Analyse Top vijf kon niet winnen

Luc Goderis
| Reageer
Top vijf kon niet winnen
Foto: © SC

Volg Voetbalkrant nu via Instagram!

Vladimir Bystrov zorgde in het stadsderby tussen CSKA en Spartak Moskou voor de gelijkmaker.  Voor de vice-kampioen volstond het punt om competitieleider te blijven.  Niet alleen de stadsrivalen blijven zo op drie punten, maar Zenit dat eveneens de punten deelde met nieuwkomer Kuban Krasnodar volgt op drie eenheden.
Tijdens het rechtstreekse duel met rivaal Spartak liet CSKA dé kans liggen om dichterbij te sluipen.  Het gelijke spel was achteraf een terechte uitslag, want geen van beide teams had het recht om een driepunter te claimen.  Man van de match moet ongetwijfeld de scheidsrechter zijn geweest.  In Luzhniki stapelde de arme man in het zwart de blunders op.  Voor 55000 toeschouwers opende Milos Krasic al na een kwartier de score, maar Vladimir Bystrov zorgde twintig minuten voor affluiten voor de gelijkmaker.
 
Terwijl beide grootmachten uit Moskou voor de koppositie streden stonden in Tomsk Tom' en Dinamo Moskou tegenover elkaar.  Tom', dat de punten beter kon gebruiken dan hun bezoekers uit de hoofdstad, was de betere ploeg.  Op het halfuur schoot Vitaliy Bulyga de thuisploeg op voorsprong.  Dinamo bakte er daarna helemaal niets meer van en Bulyga's doelpunt volstond voor de gastheren om de volle buit thuis te houden.
 
Kriliya Sovetov mocht zaterdag ook een overwinning vieren.  Het veegde de vloer aan met Luch Energiya Vladivostok en de bezoekers mochten heel blij zijn dat het maar 3-0 om de oren kreeg.  Bij Luch Energiya mocht Nenad Stojanovic negentig minuten lang de bank warm houden.
 
Spartak Nalchik, de grote verrassing van het vorige seizoen, blijft ook dit jaar nu en dan voor een verrassing zorgen.  Het kreeg zaterdag FK Moskou over de vloer en smeerde hen prompt hun eerste nederlaag van het seizoen aan.  Roman Hubnik versloeg vijfentwintig minuten voor affluiten zijn eigen doelman.  Toen de Moskovieten wat later met een mannetje minder verder moesten was de wedstrijd gespeeld.  Het bleef 1-0.
 
Op zondag speelde Saturn Moskou al voor de zesde keer in negen wedstrijden gelijk.  Het kwam dit keer niet verder dan 0-0 bij FK Khimki.  Bij de thuisploeg stond Nastja Ceh negentig minuten in de basis.
 
Rubin Kazan hees zich zondag uit de gevarenzone door Amkar Perm te verslaan, al was er aan het doelpunt meer dan een reukje.  Scheidsrechter Sergei Timofeev nam in Kazan enkele vreemde beslissingen.  Eén ervan leidde naar het doelpunt, maar achteraf beschouwd kon Rubin zich toch verdiende winnaar noemen.
 
Na een desastreuze seizoenstart lijkt Lokomotiv opnieuw in de winning-mood.  Dankzij doelpunten van Sergei Gurenko en Dmitriy Sychev versloeg de grootmacht uit Moskou, Rostov FK met 2-0.  Loko staat wel nog in de middenmoot, maar doordat alles zo dicht opeengepakt staat in de Russische Premier League is de achterstand op Spartak geslonken tot zes punten.
 
Titelkandidaat Zenit kon al voor de vijfde keer in negen wedstrijden niet winnen.  In Krasnodar bleef het steken op 1-1.  Yuris Laizans had net voor het halfuur de promovendus op voorsprong gebracht, maar via Pavel Pogrebnyak kwam Zenit een minuutje voor de pauze opnieuw op gelijke hoogte.  Na de herneming veranderde er niets meer aan de score, zodat Zenit niet profiteerde van de puntendeling tussen CSKA en Spartak.
Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws

Populairste artikels

Russische Premier League

Nieuwste reacties