Ook Voetbalbond gebruikte 'Veljkovic-methode'
Foto: © Photonews
Volg Voetbalkrant nu via WhatsApp!
In het kader van de Operatie Propere Handen werden vrijdag ex-bondsvoorzitter François De Keersmaecker en ex-ceo Steven Martens verhoord over het contract van keeperstrainer Erwin Lemmens.
Na verschillende profclubs richt het onderzoek naar fiscale fraude in het Belgische voetbal zich nu op de Belgische Voetbalbond. Het contract dat keeperstrainer Erwin Lemmens in januari 2013 kreeg bij de Rode Duivels, zou op zijn minst dubieus te noemen zijn. Dat schrijft Het Nieuwsblad
Makelaar Dejan Veljkovic vroeg om een deel van Lemmens’ salaris als zelfstandige uit te betalen via een buitenlandse vennootschap. In dit geval eentje met zetel op Cyprus. De bedoeling was om zo het verschil tussen zijn bruto- en nettoloon te verkleinen zonder dat de Belgische fiscus daar zicht op had.
“Het contract van Lemmens was op zich niet illegaal”, aldus François De Keersmaecker. “Maar toen we merkten dat hij via een Cypriotische vennootschap werd betaald, hebben we gezegd dat zoiets ethisch niet kon en hebben we een nieuw contract opgesteld.”
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief