AS Roma bijt in het zand
© SC
Ascoli speelde een schitterende 1e helft tegen AS Roma. Na 20 minuten zorgde Quagliarella voor de 1-0: hij trapte een vorozet van Fini van dichtbij binnen. 4 minuten later was de voorsprong al verdubbeld: een vrije trap van Foggia vond het hoofd van Paci en het stond 2-0 (foto). Roma moest reageren en deed dat via Mancini maar het doelpunt van de Braziliaan werd terecht afgekeurd voor buitenspel. Op de counter maakte Budan er net voor de pauze zelfs 3-0 van, waardoor de match al bij rust gespeeld leek.
Halfweg de 2e helft kwamen de Giallorossi toch nog in de partij: eerst was Taddei het snelst op een voorzet van Alvarez (3-1) en even later nam Comotto zijn eigen doelman te grazen (3-2). Roma ging nu volop op zoek naar de gelijkmaker maar Chivu moest dat nog met rood bekopen: kort voor affluiten haalde hij de doorgebroken Cariello neer. Het bleef bij 3-2: een verrassende en mogelijk dure nederlaag voor de Romeinen.
Empoli haalde de bovenhand op Chievo. Alle doelpunten vielen in de slotfase van de wedstrijd: Rigano' en Tavano scoorden eerst voor de thuisploeg, waarna Brighi de eerredder nog tegen de netten trapte, 2-1.
Lazio was met 3-1 te sterk voor Reggina. Een grootse Di Canio stuwde de Biancocelesti naar een 2-0 voorsprong bij de rust. Eerst scoorde hij zelf en daarna gaf hij een assist aan Rocchi. Pandev dikte na de pauze aan tot 3-0 en Amoruso kon kort na de 3-0 tegenscoren: 3-1 was ook de eindstand.
Nipt maar verdiend was de overwinning van Messina tegen Lecce. Na een klein halfuur zorgde een schot van D'agostino voor een flipperkasteffect: de laatste deviatie van Rullo zette zijn eigen doelman schakmat en de Sicilianen namen de leiding, 1-0. In de 44e minuut kon Babu' de gelijkmaker binnentrappen na aarzelen van de thuisverdediging. Kort voor het eindsignaal bezorgde de pas ingevallen Nanni de thuisploeg toch nog de zege: 2-1.
Na een nieuwe nederlaag, tegen Palermo, komt Udinese, de revelatie van vorig seizoen, stilaan in de gevarenzone. Slechts 2 punten scheidden hen nog van een degradatieplaats. Doelpunten van Di Michele (in de winterstop overgekomen van Udinese) en Tedesco (foto) gaven de Rosaneri een 2-0 overwinning.
Een opnieuw cynisch Parma haalde een driepunter binnen tegen Livorno. Aan de rust stond het 1-1, na 2 penaltydoelpunten. Eerst werd Marchionni net buiten de 16 gehaakt maar de scheidsrechter gaf een strafschop en Simplicio maakte er dankbaar gebruik van: 1-0. In de blessuretijd maakte Rossi hands op een voorzet van Pfertzel. Bakayoko faalde ook niet vanop de stip: 1-1. In een minder mooie 2e helft hadden de bezoekers het veldoverwicht maar na geklungel in de verdediging, afgestraft door Bresciano, ging de thuisploeg toch met de overwinning aan de haal.