Twente verliest op dramatische wijze
© SC
FC Twente zal Nederland niet vertegenwoordigen op het kampioenenbal. De Tukkers werden door het Portugese Sporting Lissabon in de laatste minuut uitgeschakeld.
Sporting Lissabon kon geen gaatje vinden in de stevige organisatie van Twente. Pogingen van Yannick Djalo en Helder Postiga waren zowat het beste wat de Portugezen te bieden hadden. Hun schoten vanop afstand waren niet meteen gevaarlijk.
De bezoekers namen hoe langer hoe meer risico's en zo kon Twente counteren. Douglas kopte een goede vrijschop van Theo Janssen via doelman Rui Patricio in hoekschop en ook Blaise Nkufo (foto) was nog dicht bij de 2-0.
De beslissing bleef echter uit en in de laatste van vijf minuten extra tijd voltrok zich het doemscenario voor de Tukkers. Bij eeh hoekschop trok de bezoekende doelman mee naar voor. Hij kopte de bal via het been van Peter Wisgerhof tegen de touwen. Zo mag Sporting alsnog naar de laatste voorronde van de Champions League en wordt Twente naar de voorrondes van de Europa League verwezen.