'Mogelijk loonverlies zet refs extra onder druk'
Volg Voetbalkrant nu via Instagram!
Scheidsrechters in de hoogste nationale voetbalklasse worden dit seizoen uitbetaald met een wedde. Het feit dat dit extraatje kan wegvallen voor sommige refs op het einde van dit seizoen, zorgt voor veel extra druk.
Dit seizoen hebben de scheidsrechters een deeltijds bediendencontract en op die manier zijn ze zeker van 8.750 euro per jaar. Per wedstrijd komt daar ook nog eens een premie bij. Het contract wordt verlengd bij de scheidsrechters met een goed rapport. De Centrale Scheidsrechterscommissie (CSC) heeft bepaald dat een scheidsrechter een gemiddelde moet halen van 7,5/10. Een score boven de acht halen scheidsrechters overigens nog heel zelden waardoor er heel constant gepresteerd moet worden.
Dat zorgt ervoor dat scheidsrechters die een keer een ongelukkige wedstrijd floten, meteen extra druk ervaren. Tot die conclusie zijn de kranten Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg gekomen.
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief