Gretig AZ wint van Heerenveen
© SC
Ali Elkhattabi bracht AZ na tien minuten op voorsprong. De Friezen scoorden vijf minuten voor de rust, via de van Ajax gehuurde Richard Knopper, de gelijkmaker. Toch was het AZ dat met een beter gevoel ging rusten. Barry van Galen bracht de Noord-Hollanders via een strafschop opnieuw op voorsprong.
Na de theepauze was het AZ dat aan het langste eind trok. Heerenveen geloofde er aan het begin van de tweede helft nog wel in, maar nadat Perez in de 55ste minuut AZ op een dikke voorsprong bracht was de wedstrijd gespeeld en was de einduitslag terecht.
UEFA Cup-deelnemer RKC Waalwijk ging onderuit in en bij Twente. De ploeg van Martin Jol begon barslecht aan de wedstrijd. Na twee minuten spelen was het Sinouh die ongelukkig in eigen doel schoot. Boutahar maakte er twee minuten na rust nog wel 1-1 van, maar nieuweling Kim Christensen bracht FC Twente acht minuten voor tijd de overwinning.
Vitesse en Roda JC deelden de punten. In het Gelredome van de Arnhemmers werd het 1-1. Mbamba bracht Vitesse in de eerste helft op voorsprong. Vlak voor rust was het echter Roda JC dat langszij kwam. Kone kopte de hoge voorzet van Van Dessel binnen.