Word fan! 1

Seizoen 2019 - 2020 II Divisao


 Speeldag 1
16/08 21:15 União de Leiria União de Leiria 0-1 Beira Mar Beira Mar
17/08 17:00 Braga Braga 2-0 Chaves II Chaves II
18/08 17:00 SC Espinho SC Espinho 1-0 Gondomar Gondomar
18/08 17:00 SC Praiense SC Praiense 2-1 Fontinhas Fontinhas
18/08 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 0-2 FC Vizela FC Vizela
18/08 18:00 Castro Daire Castro Daire 1-3 Leca FC Leca FC
18/08 18:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 3-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
18/08 18:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
18/08 18:00 Amarante FC Amarante FC 0-1 USC Paredes USC Paredes
18/08 18:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 4-0 SC Vila Real SC Vila Real
18/08 18:00 Trofense Trofense 1-2 Arouca Arouca
18/08 18:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 1-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
18/08 18:00 Canelas 2010 Canelas 2010 1-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
18/08 18:00 Caldas SC Caldas SC 0-0 Fátima Fátima
18/08 18:00 União Santarém União Santarém 1-0 RD Agueda RD Agueda
18/08 18:00 Sertanense FC Sertanense FC 2-0 SCU Torreense SCU Torreense
18/08 18:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-1 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
18/08 18:00 AR São Martinho AR São Martinho 0-2 Cerveira Cerveira
18/08 18:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-3 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
18/08 18:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 1-1 AD Fafe AD Fafe
18/08 18:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-1 Berço Berço
18/08 18:00 Montalegre Montalegre 6-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
18/08 18:00 Sacavenense Sacavenense 1-0 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
18/08 18:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-0 Sintra Sintra
18/08 18:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-0 Lagos Lagos
18/08 18:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 0-0 Real SC Real SC
18/08 18:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 2-2 Alverca Alverca
18/08 18:00 Olhanense Olhanense 2-1 Armacenenses Armacenenses
18/08 18:00 Amora Amora 0-2 Louletano DC Louletano DC
18/08 18:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
18/08 18:00 Loures Loures 0-0 SU Sintrense SU Sintrense
18/08 19:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-0 GD Braganca GD Braganca
13/11 13:00 Ideal Ideal 2-3 Anadia FC Anadia FC
23/11 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 1-3 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
24/11 16:00 Condeixa Condeixa 0-1 Oleiros Oleiros
19/01 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 AC Marinhense AC Marinhense
 Speeldag 2
24/08 15:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
24/08 17:00 Real SC Real SC 2-0 Loures Loures
24/08 18:00 Berço Berço 5-1 SC Mirandela SC Mirandela
25/08 12:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 1-1 SC Praiense SC Praiense
25/08 15:00 Cerveira Cerveira 1-2 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
25/08 17:00 Fontinhas Fontinhas 1-1 União de Leiria União de Leiria
25/08 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-1 Merelinense FC Merelinense FC
25/08 17:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 1-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
25/08 18:00 Louletano DC Louletano DC 1-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
25/08 18:00 SC Vila Real SC Vila Real 2-1 Castro Daire Castro Daire
25/08 18:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 2-3 SC Coimbroes SC Coimbroes
25/08 18:00 Leca FC Leca FC 1-0 SC Espinho SC Espinho
25/08 18:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 3-2 Lusitano FCV Lusitano FCV
25/08 18:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-1 Trofense Trofense
25/08 18:00 Arouca Arouca 2-0 Amarante FC Amarante FC
25/08 18:00 USC Paredes USC Paredes 0-0 Canelas 2010 Canelas 2010
25/08 18:00 Gondomar Gondomar 2-2 Valadares Gaia Valadares Gaia
25/08 18:00 RD Agueda RD Agueda 1-1 Caldas SC Caldas SC
25/08 18:00 Fátima Fátima 1-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
25/08 18:00 Beira Mar Beira Mar 2-2 União Santarém União Santarém
25/08 18:00 Oleiros Oleiros 0-2 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
25/08 18:00 Anadia FC Anadia FC 2-1 Condeixa Condeixa
25/08 18:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-2 Sertanense FC Sertanense FC
25/08 18:00 SCU Torreense SCU Torreense 2-0 Ideal Ideal
25/08 18:00 GD Braganca GD Braganca 2-1 Montalegre Montalegre
25/08 18:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-2 AR São Martinho AR São Martinho
25/08 18:00 Chaves II Chaves II 2-4 Maria da Fonte Maria da Fonte
25/08 18:00 FC Vizela FC Vizela 2-0 Braga Braga
25/08 18:00 AD Fafe AD Fafe 3-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
25/08 18:00 Sintra Sintra 3-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
25/08 18:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 0-0 Amora Amora
25/08 18:00 Lagos Lagos 1-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
25/08 18:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-3 Olhanense Olhanense
25/08 18:00 Armacenenses Armacenenses 1-4 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
25/08 19:00 Alverca Alverca 1-0 Sacavenense Sacavenense
26/08 21:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-1 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
 Speeldag 3
31/08 20:00 Trofense Trofense 1-4 USC Paredes USC Paredes
01/09 17:00 SC Praiense SC Praiense 1-1 Beira Mar Beira Mar
01/09 17:00 Ideal Ideal 0-0 Oleiros Oleiros
01/09 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 4-4 Chaves II Chaves II
01/09 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-1 GD Braganca GD Braganca
01/09 18:00 Amora Amora 0-2 Alverca Alverca
01/09 18:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 2-2 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
01/09 18:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 3-0 Lagos Lagos
01/09 18:00 Sacavenense Sacavenense 2-2 Sintra Sintra
01/09 18:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 3-4 Armacenenses Armacenenses
01/09 18:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-1 Louletano DC Louletano DC
01/09 18:00 Loures Loures 2-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
01/09 18:00 Olhanense Olhanense 3-2 Real SC Real SC
01/09 18:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 0-0 SU Sintrense SU Sintrense
01/09 18:00 SC Espinho SC Espinho 5-0 SC Vila Real SC Vila Real
01/09 18:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 1-2 Leca FC Leca FC
01/09 18:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 1-4 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
01/09 18:00 Castro Daire Castro Daire 0-1 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
01/09 18:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 4-1 Arouca Arouca
01/09 18:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 4-2 Gondomar Gondomar
01/09 18:00 Canelas 2010 Canelas 2010 3-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
01/09 18:00 Amarante FC Amarante FC 0-0 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
01/09 18:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-2 Anadia FC Anadia FC
01/09 18:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-2 RD Agueda RD Agueda
01/09 18:00 União Santarém União Santarém 1-1 Fátima Fátima
01/09 18:00 União de Leiria União de Leiria 0-0 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
01/09 18:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-2 SCU Torreense SCU Torreense
01/09 18:00 Condeixa Condeixa 3-3 AC Marinhense AC Marinhense
01/09 18:00 AR São Martinho AR São Martinho 4-0 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
01/09 18:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-1 Cerveira Cerveira
01/09 18:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-0 AD Oliveirense AD Oliveirense
01/09 18:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 0-0 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
01/09 18:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-4 FC Vizela FC Vizela
01/09 18:00 Montalegre Montalegre 1-0 Berço Berço
01/09 18:00 Braga Braga 2-1 AD Fafe AD Fafe
20/10 12:00 Caldas SC Caldas SC 5-0 Fontinhas Fontinhas
 Speeldag 4
13/09 19:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 2-0 Braga Braga
14/09 17:00 Louletano DC Louletano DC 1-0 Olhanense Olhanense
15/09 16:00 Alverca Alverca 7-1 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
15/09 16:00 Sintra Sintra 1-1 Amora Amora
15/09 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-0 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
15/09 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 0-3 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
15/09 16:00 Lagos Lagos 1-2 Loures Loures
15/09 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-2 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
15/09 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-3 SU Sintrense SU Sintrense
15/09 16:00 Real SC Real SC 1-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
15/09 16:00 Gondomar Gondomar 1-0 Trofense Trofense
15/09 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 1-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
15/09 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 1-1 SC Espinho SC Espinho
15/09 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-0 Canelas 2010 Canelas 2010
15/09 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 3-2 Amarante FC Amarante FC
15/09 16:00 Arouca Arouca 2-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
15/09 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 2-2 Condeixa Condeixa
15/09 16:00 Fátima Fátima 0-3 SC Praiense SC Praiense
15/09 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-2 Ideal Ideal
15/09 16:00 Beira Mar Beira Mar 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
15/09 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
15/09 16:00 Berço Berço 1-1 Maria da Fonte Maria da Fonte
15/09 16:00 Cerveira Cerveira 0-3 Montalegre Montalegre
15/09 16:00 GD Braganca GD Braganca 2-2 Merelinense FC Merelinense FC
15/09 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-0 Martimo Funchal Martimo Funchal
15/09 16:00 AD Fafe AD Fafe 0-2 FC Vizela FC Vizela
15/09 16:00 Chaves II Chaves II 2-2 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
15/09 16:45 Castro Daire Castro Daire 0-4 Lusitano FCV Lusitano FCV
15/09 17:00 RD Agueda RD Agueda 1-0 União de Leiria União de Leiria
15/09 17:00 Oleiros Oleiros 0-0 SCU Torreense SCU Torreense
15/09 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-2 AR São Martinho AR São Martinho
15/09 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-0 SC Mirandela SC Mirandela
15/09 18:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 União Santarém União Santarém
15/09 18:00 Fontinhas Fontinhas 1-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
15/09 18:45 USC Paredes USC Paredes 0-0 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
15/09 20:45 Leca FC Leca FC 1-0 Valadares Gaia Valadares Gaia
 Speeldag 5
21/09 16:00 Braga Braga 5-0 Cerveira Cerveira
21/09 17:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 2-3 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
21/09 17:00 AD Fafe AD Fafe 3-2 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
22/09 12:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-2 Fontinhas Fontinhas
22/09 13:00 Ideal Ideal 1-2 RD Agueda RD Agueda
22/09 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 4-1 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
22/09 16:00 Montalegre Montalegre 1-0 AR São Martinho AR São Martinho
22/09 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 4-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
22/09 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-1 Alverca Alverca
22/09 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 3-2 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
22/09 16:00 Loures Loures 3-4 Sintra Sintra
22/09 16:00 Amora Amora 1-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
22/09 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-2 Louletano DC Louletano DC
22/09 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 2-1 Sacavenense Sacavenense
22/09 16:00 Olhanense Olhanense 4-1 Lagos Lagos
22/09 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-2 Real SC Real SC
22/09 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 3-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
22/09 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 2-0 SC Vila Real SC Vila Real
22/09 16:00 Amarante FC Amarante FC 3-4 Leca FC Leca FC
22/09 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 4-1 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
22/09 16:00 SC Espinho SC Espinho 1-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
22/09 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 2-0 Castro Daire Castro Daire
22/09 16:00 Trofense Trofense 0-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
22/09 16:00 Arouca Arouca 1-0 USC Paredes USC Paredes
22/09 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-2 Lusitano FCV Lusitano FCV
22/09 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Fátima Fátima
22/09 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-1 Anadia FC Anadia FC
22/09 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 4-1 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
22/09 16:00 Condeixa Condeixa 0-1 Beira Mar Beira Mar
22/09 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-0 Chaves II Chaves II
22/09 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 3-2 GD Braganca GD Braganca
22/09 17:00 Oleiros Oleiros 4-0 AC Marinhense AC Marinhense
22/09 17:00 União de Leiria União de Leiria 6-0 União Santarém União Santarém
22/09 18:45 FC Vizela FC Vizela 2-1 Berço Berço
22/09 19:00 SC Praiense SC Praiense 0-1 Caldas SC Caldas SC
22/09 20:45 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-1 Gondomar Gondomar
 Speeldag 6
05/10 12:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 2-2 Ideal Ideal
05/10 15:00 Gondomar Gondomar 0-2 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
05/10 16:00 GD Braganca GD Braganca 0-0 Maria da Fonte Maria da Fonte
05/10 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 3-1 Merelinense FC Merelinense FC
05/10 16:00 Cerveira Cerveira 0-0 SC Mirandela SC Mirandela
05/10 16:00 Berço Berço 2-2 Braga Braga
05/10 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
05/10 16:00 Sintra Sintra 1-3 Olhanense Olhanense
05/10 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
05/10 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 2-2 Amora Amora
05/10 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-2 Armacenenses Armacenenses
05/10 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 2-1 Loures Loures
05/10 16:00 Lagos Lagos 2-0 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
05/10 16:00 Louletano DC Louletano DC 1-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
05/10 16:00 Alverca Alverca 3-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
05/10 16:00 USC Paredes USC Paredes 1-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
05/10 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 2-1 Trofense Trofense
05/10 16:00 Castro Daire Castro Daire 2-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
05/10 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 1-2 SC Espinho SC Espinho
05/10 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 2-2 Arouca Arouca
05/10 16:00 Leca FC Leca FC 1-1 Canelas 2010 Canelas 2010
05/10 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-0 Amarante FC Amarante FC
05/10 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 1-2 Valadares Gaia Valadares Gaia
05/10 16:00 União Santarém União Santarém 2-3 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
05/10 16:00 Anadia FC Anadia FC 0-0 Oleiros Oleiros
05/10 16:00 Fátima Fátima 0-2 Sertanense FC Sertanense FC
05/10 16:00 RD Agueda RD Agueda 1-1 SC Praiense SC Praiense
05/10 16:00 Beira Mar Beira Mar 1-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
05/10 17:00 Chaves II Chaves II 0-1 AD Fafe AD Fafe
05/10 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 2-2 Montalegre Montalegre
05/10 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 0-3 Martimo Funchal Martimo Funchal
05/10 17:00 Fontinhas Fontinhas 1-3 Condeixa Condeixa
05/10 22:00 Real SC Real SC 2-0 SU Sintrense SU Sintrense
06/10 14:00 Caldas SC Caldas SC 1-3 União de Leiria União de Leiria
06/10 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 1-0 FC Vizela FC Vizela
06/10 21:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-2 SCU Torreense SCU Torreense
 Speeldag 7
12/10 15:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 2-1 Leca FC Leca FC
12/10 16:00 Braga Braga 5-0 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
12/10 16:00 Loures Loures 1-1 Alverca Alverca
13/10 15:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Fontinhas Fontinhas
13/10 15:00 SCU Torreense SCU Torreense 0-0 Beira Mar Beira Mar
13/10 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 2-0 Chaves II Chaves II
13/10 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 0-1 Montalegre Montalegre
13/10 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-0 GD Braganca GD Braganca
13/10 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 3-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
13/10 16:00 AD Fafe AD Fafe 2-0 Berço Berço
13/10 16:00 FC Vizela FC Vizela 2-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
13/10 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 0-2 AR São Martinho AR São Martinho
13/10 16:00 Real SC Real SC 4-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
13/10 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 3-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
13/10 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 2-1 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
13/10 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 0-0 Sintra Sintra
13/10 16:00 Amora Amora 2-1 Sacavenense Sacavenense
13/10 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-1 Lagos Lagos
13/10 16:00 Armacenenses Armacenenses 3-1 Louletano DC Louletano DC
13/10 16:00 USC Paredes USC Paredes 0-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
13/10 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 3-2 SC Coimbroes SC Coimbroes
13/10 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 2-1 SC Vila Real SC Vila Real
13/10 16:00 Amarante FC Amarante FC 1-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
13/10 16:00 SC Espinho SC Espinho 2-2 Castro Daire Castro Daire
13/10 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 4-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
13/10 16:00 Arouca Arouca 1-0 Gondomar Gondomar
13/10 16:00 Trofense Trofense 0-2 Lusitano FCV Lusitano FCV
13/10 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 2-0 Anadia FC Anadia FC
13/10 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 2-1 Caldas SC Caldas SC
13/10 16:00 Condeixa Condeixa 0-1 União Santarém União Santarém
13/10 16:00 Oleiros Oleiros 1-1 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
13/10 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-2 Cerveira Cerveira
13/10 17:00 Olhanense Olhanense 5-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
13/10 17:00 Ideal Ideal 1-2 Fátima Fátima
13/10 17:00 SC Praiense SC Praiense 3-1 União de Leiria União de Leiria
01/03 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-1 RD Agueda RD Agueda
 Speeldag 8
26/10 15:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 2-3 Amora Amora
26/10 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-1 Braga Braga
26/10 17:00 Fátima Fátima 3-1 Condeixa Condeixa
26/10 17:30 Fontinhas Fontinhas 0-1 Oleiros Oleiros
26/10 19:00 União de Leiria União de Leiria 1-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
27/10 12:00 União Santarém União Santarém 1-4 SC Praiense SC Praiense
27/10 16:00 RD Agueda RD Agueda 1-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
27/10 16:00 Beira Mar Beira Mar 4-0 Ideal Ideal
27/10 16:00 Anadia FC Anadia FC 0-0 SCU Torreense SCU Torreense
27/10 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 1-0 AC Marinhense AC Marinhense
27/10 16:00 Cerveira Cerveira 0-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
27/10 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-2 SC Mirandela SC Mirandela
27/10 16:00 GD Braganca GD Braganca 0-0 AD Fafe AD Fafe
27/10 16:00 Montalegre Montalegre 3-4 Merelinense FC Merelinense FC
27/10 16:00 Chaves II Chaves II 1-3 FC Vizela FC Vizela
27/10 16:00 Berço Berço 2-0 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
27/10 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 2-3 Maria da Fonte Maria da Fonte
27/10 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 2-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
27/10 16:00 Sacavenense Sacavenense 0-2 Loures Loures
27/10 16:00 Sintra Sintra 1-1 Armacenenses Armacenenses
27/10 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 0-0 Olhanense Olhanense
27/10 16:00 Lagos Lagos 0-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
27/10 16:00 Louletano DC Louletano DC 0-0 Real SC Real SC
27/10 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-2 SU Sintrense SU Sintrense
27/10 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 2-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
27/10 16:00 Castro Daire Castro Daire 1-0 Canelas 2010 Canelas 2010
27/10 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-2 Arouca Arouca
27/10 16:00 Leca FC Leca FC 0-0 Trofense Trofense
27/10 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 0-2 Amarante FC Amarante FC
27/10 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 3-1 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
27/10 16:00 Gondomar Gondomar 0-1 USC Paredes USC Paredes
27/10 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 3-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
27/10 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-3 SC Espinho SC Espinho
27/10 16:00 Caldas SC Caldas SC 0-0 Sertanense FC Sertanense FC
27/10 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
27/10 17:00 Alverca Alverca 1-2 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
 Speeldag 9
01/11 21:30 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 3-2 SC Vila Real SC Vila Real
02/11 16:00 Berço Berço 1-1 Chaves II Chaves II
02/11 16:00 Braga Braga 2-0 GD Braganca GD Braganca
02/11 21:00 AC Marinhense AC Marinhense 4-3 Beira Mar Beira Mar
03/11 13:00 SC Praiense SC Praiense 2-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
03/11 15:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 4-0 Montalegre Montalegre
03/11 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-2 Caldas SC Caldas SC
03/11 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-0 União Santarém União Santarém
03/11 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 0-0 Anadia FC Anadia FC
03/11 16:00 Condeixa Condeixa 0-0 União de Leiria União de Leiria
03/11 16:00 Oleiros Oleiros 1-1 Fátima Fátima
03/11 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-3 RD Agueda RD Agueda
03/11 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 0-1 Merelinense FC Merelinense FC
03/11 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
03/11 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 1-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
03/11 16:00 AD Fafe AD Fafe 3-1 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
03/11 16:00 FC Vizela FC Vizela 6-1 Cerveira Cerveira
03/11 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-1 Amora Amora
03/11 16:00 Loures Loures 2-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
03/11 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 2-2 Sintra Sintra
03/11 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-2 Alverca Alverca
03/11 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 3-1 Sacavenense Sacavenense
03/11 16:00 Olhanense Olhanense 5-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
03/11 16:00 Armacenenses Armacenenses 0-2 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
03/11 16:00 Real SC Real SC 5-1 Lagos Lagos
03/11 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 0-3 SC Espinho SC Espinho
03/11 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 0-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
03/11 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 4-1 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
03/11 16:00 Gondomar Gondomar 4-3 Pedras Rubras Pedras Rubras
03/11 16:00 Amarante FC Amarante FC 1-1 Castro Daire Castro Daire
03/11 16:00 Arouca Arouca 3-0 Leca FC Leca FC
03/11 16:00 USC Paredes USC Paredes 0-2 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
03/11 17:00 Ideal Ideal 2-0 Fontinhas Fontinhas
03/11 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-0 AR São Martinho AR São Martinho
03/11 22:00 Trofense Trofense 0-2 SC Coimbroes SC Coimbroes
15/03 16:00 Louletano DC Louletano DC Uitg SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
 Speeldag 10
08/11 20:00 Alverca Alverca 0-2 Real SC Real SC
09/11 14:30 Sintra Sintra 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
09/11 16:00 União Santarém União Santarém 1-0 Ideal Ideal
09/11 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-2 Chaves II Chaves II
09/11 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-3 Berço Berço
09/11 20:30 RD Agueda RD Agueda 1-3 AC Marinhense AC Marinhense
10/11 12:00 Amora Amora 0-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
10/11 14:45 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-2 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
10/11 16:00 Fátima Fátima 2-0 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
10/11 16:00 Caldas SC Caldas SC 0-0 Oleiros Oleiros
10/11 16:00 GD Braganca GD Braganca 1-2 FC Vizela FC Vizela
10/11 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 0-1 Maria da Fonte Maria da Fonte
10/11 16:00 Cerveira Cerveira 1-0 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
10/11 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 2-4 Braga Braga
10/11 16:00 Montalegre Montalegre 3-3 Martimo Funchal Martimo Funchal
10/11 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 3-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
10/11 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-2 Olhanense Olhanense
10/11 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 1-4 Louletano DC Louletano DC
10/11 16:00 Lagos Lagos 0-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
10/11 16:00 Sacavenense Sacavenense 0-2 Armacenenses Armacenenses
10/11 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-1 Loures Loures
10/11 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 1-1 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
10/11 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 1-3 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
10/11 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 1-4 Trofense Trofense
10/11 16:00 Leca FC Leca FC 2-1 Gondomar Gondomar
10/11 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 1-2 USC Paredes USC Paredes
10/11 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
10/11 16:00 Castro Daire Castro Daire 2-0 Arouca Arouca
10/11 16:00 SC Espinho SC Espinho 0-0 Amarante FC Amarante FC
10/11 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-0 Canelas 2010 Canelas 2010
10/11 16:45 Beira Mar Beira Mar 2-1 Anadia FC Anadia FC
10/11 17:00 SC Praiense SC Praiense 2-0 Condeixa Condeixa
10/11 17:00 Fontinhas Fontinhas 1-0 SCU Torreense SCU Torreense
10/11 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-2 AD Fafe AD Fafe
10/11 19:00 União de Leiria União de Leiria 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
23/11 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
 Speeldag 11
15/11 21:15 AC Marinhense AC Marinhense 1-0 Fátima Fátima
16/11 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 3-0 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
16/11 16:00 Berço Berço 2-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
16/11 16:00 FC Vizela FC Vizela 0-0 AR São Martinho AR São Martinho
16/11 16:00 Loures Loures 2-1 Amora Amora
17/11 12:00 Anadia FC Anadia FC 1-1 Fontinhas Fontinhas
17/11 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 União de Leiria União de Leiria
17/11 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
17/11 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 2-2 Beira Mar Beira Mar
17/11 16:00 Condeixa Condeixa 2-2 Caldas SC Caldas SC
17/11 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-1 União Santarém União Santarém
17/11 16:00 Oleiros Oleiros 1-0 RD Agueda RD Agueda
17/11 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-0 Montalegre Montalegre
17/11 16:00 Braga Braga 1-0 SC Mirandela SC Mirandela
17/11 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 7-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
17/11 16:00 AD Fafe AD Fafe 2-0 Cerveira Cerveira
17/11 16:00 Chaves II Chaves II 0-0 GD Braganca GD Braganca
17/11 16:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-1 Merelinense FC Merelinense FC
17/11 16:00 Real SC Real SC 4-1 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
17/11 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 2-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
17/11 16:00 Olhanense Olhanense 1-0 Sacavenense Sacavenense
17/11 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-0 Sintra Sintra
17/11 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-3 Alverca Alverca
17/11 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-0 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
17/11 16:00 USC Paredes USC Paredes 2-2 Leca FC Leca FC
17/11 16:00 Amarante FC Amarante FC 0-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
17/11 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 2-2 SC Espinho SC Espinho
17/11 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 5-0 Valadares Gaia Valadares Gaia
17/11 16:00 Gondomar Gondomar 3-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
17/11 16:00 Trofense Trofense 0-0 Castro Daire Castro Daire
17/11 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 2-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
17/11 16:00 Arouca Arouca 1-0 SC Vila Real SC Vila Real
17/11 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 4-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
17/11 17:00 Ideal Ideal 1-3 SC Praiense SC Praiense
24/11 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 3-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
29/03 16:00 Louletano DC Louletano DC Uitg Lagos Lagos
 Speeldag 12
30/11 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-1 AD Fafe AD Fafe
01/12 12:00 Leca FC Leca FC 2-1 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
01/12 14:00 SC Praiense SC Praiense 3-0 Sertanense FC Sertanense FC
01/12 14:00 Fontinhas Fontinhas 0-2 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
01/12 16:00 RD Agueda RD Agueda 0-2 Condeixa Condeixa
01/12 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 0-0 AC Marinhense AC Marinhense
01/12 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-2 Ideal Ideal
01/12 16:00 União de Leiria União de Leiria 0-1 Anadia FC Anadia FC
01/12 16:00 União Santarém União Santarém 3-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
01/12 16:00 Beira Mar Beira Mar 0-0 Oleiros Oleiros
01/12 16:00 Cerveira Cerveira 1-1 Maria da Fonte Maria da Fonte
01/12 16:00 GD Braganca GD Braganca 1-2 Berço Berço
01/12 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-3 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
01/12 16:00 Montalegre Montalegre 0-0 Chaves II Chaves II
01/12 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
01/12 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
01/12 16:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-4 Braga Braga
01/12 16:00 Sintra Sintra 0-4 Louletano DC Louletano DC
01/12 16:00 Amora Amora 1-2 Real SC Real SC
01/12 16:00 Sacavenense Sacavenense 2-3 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
01/12 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
01/12 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 2-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
01/12 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-2 Loures Loures
01/12 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 2-3 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
01/12 16:00 Lagos Lagos 0-1 Armacenenses Armacenenses
01/12 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 1-3 Trofense Trofense
01/12 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-4 Gondomar Gondomar
01/12 16:00 SC Espinho SC Espinho 0-0 USC Paredes USC Paredes
01/12 16:00 Castro Daire Castro Daire 1-1 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
01/12 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-2 Pedras Rubras Pedras Rubras
01/12 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 1-2 Canelas 2010 Canelas 2010
01/12 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 2-2 Amarante FC Amarante FC
01/12 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 0-0 Arouca Arouca
01/12 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 0-2 FC Vizela FC Vizela
01/12 18:00 Fátima Fátima 3-2 SCU Torreense SCU Torreense
01/12 18:00 Alverca Alverca 0-2 Olhanense Olhanense
 Speeldag 13
08/12 12:00 Oleiros Oleiros 1-1 SC Praiense SC Praiense
08/12 12:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 2-3 AR São Martinho AR São Martinho
08/12 12:45 SCU Torreense SCU Torreense 1-1 Caldas SC Caldas SC
08/12 15:15 Real SC Real SC 4-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
08/12 16:00 Arouca Arouca 4-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
08/12 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 0-1 Castro Daire Castro Daire
08/12 16:00 Beira Mar Beira Mar 2-0 Fontinhas Fontinhas
08/12 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-2 Sertanense FC Sertanense FC
08/12 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 1-1 RD Agueda RD Agueda
08/12 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 0-0 União Santarém União Santarém
08/12 16:00 Condeixa Condeixa 2-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
08/12 16:00 Anadia FC Anadia FC 0-2 Fátima Fátima
08/12 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-1 GD Braganca GD Braganca
08/12 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 2-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
08/12 16:00 Chaves II Chaves II 6-0 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
08/12 16:00 FC Vizela FC Vizela 5-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
08/12 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 4-3 Merelinense FC Merelinense FC
08/12 16:00 AD Fafe AD Fafe 2-0 SC Mirandela SC Mirandela
08/12 16:00 Lagos Lagos 2-1 Sintra Sintra
08/12 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 0-0 Loures Loures
08/12 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
08/12 16:00 Louletano DC Louletano DC 0-2 Alverca Alverca
08/12 16:00 Olhanense Olhanense 2-2 Amora Amora
08/12 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-3 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
08/12 16:00 Armacenenses Armacenenses 0-2 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
08/12 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 3-1 Sacavenense Sacavenense
08/12 16:00 USC Paredes USC Paredes 1-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
08/12 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
08/12 16:00 Amarante FC Amarante FC 0-0 Canelas 2010 Canelas 2010
08/12 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 1-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
08/12 16:00 Gondomar Gondomar 2-0 SC Vila Real SC Vila Real
08/12 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-1 Leca FC Leca FC
08/12 17:00 Ideal Ideal 0-1 União de Leiria União de Leiria
08/12 17:15 Braga Braga 1-1 Montalegre Montalegre
08/12 21:30 Trofense Trofense 0-3 SC Espinho SC Espinho
11/04 17:00 Berço Berço Uitg Cerveira Cerveira
 Speeldag 14
14/12 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 1-2 Amarante FC Amarante FC
14/12 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 2-1 Trofense Trofense
14/12 16:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 4-3 Berço Berço
14/12 17:00 Fontinhas Fontinhas 1-2 AC Marinhense AC Marinhense
14/12 18:45 RD Agueda RD Agueda 0-1 Anadia FC Anadia FC
15/12 12:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-0 Ideal Ideal
15/12 15:00 Montalegre Montalegre 1-0 FC Vizela FC Vizela
15/12 16:00 Castro Daire Castro Daire 0-0 Gondomar Gondomar
15/12 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-3 USC Paredes USC Paredes
15/12 16:00 Leca FC Leca FC 0-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
15/12 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-5 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
15/12 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-1 Arouca Arouca
15/12 16:00 SC Espinho SC Espinho 1-1 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
15/12 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 1-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
15/12 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
15/12 16:00 União Santarém União Santarém 1-2 Oleiros Oleiros
15/12 16:00 GD Braganca GD Braganca 2-3 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
15/12 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 3-2 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
15/12 16:00 Cerveira Cerveira 2-5 Chaves II Chaves II
15/12 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 2-1 AD Fafe AD Fafe
15/12 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-0 Braga Braga
15/12 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-0 AD Oliveirense AD Oliveirense
15/12 16:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-1 Maria da Fonte Maria da Fonte
15/12 16:00 Sacavenense Sacavenense 0-1 Louletano DC Louletano DC
15/12 16:00 Sintra Sintra 0-4 Real SC Real SC
15/12 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 3-2 Lagos Lagos
15/12 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-3 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
15/12 16:00 Loures Loures 1-1 Olhanense Olhanense
15/12 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-3 SU Sintrense SU Sintrense
15/12 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 3-3 Armacenenses Armacenenses
15/12 16:00 Amora Amora 1-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
15/12 16:00 Alverca Alverca 2-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
15/12 17:00 SC Praiense SC Praiense 3-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
15/12 19:00 Fátima Fátima 3-1 Beira Mar Beira Mar
15/12 21:30 União de Leiria União de Leiria 1-1 SCU Torreense SCU Torreense
28/12 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-1 Condeixa Condeixa
 Speeldag 15
21/12 11:30 Real SC Real SC 2-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
21/12 13:30 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-1 Sacavenense Sacavenense
21/12 15:45 SU Sintrense SU Sintrense 1-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
21/12 16:00 Fontinhas Fontinhas 3-3 Fátima Fátima
21/12 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 4-3 Montalegre Montalegre
21/12 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 2-2 Cerveira Cerveira
21/12 16:00 Louletano DC Louletano DC 1-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
21/12 18:00 AD Fafe AD Fafe 1-0 Merelinense FC Merelinense FC
21/12 19:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-3 Valadares Gaia Valadares Gaia
22/12 12:00 SCU Torreense SCU Torreense 3-2 SC Praiense SC Praiense
22/12 12:00 Chaves II Chaves II 3-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
22/12 12:45 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-1 Loures Loures
22/12 15:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-4 Leca FC Leca FC
22/12 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 3-0 SC Vila Real SC Vila Real
22/12 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 1-0 Canelas 2010 Canelas 2010
22/12 16:00 Amarante FC Amarante FC 0-0 Trofense Trofense
22/12 16:00 USC Paredes USC Paredes 4-0 SC Coimbroes SC Coimbroes
22/12 16:00 Gondomar Gondomar 1-3 Lusitano FCV Lusitano FCV
22/12 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-2 Castro Daire Castro Daire
22/12 16:00 Arouca Arouca 2-0 SC Espinho SC Espinho
22/12 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 3-0 União Santarém União Santarém
22/12 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 0-0 Condeixa Condeixa
22/12 16:00 Oleiros Oleiros 1-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
22/12 16:00 Anadia FC Anadia FC 0-0 Caldas SC Caldas SC
22/12 16:00 GD Braganca GD Braganca 0-3 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
22/12 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-0 Maria da Fonte Maria da Fonte
22/12 16:00 Braga Braga 2-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
22/12 16:00 Lagos Lagos 2-2 Alverca Alverca
22/12 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-5 Olhanense Olhanense
22/12 16:00 Sintra Sintra 0-0 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
22/12 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-0 Amora Amora
22/12 17:00 FC Vizela FC Vizela 3-0 SC Mirandela SC Mirandela
22/12 19:15 Beira Mar Beira Mar 0-0 RD Agueda RD Agueda
22/12 21:15 AC Marinhense AC Marinhense 1-2 União de Leiria União de Leiria
12/02 17:00 Ideal Ideal 0-1 Sertanense FC Sertanense FC
26/04 17:00 Berço Berço Uitg AR São Martinho AR São Martinho
 Speeldag 16
24/11 16:00 RD Agueda RD Agueda 3-0 Fontinhas Fontinhas
03/01 19:45 União de Leiria União de Leiria 1-1 Fátima Fátima
04/01 12:45 Sertanense FC Sertanense FC 1-0 Oleiros Oleiros
05/01 16:00 Alverca Alverca 2-0 Sintra Sintra
05/01 16:00 SC Espinho SC Espinho 4-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
05/01 16:00 Amarante FC Amarante FC 1-1 Gondomar Gondomar
05/01 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 0-1 USC Paredes USC Paredes
05/01 16:00 Castro Daire Castro Daire 2-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
05/01 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-2 Pedras Rubras Pedras Rubras
05/01 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 0-0 Arouca Arouca
05/01 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-1 Leca FC Leca FC
05/01 16:00 Trofense Trofense 0-0 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
05/01 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 3-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
05/01 16:00 União Santarém União Santarém 1-0 Anadia FC Anadia FC
05/01 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
05/01 16:00 Caldas SC Caldas SC 1-1 Beira Mar Beira Mar
05/01 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 2-1 SCU Torreense SCU Torreense
05/01 16:00 Condeixa Condeixa 0-1 Ideal Ideal
05/01 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-2 FC Vizela FC Vizela
05/01 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-2 Berço Berço
05/01 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
05/01 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 4-1 Chaves II Chaves II
05/01 16:00 Cerveira Cerveira 2-2 GD Braganca GD Braganca
05/01 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 2-3 Braga Braga
05/01 16:00 Montalegre Montalegre 0-1 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
05/01 16:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 2-1 AD Fafe AD Fafe
05/01 16:00 Amora Amora 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
05/01 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 0-2 Louletano DC Louletano DC
05/01 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-0 Real SC Real SC
05/01 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-3 Lagos Lagos
05/01 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 3-4 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
05/01 16:00 Loures Loures 3-1 Armacenenses Armacenenses
05/01 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1-0 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
05/01 16:00 Olhanense Olhanense 2-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
05/01 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-2 AD Oliveirense AD Oliveirense
06/01 17:00 SC Praiense SC Praiense 1-0 AC Marinhense AC Marinhense
 Speeldag 17
10/01 16:00 Berço Berço 3-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
11/01 16:00 Gondomar Gondomar 0-0 Canelas 2010 Canelas 2010
11/01 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 6-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
12/01 14:15 Anadia FC Anadia FC 2-2 SC Praiense SC Praiense
12/01 15:00 Fontinhas Fontinhas 1-1 União Santarém União Santarém
12/01 16:00 Lagos Lagos 1-1 Amora Amora
12/01 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 1-3 Alverca Alverca
12/01 16:00 Sintra Sintra 0-0 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
12/01 16:00 Real SC Real SC 3-0 Sacavenense Sacavenense
12/01 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 2-2 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
12/01 16:00 Louletano DC Louletano DC 2-0 Loures Loures
12/01 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-1 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
12/01 16:00 Armacenenses Armacenenses 2-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
12/01 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-0 Olhanense Olhanense
12/01 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-3 SC Espinho SC Espinho
12/01 16:00 Leca FC Leca FC 3-0 SC Vila Real SC Vila Real
12/01 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-4 Lusitano FCV Lusitano FCV
12/01 16:00 USC Paredes USC Paredes 0-1 Castro Daire Castro Daire
12/01 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 2-1 Amarante FC Amarante FC
12/01 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 2-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
12/01 16:00 Arouca Arouca 2-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
12/01 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 1-0 Trofense Trofense
12/01 16:00 Beira Mar Beira Mar 1-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
12/01 16:00 Fátima Fátima 2-0 RD Agueda RD Agueda
12/01 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-1 Caldas SC Caldas SC
12/01 16:00 Oleiros Oleiros 1-1 União de Leiria União de Leiria
12/01 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-2 Condeixa Condeixa
12/01 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
12/01 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-0 Merelinense FC Merelinense FC
12/01 16:00 GD Braganca GD Braganca 1-2 AR São Martinho AR São Martinho
12/01 16:00 Braga Braga 3-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
12/01 16:00 AD Fafe AD Fafe 2-1 Montalegre Montalegre
12/01 16:00 Chaves II Chaves II 4-1 SC Mirandela SC Mirandela
12/01 16:00 FC Vizela FC Vizela 3-3 Maria da Fonte Maria da Fonte
12/01 17:00 Ideal Ideal 3-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
12/01 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 4-0 Cerveira Cerveira
 Speeldag 18
18/08 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 5-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
18/01 16:00 Berço Berço 0-0 Merelinense FC Merelinense FC
18/01 16:00 Chaves II Chaves II 1-1 Braga Braga
18/01 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 5-1 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
18/01 19:00 RD Agueda RD Agueda 1-1 União Santarém União Santarém
18/01 21:15 Beira Mar Beira Mar 1-0 União de Leiria União de Leiria
19/01 16:00 Alverca Alverca 4-0 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
19/01 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 3-1 Sacavenense Sacavenense
19/01 16:00 Sintra Sintra 0-2 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
19/01 16:00 Real SC Real SC 2-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
19/01 16:00 Louletano DC Louletano DC 2-1 Amora Amora
19/01 16:00 Lagos Lagos 1-0 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
19/01 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-3 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
19/01 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-1 Olhanense Olhanense
19/01 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 0-0 Loures Loures
19/01 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 0-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
19/01 16:00 Leca FC Leca FC 0-1 Castro Daire Castro Daire
19/01 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
19/01 16:00 USC Paredes USC Paredes 0-0 Amarante FC Amarante FC
19/01 16:00 Gondomar Gondomar 0-1 SC Espinho SC Espinho
19/01 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
19/01 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-0 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
19/01 16:00 Arouca Arouca 3-1 Trofense Trofense
19/01 16:00 Fátima Fátima 1-2 Caldas SC Caldas SC
19/01 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 0-3 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
19/01 16:00 Oleiros Oleiros 1-2 Condeixa Condeixa
19/01 16:00 Anadia FC Anadia FC 2-0 Ideal Ideal
19/01 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 1-0 Sertanense FC Sertanense FC
19/01 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 1-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
19/01 16:00 Cerveira Cerveira 2-1 AR São Martinho AR São Martinho
19/01 16:00 GD Braganca GD Braganca 0-1 SC Mirandela SC Mirandela
19/01 16:00 FC Vizela FC Vizela 3-5 Martimo Funchal Martimo Funchal
19/01 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-1 Montalegre Montalegre
19/01 16:00 AD Fafe AD Fafe 1-0 Maria da Fonte Maria da Fonte
19/01 17:00 Fontinhas Fontinhas 0-2 SC Praiense SC Praiense
20/01 19:45 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-0 Canelas 2010 Canelas 2010
 Speeldag 19
25/01 12:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-1 Oleiros Oleiros
25/01 15:00 União Santarém União Santarém 1-1 Beira Mar Beira Mar
25/01 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 0-0 AD Fafe AD Fafe
25/01 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-4 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
26/01 12:00 Loures Loures 1-1 Real SC Real SC
26/01 12:00 União de Leiria União de Leiria 1-0 Fontinhas Fontinhas
26/01 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-1 Berço Berço
26/01 16:00 Braga Braga 1-3 FC Vizela FC Vizela
26/01 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 1-2 Chaves II Chaves II
26/01 16:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-2 Cerveira Cerveira
26/01 16:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-1 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
26/01 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-1 Alverca Alverca
26/01 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 3-1 Sintra Sintra
26/01 16:00 Amora Amora 2-2 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
26/01 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 3-1 Lagos Lagos
26/01 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 4-1 Armacenenses Armacenenses
26/01 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-0 SU Sintrense SU Sintrense
26/01 16:00 Olhanense Olhanense 2-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
26/01 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-3 Louletano DC Louletano DC
26/01 16:00 Castro Daire Castro Daire 3-2 SC Vila Real SC Vila Real
26/01 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
26/01 16:00 SC Espinho SC Espinho 0-2 Leca FC Leca FC
26/01 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
26/01 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 1-0 USC Paredes USC Paredes
26/01 16:00 Amarante FC Amarante FC 0-1 Arouca Arouca
26/01 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 3-0 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
26/01 16:00 Trofense Trofense 1-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
26/01 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 0-0 Gondomar Gondomar
26/01 16:00 Caldas SC Caldas SC 2-0 RD Agueda RD Agueda
26/01 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-1 Fátima Fátima
26/01 16:00 Condeixa Condeixa 2-0 Anadia FC Anadia FC
26/01 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-1 AC Marinhense AC Marinhense
26/01 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 3-1 AD Oliveirense AD Oliveirense
26/01 16:00 Montalegre Montalegre 1-0 GD Braganca GD Braganca
26/01 17:00 Ideal Ideal 0-0 SCU Torreense SCU Torreense
26/01 17:00 SC Praiense SC Praiense 4-0 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
 Speeldag 20
01/02 15:45 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 3-2 União de Leiria União de Leiria
01/02 16:00 Berço Berço 1-3 Montalegre Montalegre
01/02 16:30 SCU Torreense SCU Torreense 0-0 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
01/02 20:45 Real SC Real SC 1-1 Olhanense Olhanense
02/02 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 1-1 SC Mirandela SC Mirandela
02/02 16:00 Cerveira Cerveira 1-3 Merelinense FC Merelinense FC
02/02 16:00 GD Braganca GD Braganca 5-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
02/02 16:00 FC Vizela FC Vizela 5-0 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
02/02 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 4-0 Maria da Fonte Maria da Fonte
02/02 16:00 AD Fafe AD Fafe 2-1 Braga Braga
02/02 16:00 Chaves II Chaves II 4-1 Martimo Funchal Martimo Funchal
02/02 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-4 AR São Martinho AR São Martinho
02/02 16:00 Alverca Alverca 2-1 Amora Amora
02/02 16:00 Sintra Sintra 0-1 Sacavenense Sacavenense
02/02 16:00 Lagos Lagos 1-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
02/02 16:00 Louletano DC Louletano DC 3-1 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
02/02 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-3 Loures Loures
02/02 16:00 Armacenenses Armacenenses 0-0 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
02/02 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 1-0 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
02/02 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 0-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
02/02 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 0-1 SC Espinho SC Espinho
02/02 16:00 Leca FC Leca FC 1-1 Lusitano FCV Lusitano FCV
02/02 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-6 Castro Daire Castro Daire
02/02 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 3-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
02/02 16:00 Gondomar Gondomar 4-3 SC Coimbroes SC Coimbroes
02/02 16:00 USC Paredes USC Paredes 0-1 Trofense Trofense
02/02 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-0 Canelas 2010 Canelas 2010
02/02 16:00 Arouca Arouca 1-0 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
02/02 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 3-5 Amarante FC Amarante FC
02/02 16:00 RD Agueda RD Agueda 0-0 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
02/02 16:00 Fátima Fátima 3-3 União Santarém União Santarém
02/02 16:00 Oleiros Oleiros 1-1 Ideal Ideal
02/02 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-0 Condeixa Condeixa
02/02 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-0 Sertanense FC Sertanense FC
02/02 17:00 Fontinhas Fontinhas 1-1 Caldas SC Caldas SC
02/02 21:15 Beira Mar Beira Mar 0-1 SC Praiense SC Praiense
 Speeldag 21
08/02 12:45 Valadares Gaia Valadares Gaia 1-4 Leca FC Leca FC
08/02 16:00 SC Espinho SC Espinho 4-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
08/02 18:00 SCU Torreense SCU Torreense 2-1 Oleiros Oleiros
08/02 19:00 FC Vizela FC Vizela 1-0 AD Fafe AD Fafe
09/02 12:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 6-0 Fontinhas Fontinhas
09/02 12:45 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 0-1 Sacavenense Sacavenense
09/02 16:00 Montalegre Montalegre 4-2 Cerveira Cerveira
09/02 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 3-0 GD Braganca GD Braganca
09/02 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 4-0 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
09/02 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 3-1 Berço Berço
09/02 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 2-1 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
09/02 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 1-3 Chaves II Chaves II
09/02 16:00 Braga Braga 2-3 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
09/02 16:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-0 AD Oliveirense AD Oliveirense
09/02 16:00 Olhanense Olhanense 3-1 Louletano DC Louletano DC
09/02 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-2 Alverca Alverca
09/02 16:00 Amora Amora 0-0 Sintra Sintra
09/02 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 1-1 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
09/02 16:00 Loures Loures 4-0 Lagos Lagos
09/02 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 4-3 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
09/02 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 2-0 Armacenenses Armacenenses
09/02 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-2 Real SC Real SC
09/02 16:00 Trofense Trofense 1-0 Gondomar Gondomar
09/02 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 2-1 SC Vila Real SC Vila Real
09/02 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-2 Castro Daire Castro Daire
09/02 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 0-0 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
09/02 16:00 Amarante FC Amarante FC 2-0 Pedras Rubras Pedras Rubras
09/02 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 2-2 USC Paredes USC Paredes
09/02 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-0 Beira Mar Beira Mar
09/02 16:00 Condeixa Condeixa 1-1 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
09/02 16:00 União de Leiria União de Leiria 1-1 RD Agueda RD Agueda
09/02 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 2-3 Anadia FC Anadia FC
09/02 16:00 União Santarém União Santarém 3-3 Caldas SC Caldas SC
09/02 17:00 SC Praiense SC Praiense 1-1 Fátima Fátima
09/02 17:00 Ideal Ideal 2-2 AC Marinhense AC Marinhense
09/02 18:30 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 3-3 Arouca Arouca
 Speeldag 22
15/02 12:45 Gondomar Gondomar 1-2 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
15/02 15:45 GD Braganca GD Braganca 3-3 Martimo Funchal Martimo Funchal
16/02 12:00 Caldas SC Caldas SC 0-2 SC Praiense SC Praiense
16/02 12:45 RD Agueda RD Agueda 2-3 Ideal Ideal
16/02 15:45 SC Vila Real SC Vila Real 1-3 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
16/02 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 1-1 SCU Torreense SCU Torreense
16/02 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-2 Oleiros Oleiros
16/02 16:00 União Santarém União Santarém 3-2 União de Leiria União de Leiria
16/02 16:00 Chaves II Chaves II 2-1 Merelinense FC Merelinense FC
16/02 16:00 Cerveira Cerveira 0-3 Braga Braga
16/02 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 1-0 Montalegre Montalegre
16/02 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-0 Maria da Fonte Maria da Fonte
16/02 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 1-1 AD Fafe AD Fafe
16/02 16:00 Berço Berço 0-1 FC Vizela FC Vizela
16/02 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
16/02 16:00 Alverca Alverca 1-2 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
16/02 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 1-3 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
16/02 16:00 Sintra Sintra 1-1 Loures Loures
16/02 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 0-0 Amora Amora
16/02 16:00 Sacavenense Sacavenense 0-3 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
16/02 16:00 Real SC Real SC 3-0 Armacenenses Armacenenses
16/02 16:00 Louletano DC Louletano DC 1-0 SU Sintrense SU Sintrense
16/02 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 1-2 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
16/02 16:00 Leca FC Leca FC 2-3 Amarante FC Amarante FC
16/02 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 0-3 Canelas 2010 Canelas 2010
16/02 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 0-0 SC Espinho SC Espinho
16/02 16:00 Castro Daire Castro Daire 2-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
16/02 16:00 USC Paredes USC Paredes 0-2 Arouca Arouca
16/02 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 2-2 Trofense Trofense
16/02 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 0-2 SC Coimbroes SC Coimbroes
16/02 16:00 Anadia FC Anadia FC 2-1 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
16/02 16:00 Fátima Fátima 1-2 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
16/02 17:00 Fontinhas Fontinhas 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
16/02 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 2-5 SC Mirandela SC Mirandela
16/02 20:00 Lagos Lagos 2-1 Olhanense Olhanense
17/02 20:00 Beira Mar Beira Mar 2-2 Condeixa Condeixa
 Speeldag 23
22/02 12:45 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-0 Sacavenense Sacavenense
22/02 16:00 Braga Braga 0-1 Berço Berço
22/02 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 3-2 AD Oliveirense AD Oliveirense
22/02 16:00 Loures Loures 1-0 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
22/02 17:00 SCU Torreense SCU Torreense 0-0 AC Marinhense AC Marinhense
22/02 18:30 FC Vizela FC Vizela 4-1 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
22/02 20:45 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-1 USC Paredes USC Paredes
23/02 12:00 Condeixa Condeixa 3-0 Fontinhas Fontinhas
23/02 12:30 SU Sintrense SU Sintrense 0-2 Real SC Real SC
23/02 15:00 Amarante FC Amarante FC 2-1 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
23/02 16:00 União de Leiria União de Leiria 1-1 Caldas SC Caldas SC
23/02 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 2-0 União Santarém União Santarém
23/02 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 2-3 Beira Mar Beira Mar
23/02 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 1-0 GD Braganca GD Braganca
23/02 16:00 Montalegre Montalegre 2-1 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
23/02 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 2-1 AR São Martinho AR São Martinho
23/02 16:00 AD Fafe AD Fafe 1-0 Chaves II Chaves II
23/02 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 1-2 Cerveira Cerveira
23/02 16:00 Olhanense Olhanense 1-0 Sintra Sintra
23/02 16:00 Armacenenses Armacenenses 1-0 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
23/02 16:00 Amora Amora 1-0 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
23/02 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 2-1 Lagos Lagos
23/02 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 0-0 Louletano DC Louletano DC
23/02 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-0 Alverca Alverca
23/02 16:00 Trofense Trofense 1-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
23/02 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 0-0 Castro Daire Castro Daire
23/02 16:00 Arouca Arouca 4-2 Pedras Rubras Pedras Rubras
23/02 16:00 SC Espinho SC Espinho 4-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
23/02 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 1-1 Leca FC Leca FC
23/02 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 2-0 Gondomar Gondomar
23/02 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 0-0 SC Vila Real SC Vila Real
23/02 17:00 Oleiros Oleiros 0-1 Anadia FC Anadia FC
23/02 17:00 SC Praiense SC Praiense 1-1 RD Agueda RD Agueda
23/02 17:00 Ideal Ideal 2-1 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
23/02 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 1-0 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
24/02 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 1-0 Fátima Fátima
 Speeldag 24
12/10 22:00 RD Agueda RD Agueda 1-1 Sertanense FC Sertanense FC
29/02 18:00 Beira Mar Beira Mar 2-0 SCU Torreense SCU Torreense
01/03 16:00 Anadia FC Anadia FC 1-0 AC Marinhense AC Marinhense
01/03 16:00 União de Leiria União de Leiria 0-0 SC Praiense SC Praiense
01/03 16:00 Fátima Fátima 3-0 Ideal Ideal
01/03 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital 2-1 Oleiros Oleiros
01/03 16:00 União Santarém União Santarém 2-3 Condeixa Condeixa
01/03 16:00 Caldas SC Caldas SC 0-2 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
01/03 16:00 Montalegre Montalegre 0-0 SC Mirandela SC Mirandela
01/03 16:00 Cerveira Cerveira 0-4 Martimo Funchal Martimo Funchal
01/03 16:00 GD Braganca GD Braganca 1-1 Pedras Salgadas Pedras Salgadas
01/03 16:00 AR São Martinho AR São Martinho 0-0 Maria da Fonte Maria da Fonte
01/03 16:00 Berço Berço 1-2 AD Fafe AD Fafe
01/03 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense 0-6 FC Vizela FC Vizela
01/03 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira 1-1 Braga Braga
01/03 16:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos 0-2 Merelinense FC Merelinense FC
01/03 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 1-6 Real SC Real SC
01/03 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0-0 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
01/03 16:00 Alverca Alverca 2-1 Loures Loures
01/03 16:00 Sintra Sintra 0-1 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
01/03 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo 1-2 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
01/03 16:00 Sacavenense Sacavenense 1-1 Amora Amora
01/03 16:00 Lagos Lagos 0-1 SU Sintrense SU Sintrense
01/03 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora 1-3 Olhanense Olhanense
01/03 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras 1-0 USC Paredes USC Paredes
01/03 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes 1-1 Valadares Gaia Valadares Gaia
01/03 16:00 SC Vila Real SC Vila Real 2-0 Canelas 2010 Canelas 2010
01/03 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense 2-2 Amarante FC Amarante FC
01/03 16:00 Leca FC Leca FC 0-2 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
01/03 16:00 Castro Daire Castro Daire 0-0 SC Espinho SC Espinho
01/03 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense 1-4 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
01/03 16:00 Gondomar Gondomar 1-0 Arouca Arouca
01/03 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV 1-3 Trofense Trofense
01/03 17:00 Fontinhas Fontinhas 0-1 Vitória de Sernache Vitória de Sernache
01/03 17:00 Chaves II Chaves II 1-3 Vitória Guimarães Vitória Guimarães
01/03 18:00 Louletano DC Louletano DC 3-2 Armacenenses Armacenenses
 Speeldag 25
06/03 20:30 Real SC Real SC 2-2 Louletano DC Louletano DC
07/03 16:00 Braga Braga 2-0 AD Oliveirense AD Oliveirense
08/03 13:00 SC Praiense SC Praiense 3-2 União Santarém União Santarém
08/03 15:00 Olhanense Olhanense 5-0 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
08/03 16:00 SCU Torreense SCU Torreense 2-1 Anadia FC Anadia FC
08/03 16:00 Oleiros Oleiros 3-1 Fontinhas Fontinhas
08/03 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache 1-0 RD Agueda RD Agueda
08/03 16:00 Sertanense FC Sertanense FC 0-0 Caldas SC Caldas SC
08/03 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco 1-0 União de Leiria União de Leiria
08/03 16:00 AC Marinhense AC Marinhense 1-0 Oliv. Hospital Oliv. Hospital
08/03 16:00 Ideal Ideal 3-2 Beira Mar Beira Mar
08/03 16:00 SC Mirandela SC Mirandela 0-1 AR São Martinho AR São Martinho
08/03 16:00 AD Fafe AD Fafe 1-0 GD Braganca GD Braganca
08/03 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte 4-1 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
08/03 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas 3-0 Cerveira Cerveira
08/03 16:00 FC Vizela FC Vizela 1-0 Chaves II Chaves II
08/03 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães 4-1 Berço Berço
08/03 16:00 Merelinense FC Merelinense FC 1-1 Montalegre Montalegre
08/03 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro 0-1 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
08/03 16:00 Loures Loures 1-1 Sacavenense Sacavenense
08/03 16:00 Armacenenses Armacenenses 3-3 Sintra Sintra
08/03 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense 1-2 Alverca Alverca
08/03 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa 1-2 Lagos Lagos
08/03 16:00 SU Sintrense SU Sintrense 3-1 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
08/03 16:00 Amora Amora 2-1 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
08/03 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia 1-0 Lusitano FCV Lusitano FCV
08/03 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 1-1 Castro Daire Castro Daire
08/03 16:00 Arouca Arouca 9-0 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
08/03 16:00 Trofense Trofense 2-3 Leca FC Leca FC
08/03 16:00 Amarante FC Amarante FC 2-1 SC Vila Real SC Vila Real
08/03 16:00 USC Paredes USC Paredes 3-0 Gondomar Gondomar
08/03 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 2-1 Pedras Rubras Pedras Rubras
08/03 16:00 SC Espinho SC Espinho 3-1 SC Coimbroes SC Coimbroes
08/03 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal 5-1 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
08/03 17:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa 1-3 AD Sanjoanense AD Sanjoanense
09/03 16:00 Condeixa Condeixa 0-0 Fátima Fátima
 Speeldag 26
03/11 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense 2-1 Louletano DC Louletano DC
13/03 19:30 Beira Mar Beira Mar Uitg AC Marinhense AC Marinhense
14/03 15:00 GD Braganca GD Braganca Uitg Braga Braga
14/03 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense Uitg Vitória Guimarães Vitória Guimarães
15/03 15:45 Pedras Rubras Pedras Rubras Uitg Gondomar Gondomar
15/03 16:00 Caldas SC Caldas SC Uitg Vitória de Sernache Vitória de Sernache
15/03 16:00 Anadia FC Anadia FC Uitg Oliv. Hospital Oliv. Hospital
15/03 16:00 União Santarém União Santarém Uitg Sertanense FC Sertanense FC
15/03 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco Uitg SC Praiense SC Praiense
15/03 16:00 Fátima Fátima Uitg Oleiros Oleiros
15/03 16:00 RD Agueda RD Agueda Uitg SCU Torreense SCU Torreense
15/03 16:00 União de Leiria União de Leiria Uitg Condeixa Condeixa
15/03 16:00 Merelinense FC Merelinense FC Uitg SC Mirandela SC Mirandela
15/03 16:00 AR São Martinho AR São Martinho Uitg Martimo Funchal Martimo Funchal
15/03 16:00 Chaves II Chaves II Uitg Berço Berço
15/03 16:00 Cerveira Cerveira Uitg FC Vizela FC Vizela
15/03 16:00 Montalegre Montalegre Uitg Maria da Fonte Maria da Fonte
15/03 16:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos Uitg Pedras Salgadas Pedras Salgadas
15/03 16:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira Uitg AD Fafe AD Fafe
15/03 16:00 Amora Amora Uitg SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
15/03 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora Uitg Loures Loures
15/03 16:00 Sintra Sintra Uitg Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
15/03 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro Uitg Olhanense Olhanense
15/03 16:00 Sacavenense Sacavenense Uitg CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
15/03 16:00 Alverca Alverca Uitg SU Sintrense SU Sintrense
15/03 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo Uitg Armacenenses Armacenenses
15/03 16:00 Lagos Lagos Uitg Real SC Real SC
15/03 16:00 SC Espinho SC Espinho Uitg Valadares Gaia Valadares Gaia
15/03 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV Uitg Canelas 2010 Canelas 2010
15/03 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense Uitg Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
15/03 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes Uitg Trofense Trofense
15/03 16:00 Castro Daire Castro Daire Uitg Amarante FC Amarante FC
15/03 16:00 SC Vila Real SC Vila Real Uitg Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
15/03 16:00 Leca FC Leca FC Uitg Arouca Arouca
15/03 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense Uitg USC Paredes USC Paredes
15/03 17:00 Fontinhas Fontinhas Uitg Ideal Ideal
 Speeldag 27
22/03 16:00 Condeixa Condeixa Uitg SC Praiense SC Praiense
22/03 16:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital Uitg Fátima Fátima
22/03 16:00 AC Marinhense AC Marinhense Uitg RD Agueda RD Agueda
22/03 16:00 SCU Torreense SCU Torreense Uitg Fontinhas Fontinhas
22/03 16:00 Oleiros Oleiros Uitg Caldas SC Caldas SC
22/03 16:00 Sertanense FC Sertanense FC Uitg União de Leiria União de Leiria
22/03 16:00 Anadia FC Anadia FC Uitg Beira Mar Beira Mar
22/03 16:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache Uitg Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
22/03 16:00 Maria da Fonte Maria da Fonte Uitg SC Mirandela SC Mirandela
22/03 16:00 Berço Berço Uitg CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
22/03 16:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães Uitg Cerveira Cerveira
22/03 16:00 FC Vizela FC Vizela Uitg GD Braganca GD Braganca
22/03 16:00 Chaves II Chaves II Uitg AD Oliveirense AD Oliveirense
22/03 16:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas Uitg Merelinense FC Merelinense FC
22/03 16:00 Braga Braga Uitg AR São Martinho AR São Martinho
22/03 16:00 AD Fafe AD Fafe Uitg CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
22/03 16:00 Olhanense Olhanense Uitg SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
22/03 16:00 Louletano DC Louletano DC Uitg Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
22/03 16:00 Real SC Real SC Uitg Alverca Alverca
22/03 16:00 SU Sintrense SU Sintrense Uitg Sintra Sintra
22/03 16:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense Uitg Lagos Lagos
22/03 16:00 Loures Loures Uitg GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
22/03 16:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa Uitg Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
22/03 16:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense Uitg Amora Amora
22/03 16:00 Armacenenses Armacenenses Uitg Sacavenense Sacavenense
22/03 16:00 Trofense Trofense Uitg Valadares Gaia Valadares Gaia
22/03 16:00 Gondomar Gondomar Uitg Leca FC Leca FC
22/03 16:00 USC Paredes USC Paredes Uitg SC Vila Real SC Vila Real
22/03 16:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 Uitg Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
22/03 16:00 Pedras Rubras Pedras Rubras Uitg AD Sanjoanense AD Sanjoanense
22/03 16:00 Canelas 2010 Canelas 2010 Uitg SC Coimbroes SC Coimbroes
22/03 16:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa Uitg Lusitano FCV Lusitano FCV
22/03 16:00 Amarante FC Amarante FC Uitg SC Espinho SC Espinho
22/03 16:00 Arouca Arouca Uitg Castro Daire Castro Daire
22/03 17:00 Ideal Ideal Uitg União Santarém União Santarém
22/03 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal Uitg Montalegre Montalegre
 Speeldag 28
16/11 12:30 Lagos Lagos 1-1 Louletano DC Louletano DC
28/03 13:30 Fontinhas Fontinhas Uitg Anadia FC Anadia FC
28/03 16:00 Caldas SC Caldas SC Uitg Condeixa Condeixa
28/03 17:00 CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos Uitg Maria da Fonte Maria da Fonte
28/03 19:00 Beira Mar Beira Mar Uitg Oliv. Hospital Oliv. Hospital
29/03 16:00 SC Coimbroes SC Coimbroes Uitg Amarante FC Amarante FC
29/03 16:00 SC Espinho SC Espinho Uitg Canelas 2010 Canelas 2010
29/03 16:00 Valadares Gaia Valadares Gaia Uitg Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
29/03 16:00 Leca FC Leca FC Uitg USC Paredes USC Paredes
29/03 16:00 AD Sanjoanense AD Sanjoanense Uitg Gondomar Gondomar
29/03 16:00 SC Vila Real SC Vila Real Uitg Arouca Arouca
29/03 16:00 Lusitano FCV Lusitano FCV Uitg Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
29/03 16:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense Uitg Pedras Rubras Pedras Rubras
29/03 16:00 Castro Daire Castro Daire Uitg Trofense Trofense
29/03 16:00 União de Leiria União de Leiria Uitg Vitória de Sernache Vitória de Sernache
29/03 16:00 Fátima Fátima Uitg AC Marinhense AC Marinhense
29/03 16:00 Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco Uitg Sertanense FC Sertanense FC
29/03 16:00 União Santarém União Santarém Uitg SCU Torreense SCU Torreense
29/03 16:00 RD Agueda RD Agueda Uitg Oleiros Oleiros
29/03 16:00 Montalegre Montalegre Uitg Pedras Salgadas Pedras Salgadas
29/03 16:00 Merelinense FC Merelinense FC Uitg Martimo Funchal Martimo Funchal
29/03 16:00 SC Mirandela SC Mirandela Uitg Braga Braga
29/03 16:00 AD Oliveirense AD Oliveirense Uitg Berço Berço
29/03 16:00 AR São Martinho AR São Martinho Uitg FC Vizela FC Vizela
29/03 16:00 Cerveira Cerveira Uitg AD Fafe AD Fafe
29/03 16:00 GD Braganca GD Braganca Uitg Chaves II Chaves II
29/03 16:00 GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro Uitg CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense
29/03 16:00 Amora Amora Uitg Loures Loures
29/03 16:00 SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro Uitg Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa
29/03 16:00 Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo Uitg Real SC Real SC
29/03 16:00 Alverca Alverca Uitg Armacenenses Armacenenses
29/03 16:00 Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora Uitg SU Sintrense SU Sintrense
29/03 16:00 Sintra Sintra Uitg SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense
29/03 16:00 Sacavenense Sacavenense Uitg Olhanense Olhanense
29/03 17:00 SC Praiense SC Praiense Uitg Ideal Ideal
29/03 17:00 CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira Uitg Vitória Guimarães Vitória Guimarães
 Speeldag 29
05/04 17:00 Gondomar Gondomar Uitg Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense
05/04 17:00 USC Paredes USC Paredes Uitg SC Espinho SC Espinho
05/04 17:00 Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa Uitg Castro Daire Castro Daire
05/04 17:00 Trofense Trofense Uitg SC Vila Real SC Vila Real
05/04 17:00 Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 Uitg Leca FC Leca FC
05/04 17:00 Amarante FC Amarante FC Uitg Lusitano FCV Lusitano FCV
05/04 17:00 Arouca Arouca Uitg AD Sanjoanense AD Sanjoanense
05/04 17:00 Canelas 2010 Canelas 2010 Uitg Valadares Gaia Valadares Gaia
05/04 17:00 Pedras Rubras Pedras Rubras Uitg SC Coimbroes SC Coimbroes
05/04 17:00 Oliv. Hospital Oliv. Hospital Uitg Fontinhas Fontinhas
05/04 17:00 AC Marinhense AC Marinhense Uitg Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco
05/04 17:00 Ideal Ideal Uitg Caldas SC Caldas SC
05/04 17:00 Condeixa Condeixa Uitg RD Agueda RD Agueda
05/04 17:00 Anadia FC Anadia FC Uitg União de Leiria União de Leiria
05/04 17:00 Vitória de Sernache Vitória de Sernache Uitg União Santarém União Santarém
05/04 17:00 SCU Torreense SCU Torreense Uitg Fátima Fátima
05/04 17:00 Sertanense FC Sertanense FC Uitg SC Praiense SC Praiense
05/04 17:00 Oleiros Oleiros Uitg Beira Mar Beira Mar
05/04 17:00 Berço Berço Uitg GD Braganca GD Braganca
05/04 17:00 Vitória Guimarães Vitória Guimarães Uitg Merelinense FC Merelinense FC
05/04 17:00 Braga Braga Uitg CSD Camara de Lobos CSD Camara de Lobos
05/04 17:00 Maria da Fonte Maria da Fonte Uitg Cerveira Cerveira
05/04 17:00 FC Vizela FC Vizela Uitg CF Uniao Madeira CF Uniao Madeira
05/04 17:00 Martimo Funchal Martimo Funchal Uitg SC Mirandela SC Mirandela
05/04 17:00 AD Fafe AD Fafe Uitg AD Oliveirense AD Oliveirense
05/04 17:00 Chaves II Chaves II Uitg Montalegre Montalegre
05/04 17:00 Pedras Salgadas Pedras Salgadas Uitg AR São Martinho AR São Martinho
05/04 17:00 Louletano DC Louletano DC Uitg Sintra Sintra
05/04 17:00 Real SC Real SC Uitg Amora Amora
05/04 17:00 Clube Oriental Lisboa Clube Oriental Lisboa Uitg Sacavenense Sacavenense
05/04 17:00 Olhanense Olhanense Uitg Alverca Alverca
05/04 17:00 SU Sintrense SU Sintrense Uitg Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
05/04 17:00 CD Pinhalnovense CD Pinhalnovense Uitg Lusitano GC Évora Lusitano GC Évora
05/04 17:00 Armacenenses Armacenenses Uitg Lagos Lagos
05/04 17:00 Loures Loures Uitg SU 1. Dezembro SU 1. Dezembro
05/04 17:00 SC Mineiro Aljustrelense SC Mineiro Aljustrelense Uitg GD Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro
 Speeldag 30
08/12 16:00 Cerveira Cerveira 1-2 Berço Berço
11/04 17:00 Lusitano FCV Lusitano FCV Uitg USC Paredes USC Paredes
11/04 17:00 Canelas 2010 Canelas 2010 Uitg Amarante FC Amarante FC
11/04 17:00 SC Coimbroes SC Coimbroes Uitg Lusitania FC Lourosa Lusitania FC Lourosa
11/04 17:00 SC Vila Real SC Vila Real Uitg Gondomar Gondomar
11/04 17:00 Ginásio Figueirense Ginásio Figueirense Uitg AD Sanjoanense AD Sanjoanense
11/04 17:00 SC Espinho SC Espinho Uitg Trofense Trofense
11/04 17:00 Leca FC Leca FC Uitg Pedras Rubras Pedras Rubras
11/04 17:00 Valadares Gaia Valadares Gaia Uitg Arouca Arouca
11/04 17:00 Castro Daire Castro Daire Uitg Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
11/04 17:00 União Santarém União Santarém Uitg