Roorda aan de kant geschoven

Redactie
Roorda aan de kant geschoven
Foto: © Photonews

De competities in Europa zijn opnieuw begonnen en dat wil zeggen dat er heel wat nieuws is. Wij houden u via dit overzicht ook op de hoogte van de kleine nieuwtjes die er dagelijks te rapen vallen.

Roorda aan de kant geschoven

FC Groningendoelman Bas Roorda lijkt mee verantwoordelijk te worden gehouden voor de matige prestaties van zijn team. Trainer Ron Jans besloot vrijdag immers om het 34-jarige sluitstuk naar de bank te verwijzen.

'Dit was een erg moeilijke beslissing. Een eerste keeper wissel je immers niet zomaar, en behalve zijn staat van dienst is Bas ook nog eens een geweldige kerel. Hiermee mag je echter geen rekening houden, aangezien we altijd moeten doen wat het beste is voor het team.', aldus de coach.

Roorda behoort inmiddels zowat tot het meubilair in de Euroborg. Na er zijn carrière te zijn gestart in 1992, verhuisde de goalie vier jaar later naar NEC uit Nijmegen, om vervolgens in 2000 naar Roda JC te trekken. In 2004 kwam de Groninger uiteindelijk terug 'thuis', en miste sindsdien geen minuut competitievoetbal.

Na de uitschieter van vorig seizoen (Groningen behaalde Europees voetbal) loopt het deze voetbaljaargang beduidend moeizamer voor de Noord-Hollanders. Iets waar Roorda nu het gelach voor betaalt. Reservekeeper Brian Van Loo, deze zomer overgekomen van Heracles, krijgt de komende tijd alvast voluit zijn kans.


Sprokkels

Meer nieuws

Meer nieuws

Populairste artikels

Jupiler Pro League

Nieuwste reacties