0 Louletano DC Louletano DC
04/12 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-2 Moura Moura
04/12 16:00 SC Farense SC Farense 5-0 Viana Alentejo Viana Alentejo
04/12 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 Montalegre Montalegre
04/12 16:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 0-0 Torcatense Torcatense
04/12 16:00 GD Braganca GD Braganca 2-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
04/12 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 3-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
04/12 16:00 AD Limianos AD Limianos 1-3 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
04/12 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
04/12 16:00 Trofense Trofense 5-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
04/12 16:00 Aliança de Gandra Aliança de Gandra 4-1 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
04/12 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-1 Amarante FC Amarante FC
04/12 16:00 Fátima Fátima 5-1 Ideal Ideal
04/12 16:00 Oleiros Oleiros 1-1 CD Operario CD Operario
04/12 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Carapinheirense Carapinheirense
04/12 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-2 União de Leiria União de Leiria
04/12 16:00 Alcanenense Alcanenense 4-2 SC Lusitania SC Lusitania
04/12 16:00 Caldas SC Caldas SC 0-1 CD Mafra CD Mafra
04/12 16:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 1-1 SC Praiense SC Praiense
04/12 16:00 Gafetense Gafetense 0-1 SCU Torreense SCU Torreense
04/12 17:00 CF Canical CF Canical 0-0 AD Camacha AD Camacha
04/12 17:00 SC Angrense SC Angrense 2-1 Vilafranquense Vilafranquense
11/03 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-1 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
29/04 17:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 0-2 União de Leiria União de Leiria
30/04 15:00 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça 2-2 Ideal Ideal
30/04 16:00 Montalegre Montalegre 3-1 CF Canical CF Canical
30/04 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 0-4 AD Camacha AD Camacha
30/04 17:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 3-3 GD Braganca GD Braganca
30/04 17:00 Torcatense Torcatense 1-0 Vilaverdense FC Vilaverdense FC
30/04 17:00 Amarante FC Amarante FC 0-1 Oliveirense Oliveirense
30/04 17:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-1 Salgueiros Salgueiros
30/04 17:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-3 Merelinense FC Merelinense FC
30/04 17:00 Gafanha Gafanha 0-2 Martimo Funchal Martimo Funchal
30/04 17:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 3-2 Atlético Malveira Atlético Malveira
30/04 17:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 3-1 FC Barreirense FC Barreirense
30/04 17:00 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal 2-1 Moura Moura
30/04 17:00 Almancilense Almancilense 2-1 Lusitano VRSA Lusitano VRSA
30/04 17:00 Loures Loures 3-1 Viana Alentejo Viana Alentejo
30/04 17:00 Casa Pia AC Casa Pia AC 7-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
30/04 17:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-2 Armacenenses Armacenenses
30/04 17:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
30/04 17:00 Oleiros Oleiros 1-1 Alcanenense Alcanenense
30/04 17:00 Carapinheirense Carapinheirense 0-0 Caldas SC Caldas SC
30/04 17:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 3-0 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio
30/04 17:00 CD Mafra CD Mafra 0-0 Vilafranquense Vilafranquense
30/04 17:00 Gafetense Gafetense 0-2 Sertanense FC Sertanense FC
30/04 17:00 SC Angrense SC Angrense 1-2 SC Lusitania SC Lusitania
30/04 17:00 RD Agueda RD Agueda 3-0 FC Cesarense FC Cesarense
30/04 17:00 Mortágua Mortágua 2-2 Anadia FC Anadia FC
30/04 17:00 Gondomar Gondomar 2-0 Moimenta da Beira Moimenta da Beira
30/04 17:00 Gouveia Gouveia 3-1 Estarreja Estarreja
30/04 17:00 Tourizense Tourizense 3-1 Sousense Sousense
30/04 17:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 4-3 AD Nogueirense AD Nogueirense
30/04 17:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 1-3 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
30/04 17:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 1-2 CD Cinfaes CD Cinfaes
30/04 17:00 Trofense Trofense 1-2 AR São Martinho AR São Martinho
30/04 17:00 Ponte da Barca Ponte da Barca 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
30/04 17:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 2-0 AD Limianos AD Limianos
30/04 17:00 SC Farense SC Farense 2-1 Real SC Real SC
30/04 17:00 Fátima Fátima 2-1 Sacavenense Sacavenense
30/04 17:00 CD Operario CD Operario 0-0 Louletano DC Louletano DC
30/04 17:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-2 SC Praiense SC Praiense
 Speeldag 13
10/12 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
10/12 16:00 Real SC Real SC 2-1 Sacavenense Sacavenense
10/12 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-0 Caldas SC Caldas SC
10/12 18:00 Ideal Ideal 1-1 Oleiros Oleiros
11/12 12:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 3-0 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
11/12 16:00 FC Cesarense FC Cesarense 1-0 Gondomar Gondomar
11/12 16:00 Sousense Sousense 3-1 Estarreja Estarreja
11/12 16:00 CD Cinfaes CD Cinfaes 0-0 Salgueiros Salgueiros
11/12 16:00 Moimenta da Beira Moimenta da Beira 0-1 Oliveirense Oliveirense
11/12 16:00 RD Agueda RD Agueda 1-0 Gouveia Gouveia
11/12 16:00 Tourizense Tourizense 0-0 AD Nogueirense AD Nogueirense
11/12 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-1 Lusitano FCV Lusitano FCV
11/12 16:00 Acad. Coimbra/S.Futebol Acad. Coimbra/S.Futebol 1-3 Mortágua Mortágua
11/12 16:00 FC Pampilhosa FC Pampilhosa 1-3 Gafanha Gafanha
11/12 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-1 Atlético Malveira Atlético Malveira
11/12 16:00 FC Barreirense FC Barreirense 3-0 Atletico Clube do Portugal Atletico Clube do Portugal
11/12 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-1 Casa Pia AC Casa Pia AC
11/12 16:00 Loures Loures 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
11/12 16:00 Lusitano VRSA Lusitano VRSA 4-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
11/12 16:00 Viana Alentejo Viana Alentejo 1-2 Almancilense Almancilense
11/12 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 3-1 Armacenenses Armacenenses
11/12 16:00 Moura Moura 0-0 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
11/12 16:00 Louletano DC Louletano DC 1-1 SC Farense SC Farense
11/12 16:00 Torcatense Torcatense 3-1 SC Mirandela SC Mirandela
11/12 16:00 Montalegre Montalegre 2-1 GD Braganca GD Braganca
11/12 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-1 Ponte da Barca Ponte da Barca
11/12 16:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 1-1 Merelinense FC Merelinense FC
11/12 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-1 AD Limianos AD Limianos
11/12 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-2 Aliança de Gandra Aliança de Gandra
11/12 16:00 Amarante FC Amarante FC 3-0 Trofense Trofense
11/12 16:00 AD Camacha AD Camacha 1-2 AR São Martinho AR São Martinho
11/12 16:00 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo 1-2 CF Canical CF Canical
11/12 16:00 Naval 1º de Maio Naval 1º de Maio 1-4 Fátima Fátima
11/12 16:00 Carapinheirense Carapinheirense 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
11/12 16:00 União de Leiria União de Leiria 1-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
11/12 16:00 CD Mafra CD Mafra 2-1 Alcanenense Alcanenense
11/12 16:00 Vilafranquense Vilafranquense 1-0 Gafetense Gafetense
11/12 17:00 CD Operario CD Operario 2-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
11/12 17:00 SC Lusitania SC Lusitania 0-0 Ginásio de Alcobaça Ginásio de Alcobaça
11/12 17:00 SC Praiense SC Praiense 2-0 SC Angrense SC Angrense
07/05 16:00 SC Praiense SC Praiense 0-1 Fátima Fátima
07/05 17:00 AD Camacha AD Camacha 1-0 Montalegre Montalegre
07/05 17:00 CF Canical CF Canical 0-2 Pedras Rubras Pedras Rubras
07/05 17:00 Vilaverdense FC Vilaverdense FC 6-0 Torre de Moncorvo Torre de Moncorvo
07/05 17:00 Torcatense Torcatense 1-0 GD Braganca GD Braganca
07/05 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 0-1 Lusitano FCV Lusitano FCV
07/05 17:00 Salgueiros Salgueiros 2-2 Amarante FC Amarante FC
07/05 17:00 Merelinense FC Merelinense FC