Gary Neville verdedigt Villas-Boas
Foto: © SC
In zijn column voor The Daily Mail pleit Gary Neville, legende bij Manchester United, voor een betere behandeling van coaches in het professionele voetbal. "We schrijven ze te vaak af op fouten die ze in het begin van hun carrière maakten", aldus Neville.
Volgens Neville is Villas-Boas een goed voorbeeld van hoe het juist niet moet. Het afgelopen seizoen werd Villas-Boas bij Chelsea vroeg in het seizoen ontslagen wegens tegenvallende resultaten. Nochtans werd de Portugees wel binnengehaald als de “nieuwe Mourinho.” Daarna spraken er veel stemmen in de Premier League over Villas-Boas als een “incompetente coach.” Daarmee is Gary Neville het duidelijk oneens.
Kansen
"André Villas-Boas mag niet te snel bestempeld worden als een mislukte coach. Hij heeft zijn gemaakte fouten bij Chelsea toegegeven. Zelf heeft hij misschien wat geluk gehad dat hij zo snel een nieuwe werkgever heeft gevonden maar eerlijk gezegd hoop ik dat coaches vaker een tweede of derde kans gegund krijgen in plaats van dat ze snel worden afgeschreven", aldus de ex-sterverdediger van de Mancunians.
De ‘wegwerpmentaliteit’ van clubs met coaches zint Neville duidelijk niet. “Als je tijdens je leerproces als coach een paar tikken krijgt, vormen die tikken je misschien wel tot een goede oefenmeester. We schrijven mensen te vaak af op basis van fouten in het begin van hun carrière en vervolgens bestempelen we ze als mislukkelingen, ongeschikt of tactisch naïef. We zijn er als de kippen bij om reputaties te breken, alvorens coaches hun carrière enigszins op weg hebben", besluit Gary Neville.
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief