Louis Van Gaal

Info

Naam: Van Gaal
Voornaam: Louis
Nationaliteit: Nederland
Geboortedatum: 08/08/1951

Trainer

28/09/1991 30/06/1997 Ajax Trainer
01/07/1997 20/05/2000 Barcelona Trainer
01/07/2000 30/11/2001 Nederland Trainer
01/07/2002 28/01/2003 Barcelona Trainer
01/07/2005 30/06/2009 AZ Alkmaar Trainer
01/07/2009 10/04/2011 Bayern München Trainer
06/07/2012 14/07/2014 Nederland Trainer
14/07/2014 23/05/2016 Manchester United Trainer

Biografie

Aloysius Paulus Maria (Louis) van Gaal (Amsterdam, 8 augustus 1951) is een Nederlands voetbaltrainer. Na een carrière als voetbalspeler voor onder andere Antwerp FC, Telstar, Sparta Rotterdam en AZ Alkmaar werd hij in 1986 assistent-coach. Na een korte carrière bij AZ Alkmaar trad hij in dienst bij AFC Ajax om daar Leo Beenhakkers assistent te worden. Van Gaal werd ook jeugdcoach en hoofd opleidingen bij de Amsterdamse club. Toen Beenhakker in 1991 vertrok nam de ambitieuze Van Gaal de leiding over. Van Gaal was hoofdtrainer van AFC Ajax van 1991 tot 1997 en had daar een zeer succesvol dienstverband. Onder Van Gaal werd Ajax driemaal Nederlands kampioen; in 1994, 1995 en 1996. Hij wist Ajax ook aan de KNVB-beker te helpen in 1993 en de Supercup van 1993 tot 1995. Op het Europese toneel wist Ajax in 1992 de UEFA-cup te winnen. De grootste Europese voetbalprijs, de Champions League, werd in 1995 binnengehaald na een overwinning op AC Milan. Eind 1995 versloeg Ajax bovendien het Braziliaanse Gremio op strafschoppen en won daarmee de Toyota World Cup. Ajax liep de Champions League in 1996 net mis na een verlies van Juventus op strafschoppen. Zijn succes bij Ajax was zo groot dat in 1990 het Nederlands elftal gedomineerd werd door Ajaxspelers, waaronder Patrick Kluivert, Clarence Seedorf, Marc Overmars, Michael Reiziger, Frank en Ronald de Boer, Edgar Davids en Edwin van der Sar. In 1997 trad Van Gaal in dienst bij FC Barcelona en hielp hij het team aan verscheidene overwinningen. Hij haalde ook een groot aantal Nederlandse spelers naar de Spaanse club, waaronder Kluivert, Reiziger, Frank de Boer en Philip Cocu. Ondanks zijn succes kwam hij onder zware kritiek van fans te staan en drie seizoenen later stapte hij op. Van Gaal keerde terug naar Nederland om het Nederlands elftal voor te bereiden op het wereldkampioenschap voetbal dat in 2002 in Zuid-Korea en Japan gehouden zou worden. Het Nederlandse elftal wist zich onder zijn leiding ondanks het behalen van 20 punten in een zware poule met onder meer Ierland en Portugal door een verlies in Ierland niet voor het wereldkampioenschap te kwalificeren. Van Gaal noemde de uitschakeling de grootste teleurstelling uit zijn trainerloopbaan. Hij werd hierna vervangen door Dick Advocaat, voormalig trainer van onder andere PSV en Glasgow Rangers. In het seizoen 2002-2003 keerde Van Gaal voor een korte periode terug naar Barcelona. Na tegenvallende prestaties vertrok hij alweer en werd hij vervangen door Radomir Antić. In 2004 keerde Van Gaal terug naar Ajax als technisch directeur. Gedurende zijn dienstverband stond hij op het verkopen van Zlatan Ibrahimovic aan Juventus ondanks protesten van trainer Ronald Koeman. Later, op 19 oktober stopte van Gaal bij Ajax. Met ingang van het seizoen 2005-2006 werd hij trainer van AZ Alkmaar. Hij volgde daar Co Adriaanse op, die door velen als zijn alter ego wordt gezien. In zijn eerste seizoen als AZ-trainer eindigden de Alkmaarders op een respectabele 2e plaats in competitie en reikten ze tot de halve finale van het bekertoernooi. Tijdens de halve finale van de Eredivisie play-offs werd AZ in een tweestrijd met FC Groningen verslagen (1-3 uit en 2-1 thuis) en greep de ploeg - ondanks de 2e plaats in de eindschikking - naast kwalificatie voor de voorronde van de Champions League. Op 23 januari 2007 stapte Louis van Gaal uit de belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). Van Gaal nam zijn beslissing omdat hij het niet eens is met de berisping die hij wegens kritische uitlatingen aan het adres van bondscoach Marco van Basten in een interview in Sportweek.

Nieuws

Volgende

Info

Naam: Van Gaal
Voornaam: Louis
Nationaliteit: Nederland
Geboortedatum: 08/08/1951

Trainer

28/09/1991 30/06/1997 Ajax Trainer
01/07/1997 20/05/2000 Barcelona Trainer
01/07/2000 30/11/2001 Nederland Trainer
01/07/2002 28/01/2003 Barcelona Trainer
01/07/2005 30/06/2009 AZ Alkmaar Trainer
01/07/2009 10/04/2011 Bayern München Trainer
06/07/2012 14/07/2014 Nederland Trainer
14/07/2014 23/05/2016 Manchester United Trainer