Sinaai en SK Lebeke-Aalst verrassen

© SC

Op 11 november werden de uitgestelde duels van 27 september gespeeld. Wedstrijden die waren verdaagd wegens deelname aan een EK-voorronde door de nationale ploeg -19 jaar. De blikvangers van die zesde speeldag waren ongetwijfeld Sinaai Girls en ,,uittredend'' kampioen SK Lebeke-Aalst. De Wase ploeg versloeg immers het derde gerangschikte Stand. Luik terwijl SKLA bij Veltem zijn eerste competitiezege bemachtigde.

Op het Sinaaise Wijnveld werd het een spannende en bikkelharde partij. Ellen Van Overloop knikte de Wase openingstreffer na hoekschop van Angelique De Wulf binnen. Stand. Luik behield het overwicht maar Sinaai bleek gevaarlijker. Vlak na de herneming spatte een Luikse vrije trap van Sylviane Mignolet op de lat. De bezoekende gelijkmaker kwam er toch als Audrey Bodson, randje buitenspel, mocht doorgaan en Sinaai-doelvrouw Ellen Van Trier met een lob versloeg. In de slotfase kwam de thuisploeg in numerieke minderheid wegens de uitsluiting van Tamara Deleenheer (2X geel). Stand. Luik zag de zege voor het grijpen liggen maar op karakter vocht Sinaai fors terug geruggesteund door een onklopbare doelvrouw Ellen Van Trier. In de slotminuut gebeurde het onwaarschijnlijke toen Lieselot Debruyn zich vrijkapte en via een verdedigster de winninggoal scoorde voor de thuisploeg. De tweede verrassing kwam van SK Lebeke-Aalst dat Veltem op eigen veld in de luren legde. De thuisploeg klampte verschillende keren aan maar speelde minder goed dan drie dagen geleden. Weliswaar kon Veltem telkens een bezoekende voorsprong wegvegen. In de slotfase echter had Miecroob geen verhaal tegen de vierde SKLA-treffer.

Leider Rapid Wezemaal kreeg aanvankelijk van Zuid-West stevig weerwerk. Bij rust was de stand nog dubbelblank. Na de herneming staken Verelst en Co een tandje meer en moest Zuid-West gas terugnemen. Met vier doelpunten onderstreepten de leiders hun meesterschap.

RSC Anderlecht blijft niettemin in het Wezemaalse vaarwater. Tegen Eva's Kumtich kon de Brusselse titelkandidaat met het kleinste verschil de volle pot inpalmen.

Oud-Heverlee Leuven liet bij VCE Aalst er geen gras over groeien. Met een half dozijn doelpunten werden de ajuintjes onder de zoden gestopt.

Opex Oostende schuift alsmaar dichter bij de goede middenmoot wegens ruime winst tegen Zultse VV. Tijdens de eerste helft kon de kustploeg van trainer Polecarpo Ferreira moeilijk afstand nemen van hun tegenstander. Slechts twee minuten voor rust brak Elke Pille de ban. Kort na de herneming verdubbelde Marjorie De Rammelaere al sloeg Zultse via Femke Debruyn bliksemsnel terug. Het bleek niettemin een heropflakkering want de bezoeksters raakten het noorden kwijt zodat opportuniste Joke Pattijn met twee doelpunten het eindresultaat vastlegde.

Meer nieuws