In 1989 voerde
Antwerp zijn tot dan toe grootste stunt uit. In de UEFA-cup werd
Vitosha Sofia uitgeschakeld na 4-3 winst, na 0-0 in de uitwedstrijd. Niets speciaals denkt u. Wel, wat als we vertellen dat het in 80e minuut 1-1 was, dat het in de 87e minuut 1-3 was, en dat Antwerp dus driemaal scoorde op enkele minuten tijd?
Het was de eerste ronde nog maar van UEFA-cup. De uitwedstrijd in Bulgarije was op 0-0 geëindigd. Op zich geen slecht resultaat, maar het gure weer hield veel fans thuis.
Na vijf minuten zagen de Antwerpenaars zich al voor een moeilijke opdracht staan. Svlacev zette de bezoekers op een 0-1 voorsprong. Pas tien minuten voor tijd zette Geilenkirchen de thuisploeg weer op 1-1. Niet voor lang echter, want op counter zetten de Bulgaren zich enkele keren eenvoudig door, en scoorden ze tweemaal op 4 minuten : Donkov en Mihtarski zorgden ervoor dat elke hoop op kwalificatie de grond in werd geboord. De Bulgaren namen zelfs de luxe om enkele schitterende mogelijkheden te verkwanselen.
De Antwerpfans zagen de bui al hangen en begonnen af te druipen. Jammer voor hen, want toen kwam hét moment van Nico Claessen. Minuut 88 : 2-3. Minuut 89 : 3-3 (foto). Nog steeds was de Great Old uitgeschakeld, maar de scheidsrechter was Antwerp gunstig gezind, en liet zes minuten overspelen. En ja, het onmogelijke gebeurde : Quaranta (foto rechts) scoorde de 4-3, en schoot zo Antwerp naar de tweede ronde.
Het was trouwens geen slecht Europees jaar voor de rood-witten. Na nog Dundee United en Stuttgart te hebben uitgeschakeld, was in de kwartfinales Keulen te sterk (2-0 en 0-0).