Mist Real Madrid de Champions League?
© SC
Nu blijkt immers dat de stad Madrid nog lang geen goedkeuring heeft gegeven voor de wijziging van het bestemmingsplan van de wijk waarin het trainingscomplex zich bevindt. Daardoor zou men niet kunnen bouwen op de grond. De verkoop van de grond komt dus in het gedrang, waardoor de schuldenlast van Real Madrid in één klap oploopt tot maar liefst 500 miljoen euro!
En daar blijft het niet bij, want de Europese Unie zal ook starten met een onderzoek naar de boekhouding van de Koninklijke. Men vermoedt immers dat de banken van Real Madrid de kostprijs van de terreinen met opzet de hoogte in gejaagd hebben zodat de boekhouding van Real meteen op orde is. De boekhouding van Real Madrid is zowiezo al niet in orde, want vorig jaar meldde men dat de verkoop van de terreinen al afgerond was. Real Madrid heeft zo de regels van de eerlijke concurrentie overtreden en zou daar wel eens zwaar gestraft voor kunnen worden.
Als de UEFA haar licentieregels strikt toepast, dan zal Real Madrid met deze financiële problemen volgend jaar uitgesloten moeten worden van Europees voetbal. Op 28 januari moeten de clubs die Europees willen spelen aan alle financiële eisen van deze licentie voldoen. Naast Real Madrid lopen ook Valencia, Barcelona, Parma, AS Roma en Lazio gevaar om niet aan deze regels te voldoen.