20 jaar VK: welke ploeg behaalde de meeste punten in de afgelopen 20 jaar?
20 jaar VK: welke ploeg behaalde de meeste punten in de afgelopen 20 jaar?
Foto: © SC

Voetbalkrant.com bestaat vandaag 20 jaar. We doken het archief in en onderzochten welke ploegen sinds 7 oktober 2002 de meeste punten in de hoogste Belgische divisie wisten te sprokkelen.

Bij het opmaken van het klassement namen we alle wedstrijden op van de reguliere competitie (zonder halvering) en telden er de wedstrijden van play-off 1 bij. Play-off 2 (en 3) werden niet mee genomen.

Gedurende de voorbije 20 jaar sprokkelde Club Brugge de meeste punten (1475), kort gevolgd door Anderlecht (1468). Verder zien we ook dat alle G5-ploegen de top-5 vervolledigen waarna er toch een kloofje merkbaar is. Charleroi is met 855 punten de best of the rest.

Het volledige klassement:

 PloegPtn#WXVGoals
1Club Brugge14757474401551521468-778
2Anderlecht14687474321721431421-738
3Standard12197053481751821143-780
4KRC Genk11957113441632041209-887
5KAA Gent11677153321712121139-846
6Charleroi855635229168238808-841
7Zulte Waregem772591207151233852-933
8Lokeren691558174169215699-768
9KV Mechelen606469165111193626-744
10KV Kortrijk599469164107198604-660
11STVV595521154133234584-780
12Cercle Brugge594519162108249606-808
13Westerlo512419137101181515-632
14Moeskroen505444134103207552-666
15(Germinal) Beerschot48741613097189516-630
16(Waasland-)Beveren426435107105223508-753
17KV Oostende40634111076155428-545
18Antwerp3742491075389351-344
19Lierse3063127581156326-519
20Bergen2902867468144339-452
21Eupen2262275852117260-411
22OH Leuven224198555984273-342
23Roeselare166164414380192-286
24La Louvière141128334253142-176
25RWDM128136332974128-206
26Union SG1035032711100-46
27Dender686818143677-117
28Seraing37441142940-86
29Heusden Zolder2834772036-68
30Tubeke2734762135-77
Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Voetbalkrant.com

Al meer dan 21681 voetbalfans gingen je voor!

Met de Voetbalkrant nieuwsbrief ontvang je dagelijks al het laatste voetbalnieuws van jouw favoriete competities, ploegen of spelers per mail.

Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws

Populairste artikels

Jupiler Pro League

Nieuwste reacties