Seagulls scoren drie keer in eigen doel
Foto: © SC
Volg Voetbalkrant nu via WhatsApp!
Liverpool heeft een plaats in de kwartfinale van de FA Cup veroverd. De Reds wonnen met ruime cijfers van Brighton. De Seagulls staken wel meer dan één handje toe door drie keer in eigen doel te scoren.
Voor Liverpool begon de wedstrijd uitstekend en na vier minuten was het al raak. Martin Skrtel kopte een hoekschop binnen. Steven Gerrard was dicht bij de 2-0, maar op het kwartier sloeg Brighton terug. Kazenga LuaLua bracht de Seagulls terug op gelijke hoogte met een afstandsschot. De Reds gingen meteen terug op zoek naar de voorsprong en de kansen stapelden zich op. Vooral Luis Suarez was gevaarlijk. Vlak voor rust viel de verlossende treffer. Een kopbal van Glen Johnson werd van de lijn gekeerd, maar via Liam Bridcutt verdween hij toch in doel.
Na de pauze bleef de thuisploeg zoeken naar goals en de fans kregen er nog vier te zien. Andy Carrol werkte een voorzet van Stewart Downing binnen. Bridcutt maakte opnieuw een owngoal toen hij een schot van Gerrard in de eigen goal devieerde. Ook Lewis Dunk vloerde zijn eigen doelman en bracht zo het aantal owngoals van Brighton op drie. Peter Brezovan keepte een sterke partij en redde nog een penalty van Suarez. De aanvaller zou in de slotfase toch nog zijn goaltje meepikken op aangeven van Carrol. Zo moest Brezovan toch zes tegengoals slikken, waarvan de helft op naam van zijn ploegmaats.
In de kwartfinale mag Liverpool het opnemen tegen Stoke City. De wedstrijd zal op Anfield doorgaan.
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief