Vlimmeren Sp. - Dames Zultse VV 3-1
Foto: © SC
Volg Voetbalkrant nu via Instagram!
De boodschap bij Zultse was duidelijk: winnen op Vlimmeren gaf Zultse iets meer ademruimte in het klassement. Zultse kwam het best uit de kleedkamer. Het zette onmiddellijk druk en had in de eerste minuut al bijna prijs. Herlinde Vanherpe speelde Thea de Blaey aan, waarbij haar knal op de paal stuitte. De rebound was voor Lien Vanassche maar zij besloot over. Zultse bleef de eerste 25 minuten de betere ploeg maar kon iets te weinig kansen verzamelen. Na goed combinatiespel kon Sofie Lefebvre aanleggen (8’) maar ook haar schot ging over.
In de 20’ was het dan toch raak. Sarah Verschaeve legde de bal breed voor Davina Callens. Callens vond Vanassche, die wegdraaiend van haar belaagster in de verste hoek besloot: 0-1. Op dat moment ook verdiend. Vlimmeren begon dan in de wedstrijd te komen en dwong enkele kansen af. Doelvrouw Evelyne Libbrecht kon bij een snelle thuisactie tijdig tussenkomen terwijl Annelies Demeijer na een Vlimmerense hoekschop aan de paal redding bracht. Vlimmeren was nog eenmaal gevaarlijk. Evelyne Libbrecht verhinderde de aangeboden kans met een schitterende reflex. De laatste kansen werden genoteerd aan Zultse kant. Schoten van Thea de Blaey en Annelies Demeijer gingen naast of over doel.
In de tweede helft nam Vlimmeren de teugels opnieuw in handen. Een vrije trap belandde op de dwarsligger waarbij de Zultse defensie (die het knap lastig had met het trio Moens-Clessens-Cooymans) in de rebound eerder bij de bal was (49’). Zultse reageerde even maar Vanassche stuitte op een goed uitgekomen thuisdoelvrouw Romy Van Troy. De gelijkmaker viel echter op het uur. Bij een nutteloos toegegeven hoekschop kon een goed ingelopen Vlimmerense speelster inkoppen (1-1). Zultse besefte het gevaar en ging nu een tikkeltje vlugger spelen. Drukte meteen Vlimmeren op eigen helft terug dat niet enkel verdedigen voor ogen had maar ook poogde met fouten het tempo te breken. Door die thuisaanpak kreeg Zultse echter weinig kansen. Thea de Blaey knalde nog eens over doel terwijl een doorbraak van Sarah Verschaeve (75’) naast het doel suisde. Twee minuten later kon Vanassche de ingekomen Debbie Vandemaele bereiken maar de Vlimmerense verdediging bleef attent en verhinderde haar afdrukken.
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief