Mignolet, Fellaini en Vertonghen op lijstje van 'snelste zakkers'

© Photonews

Een paar van onze Rode Duivels zijn top in Engeland, maar enkele presteerden ook minder, weet de statistiekensite WhoScored.com. En op dat lijstje staan Simon Mignolet, Jan Vertonghen en Marouane Fellaini.

WhoScored.com berekende wiens prestaties in het laatste jaar het meest daalden aan de hand van statistieken. Mignolet is daar verrassend bij, maar daar heeft zijn superjaar bij Sunderland ook veel mee te maken. Hij zakte van 7,01 naar 6,7 omdat vijf van zijn fouten tot tegendoelpunten leidden.

Bij de verdedigers toont Jan Vertonghen de grootste daling: van 7,57 naar 7,23. Maar dat mag allemaal met een korreltje zout genomen worden, want het spreekwoord zegt: 'Met cijfers kan je alles bewijzen'. Zo staat immers ook Robin van Persie in dat lijstje omdat die nog maar elf keer scoorde in plaats van de 26 van vorig seizoen.

Fellaini komt natuurlijk wel in het lijstje. Na zijn mindere prestaties en blessures zakte zijn rating van 7,57 naar 7,23.

Meer nieuws