Kort nieuws derde B
Foto: © Photonews
De competities in Europa zijn opnieuw begonnen en dat wil zeggen dat er heel wat nieuws is. Wij houden u via dit overzicht ook op de hoogte van de kleine nieuwtjes die er dagelijks te rapen vallen.
Kort nieuws derde B
KVSK United
Christophe Delande was afgelopen zaterdag het slachtoffer van één van de vele bloopers van de ondermaats leidende ref Simon. Voor een correcte tackle op de bal incasseerde hij zijn derde gele kaart. Delande mist hierdoor de wedstrijd in Seraing.
Hoewel Jo Geerinckx in de kern was aangekondigd, moest hij toch in extremis passen voor de wedstrijd tegen Kelmis. De verdediger ondervond teveel hinder aan de adductoren. Marlin Piana moest na een charge al vroeg behandeld worden aan de schouder, maar hij haalde toch (zij het bleekjes) het einde.
Bocholt VV
Davide D'Angelo, die de ganse week voluit kon doortrainen, voelde bij zijn eerste spurt alweer een pijnscheut in de dij. Hij werd nog voor het kwartier ingewisseld voor Giovanni Christina die sinds enkele weken opnieuw een plaatsje toegewezen kreeg in de A-kern.
Tom Plessers leek niet erg gelukkig met zijn vervanging. "Ik zat niet lekker in de match, akkoord, maar wat wil je als je bij het minste foutje van alles naar je hoofd geslingerd krijgt. Voetbal heeft alles te maken met vertrouwen en als je dat niet krijgt ... Op deze manier hoeft het voor mij niet," klonk het ontgoocheld.
Excelsior Veldwezelt
Veldwezelt mag dan in een serieuze degradatiestrijd verwikkeld zijn, de club laat de kopjes alvast niet hangen. Zo pakt het clubbestuur met een opmerkelijke tombola uit. Opmerkelijk omwille de opvallende prijzen: reizen naar de Caraïben, Mexico, Senegal, Bulgarije... De reiskoorts aan de Winevenlaan slaat toe. Al wil men dat 'reisje' naar bevordering kost wat kost omzeilen.
Kermt-Hasselt
Geen Martin Lubula op het veld in Tongeren. Lubula stond nochtans aangekondigd in de basiself, maar haakte in extremis af met pijn aan de achillespees. Trainer Dardenne: "We hebben gewacht tot de laatste seconde om Martin speelklaar te krijgen, maar het heeft niet mogen zijn. Hij ondervond te veel last van zijn blessure en ik wilde geen onnodige risico's met hem nemen." Door het forfait van Lubula kwam Dietmar Braem in de basiself.
Ook Guy Mamoun kwam niet ongeschonden uit de Limburgse derby met Tongeren. De ex-STVV'er kloeg na de match over pijn aan het dijbeen, maar geraakt wellicht fit voor de zespuntenmatch tegen Veldwezelt.